Videókártya vásárlás és gép bővítés

Sziasztok!

Az lenne a kérdésem h jelenleg a gépem konfigja:
Proci: I5 6500
Ram: 8 gb DDR4
VGA: Asus gtx 750 TI
HDD+SSD
Alaplapom: Asus H110M-K
Videokártyát szeretnék vásárolni de nem tudom mi az a VGA amit még a procim elbír. Én egy gtx 1060 6gb-ra gondoltam.

Ezzel meg tudod nézni: Link
1060 helyett inkább egy rx 580 8gb kb ugyan annyiba kerül erősebb valamennyivel és jár hozzá 3 játék.
Helyedben 16Gb ram-ra azért rámennék.

1 kedvelés

köszönöm a választ! én is gondoltam a ram bővítésre is csak hát nem megy minden egyszerre :smiley: xD

És hol tudom úgy megvenni a kártyát,hogy játékot is kapjak mellé?

1 kedvelés

Sziasztok.

Videokártya cseréjén gondolkodom, de teljesen el vagyok veszve. Szóval a jelenlegi gépem

MB: Asrock ab350 pro 4
CPU: Ryzen 5 1400
RAM: 2 x 8GB DDR4
VGA: GTX 1060 3GB

Amiket néztem az a Vega 56 és a most megjelent GTX 1660. Ezek vannak számomra tűréshatáron belül (250£ körül). De elkezdtem tenap meg ma nézelődni és bekerlült a képbe a RTX 2060 is. Ami egy picit drágább, de majd nem nézek oda amikor megnyomom a buy gombot, feltéve ha azt mondjátok hogy megéri azt nem olyan nagy felárat.

Teljesen casual gamer vagyok akinek teljesen megfelel a 1080p, a médium grafikával és ha ezek mellet az FPS is olyan 80-90 között van az nekem már több mint megfelel.
Pár járék amivel játszok: BF V, Madden, Divison , Crash, Overcooked, Hitman absolution igazából minden ami most megtetszik vagy az elmúlt kb 10 ávben kimaradt. :smiley:

Ja és igen a procit is tervezem cserélni egy Ryzen 1600-ra, ha jól néztem akkor az elég mind három kártya esetében.

Előre is köszönöm a válaszokat.

Szerintem ha processzort cserélsz, akkor inkább 2600-at vegyél, vagy esetleg eladhatod használtan a procit, alaplapot és memóriát (ami remélhetőleg 3000MHz-es).
Milyen monitorod van? 1080p-re teljesen felesleges 2060-at venni, oda elég egy 1660Ti is, de ha esetleg tervezel jobb monitort venni, jobban jársz egy 2060-nal.

Hogy Én mennyire utálom ezt a gép bővítést. :smiley:
Szóval a monitor egy öreg 22es LG (22AE53) aminek a cseréjén már gondolkodtam, de arra 150£-ot szánok majd max. A RAM az Corsair Vengeance 2666os. Sajnos a komplett gép csere felejtős mert nem akarok most annyit rákölteni.

Abban még benne vagyok hogy veszek egy 2600-as procit, meg egy GTX 1660-at és majd nyáron újabb upgrade egy jobb alaplapra meg memóriára. Vélemény?

Szerintem vegyél egy 2600-at, 1660Ti-t (Ti-al, 1660 még nincs), és add el használtan a jelenlegi memóriát, és vegyél egy gyorsabb, dual channel kitet a jelenlegi alaplapod QVL listájáról

Szia!
Meglepő lehet majd amit írok, de én processzor helyett inkább a memóriát fejleszteném most és csak nyáron a processzort. Ha most csak 1 db 8Gb-os modulod van, eladnám és vennék 2-szer 8Gb-os 3000Mhz-es ramokat kitben, ami Ryzennél rengeteget számít! Procit felpattintani 3800Mhz-re és mehet is mellé az RTX 2060, egyből sokkal kisebb mértékben lesz processzor bottlenecked, de a kívánt FPS szám meg lesz és szerintem elégedett leszel a teljesítmény növekedésével.
Nyáron pedig megvenném a helyedben az akkor érkező 7nm-es Ryzenek egyikét, ami jelentős előrelépés lesz a mostani 2000-es szériához képest és teljesen megszűnne a cpu bottleneck.
Ellenben ha most processzort vennél ram helyett és mivel nyáron vennéd majd a ramokat, lehet hogy bánnád akkor, hogy nem az új Ryzent vetted hanem most vettél procit, illetve nyárig “élvezhetnéd” a 8Gb memória korlátait, míg egy gyorsabb 2-szer 8-as memóriával az FPS-ed is jelentősen növekedne.