Videokártya vásárlás olcsón? Esetleg külföldről?

Leírom az eddigi történéseket, mert eléggé kezdek elszomorodni. Egy MSI gaming gtx 1060 6GB videokártyát akartam vásárolni, azért ilyet mert jó tapasztalataim vannak ezzel a szériával (mármint az MSI gaming-el), és az 1060 meg ár-érték arányban szerintem nekem való. Múlt héten megrendeltem a kártyát egy nagyobb magyar webshopból akciósan, 95k-ért, örültem is, hogy sikerült kifognom egy ilyen árat. Erre most, egy hétre rá írtam nekik egy emailt, hogy mi a helyzet, mikor jön, van-e valami gond esetleg? Hát az van, nincs készleten (mikor rendeltem volt raktáron a weboldal szerint), nem tudják mikor lesz, sry, az árát küldik vissza vagy válasszak mást. Jó, írtam nekik küldjék vissza az árát, majd veszek máshonnan. Vettem is, ma az email után megrendeltem egy másik, de már kisebb üzletből a kártyát, pár ezerrel drágábban. Erre a rendelésem leadása, és a fizetés sikeressége után természetesen, jön a levél, hogy sajnáljuk, de mégsincs készleten a cucc, küldik vissza a pénzt. Na most én nem tudom, hogy én vagyok-e ilyen szerencsétlen, vagy mással is előfordult már ilyen? Kezdek kitérni a hitemből… Jelenleg itt állok pénz nélkül (mert ugye 200k-t költöttem a semmire, ami majd egyszer visszajön), és azon gondolkodom, hogy kell-e nekem az a videokártya… Mindenesetre akárhogy is döntök, az lenne a kérdésem végső soron, hogy ti honnan vásárolnátok ezek után a helyemben, illetve hogy külföldről megéri-e megvenni egy ekkora értékű kártyát? Ha esetleg nem működne, hogyan működik a garancia? Hogyan kell visszaküldeni pl Amazonnál? illetve az USA-ból gondolom nem kicsi vámot számítanak fel a termékre. Köszi a válaszokat.

a videokártya piacon most valami miatt erős készlethiány uralkodik, sokak szerint a bitcoin bányászok miatt,
de én a helyedbe azért kicsit erőteljesebben panaszkodnék a boltoknál, h fogyasztóvédelem meg miegymás hiszen te már fizettél és végbement a vásárlás vagy fiszesék ki a kamatot a pénzre vagy adjanak kártérítést mi az h nincs te már megvetted, akkor ezek szerint félretájékoztattak, feljelented őket, stb stb
lehet gyorsan küldenek neked egy 1080Ti-t h lezárják az ügyet :slight_smile:

1 Like

Köszi az infókat, igen én is hallottam erről a bitcoin témáról, még kommenteltem is az egyik poszthoz, de arra nem számítottam hogy ha már egyszer megvettem a raktáron lévő terméket akkor az még sincs. Nevetséges hogy mindenki azt hiszi hogy ő most meggazdagszik ebből a bányászásból és az átlagember emiatt nem tud kedvére való kártyát venni normál áron -.- 95%-uk úgyis belebukik vagy feladja, mert ez nem úgy működik hogy egyből dől a pénz. Én meg csak épp most terveztem a nyárra beújítani egy jobb videokártyára, erre most várjak nyár végéig (vagy még tovább) mikor már megint nem lesz időm játszani. Ez remek.

Próbáld meg itt, eddig nem csalódtam ebben a boltban:

Vagy tényleg bírd ki és várj egy “kicsit”. Amikor megint tetőzik és majd apad a Bitcoin hullám lesz sok felesleges használt gamer kártya eladó.

Egy jó tanács mint webshopos…
Próbáld meg előtte telefonon letisztázni hogy biztos van-e készleten.
Valamint soha ne utalj addig míg pozitív választ nem kapsz.

Ha nem akarod hogy hülye sóhernek nézzenek, akkor a fentebbi taktikát nem választanám.
Az ÁSZF-ek gyakori pontja hogy amíg a bolt vissza nem igazolja hogy a termék van készleten és tudják szállítani azon az áron, addig a távolban lévők között köttetett szerződés nem jön létre. Így a vásárlás sem jön létre, hiába utalod el a pénzt.
A legtöbb weboldal még azt is kiírja hogy ne utald el a pénzt addig míg vissza nem igazolnak.
Itt általában az a probléma hogy nem olvassátok el az ÁSZF-et amit meg ugye elfogadtok amikor leadjátok a rendelést.

Nem utalással fizettem, hanem online bankkártyás fizetéssel, ami szolgáltatásnak számít, amiért ellenszolgáltatás jár. Ha az ellenszolgáltatást nem tudják nyújtani a megbeszéltek szerint, akkor kötelesek a pénzt visszaküldeni, különben felelősségre vonhatók. Ez olyan, mintha én elvenném a polcról a kártyát, de nem fizetnék érte, mert hogy nincs raktáron pénzem. Ezzel nincs is baj, én nem akartam panaszkodni nekik meg fenyegetőzni, és az egyik már vissza is küldte a pénzt. Viszont a telefonos tanácsot ezentúl ilyen drága termékeknél meg fogom fogadni… :expressionless: |

Ez alapvetően egy nem közismert félreértés oka.
Miszerint nem a webshopnak van ajánlattételi joga hanem a vevőnek. Ez akkor történik meg amikor leadod a rendelést. Ameddig azt a webshop le nem okézza (nem automatikus visszaigazolással), addig nincs szerződés ami indokolná a fizetést. Az hogy te bankkártyás fizetéssel egyenlítetted ki azonnal az csak egy előre fizetési forma.

Az hogy ezen felül a webshopnak a működése “szar” csak hab a tortán :slight_smile:
A pénzt valóban kötelességük visszaküldeniük de ne akard tudni hogy erre mennyi a határidejük van.

@predrog az első szabály az h Mindíg a Vevőnek van igaza…
Nem?

Nem
De erről ne nyissunk vitát mert parttalan.

Szia!
Én kb. 2 hete vettem egy 1080-t, (460€ volt akciózva+járt mellé For Honor vagy Tom Clancy’s Ghost Recon: Wildlands) Media Markt-ból rendeltem, 2 nap alatt kiszállítottá ( németben élek), semmi probléma nem volt.
6GB-s 1060 a német e-bay-en már 299€+2€ kiszállítástól van(ez ASUS), 1070 8GB-s szintén ASUS 479€+2€,1080 8GB GIGABYTE 544€ akciósan.
Szerintem érdemes lenne várnod 2-3 hónapot akár, ha nem minden áron kell az új kártya.
Ha meg tudod oldani a fizetést/kiszállítást akkor csak ajánlani tudom a külföldi rendelést. Az amerikai amazont szerintem felejtsd el. Remélem tudtam segíteni. :slight_smile:

1 Like

Szerintem érdemes megkérdezni az adott gyártó ügyfélszolgálatát a külföldön vásárolt termék garanciájáról. De talán érdemes mondjuk a németeket megkérdezni, hogy jó e Magyarországon, mert a magyarok lehet nem támogatják annyira, h külföldön vegyél, de ők javítsák, ha gond van :slight_smile: De egy hivatalos kérdésre emailban a németek biztos a valós jogi helyzetet írják :slight_smile:
Én itt az otto.de -n, a digitalo.de -n, vagy a saturn, mediamarkt páros valamelyikében vásárolok. Ahogy Tomrowle írta elég jó árban lehet itt vásárolni! Maestro kártyával is lehet sok helyen fizetni. Visával PayPallal meg mindenhol. Rengeteg kupon van, szóval még faragni is tudsz az árból. A legjobb ha van kint ismerősöd, és ő küldi ki neked haza.De rengeteg bolt van ahol Magyarországra is postáznak. Ha esetleg a német vásárlás mellett döntesz, és tudod már melyik márka kell, nagyon szívesen segítek megfelelő boltot találni!

2 Likes