Videokártya vásárlás ##

Sziasztok!

Dedikált videókártyával szeretném bővíteni az alábbi konfigurációt:

• Gépház: Codegen Q6246-A7 MIDI ATX
  • Tápegység: Codegen 450W 400X
  • Alaplap: GIGABYTE H81M-S2H
  • Processzor: Intel Core i3-4130 (A hűtő gyári.)
  • Memória: 8 GB (DDR3)

Egy NVIDIA GTX 1050 TI-vel (GV-N105TD5-4GD) terveztem legelőször a kiegészítést, azonban jelenleg két AMD Radeon RX 570 modell (ez és ez) is hasonló árviszonylatban, jó akcióban vannak.
A kérdésem egyrészt az lenne, a tápegység megfelelne-e ez utóbbi kettőnek - 6 pines tápegység-csatlakozásom van, így elég szűkek a lehetőségek; a mellékelt 1050 TI-nek ellenben nincs szüksége tápcsatlakozásra -, másrészt pedig, a házba beférnének-e?
Kevés gépszerelési tapasztalattal rendelkezem, elnézést az esetleges értemetlenkedésért.
Új konfigurációt a közeljövőben nem tervezek építeni. A lehetséges bottleneck-kel tisztában vagyok.

A segítséget, válaszokat előre is nagyon szépen köszönöm!

Én a jelenlegi tápod mellé egy 1650-nél éhesebb kártyát nem tennék. Főleg hogy a procid is harmat gyenge

Én e táp mellé semmilyen kártyát nem tennék. :smiley:

1 Like

@marcimine @ujheljidani
Most már kéne egy topic, hogy mitől megbízható egy táp, mert nem tudok rajtad kiigazodni :smiley:
Annyiszor megszóljátok a tápokat, de nem tudok rajta logikát találni.

1 Like

Szívesen megcsinálnám, de csak hogy megértsd, összefoglalom neked.

• Ez egy 6000 forintos táp, ami alapból nem jó jel;
  • Noname gyártó;
  • Mustár-ketchup kábelek, ami szintén nem jó jel, mert ezen is spóroltak;
  • Ha nincs lefestve a táp, általában utalhat arra hogy szar minőségű, mert ilyen dolgokon spórolnak.
4 Likes

@marcimine @ujheljidani
A processzor mivoltával tisztában vagyok, ahogy a bottleneck-et említettem is a nyitó posztban. Ebből a jelenlegi konfigurációból kívánom kihozni a lehető legtöbbet jelenlegi lehetőségeim és költségvetésem függvényében.
Ha esetleg az említett, tápkábel nélküli GTX 1050 TI-al számolnék mégis, egyikőtök szerint tehát azt elbírhatja még a jelenlegi táp, másikotok viszont óva int bármiféle kísérletezéstől vele.
Kérdésem akkor, milyen másik tápegységben lenne érdemes gondolkodnom, ha esetleg váltanék? Ár/érték arányban megfelelően, nem hatalmas összegben - tehát sok tízezreket nem kívánok szánni csak erre, mert már van kora a gépnek. :slightly_smiling_face:
Magában a videókártyában pedig, akár így, akár úgy a 1650-nél húzhatom meg a maximum vonalat, amibe viszont az említett 1050 TI (GV-N105TD-4GD) így még bőven belefér.
Esetleg a Low Profile társa neki (GV-N105TOC-4GL)?

Ehhez a gyenge minőségű táphoz én sem dobnék egy éhesebb kártyát ,de megoldás lenne rá:
Lehet kapni 8 pines átalakítót erősebb kártyákhoz, működő megoldás, más kérdés hogy mikor durranna el a kondenzátor a kis codegenben.

A jó tápok egyik ismérve amit kb. sehol sem láttam leírva az az, hogy japán kondenzátorokat használnak ezeknek a gyártására, amik baromi tartósak és kb. az idők végezetéig elmehetnek normális karbantartásnál (értsd: Szétkapod a tápot és rendesen kiportalanítod, nem csak kívülről fújatod sűrített levegővel/kompresszorral.)

Bár látom több VGA topic is van, szerencsét próbálok itt: tudtok ajánlani olyan videókártyát (Nvidia/AMD, mindegy), amely megbirkózik a mai játékokkal, ugyanakkor a fogyasztása kifejezetten alacsonynak mondható, a többi VGA-hoz képest. Ár szempontjából max. 80eFt fér bele, processzor, alaplap, táp nincs, első körben a VGA-ból szeretnék kiindulni (bár lehet rosszul teszem).

Ha nincs semmi ötleted a teljes konfigról akkor nem érdemes egyből a videokárytára ráugrani. Gondold át mennyi a kereted az egész gépre, és nézz valamit a build ajánlóból (ahol egyébként kezdened kellett volna)

Igen, megnéztem a build ajánlót, de a kérdés a videókártyára irányult, nem egy komplett build-re.

A build ajánlóban AJÁNLOTT alkatrészek vannak, az árukkal feltüntetve. Ott látnod kellett volna videokártyát :wink:
De itt egy ami neked megfelelő

1 Like

Azért az árulkodó, hogy milyen buildbe milyen kártyák vannak.

Köszi! :slight_smile: Igen, ajánlott alkatrészek, de gondolom a piaci kínálat szélesebb, mint az ott lévő, felsorolt kártyák. Ezért is kérdeztem egy VGA topic-ban.

1 Like

Sziasztok !
Nem akartam új bejegyzést írni .
Másik videókártyát szeretnék , de nem tudom eldönteni milyen legyen…

Konfigom :
Monitor: asus tuf fullhd 144hz freesync
Alaplap : asus b560M plus
Proci : 11400
Táp : evga 650 ga gold

December óta vannak meg , 1 évig még nem szeretnék új konfigot

Vga : asus rx 570 4gb na igen ezt kéne lecserélni😅

3060 vagy 3060 ti-on gondolkodtam , de rx kártya is szóba jöhet

Köszönöm!

Rx 6650 xt vagy 6750 xt.
Amelyik belefér a keretedbe.

1 Like

Semmiképen sem az RX-et ajánlom. Nvidia 3060 vagy TI jó döntés. Ti 8GB VRAM-ja bőven elég FUll HD-ban vagy 1440P-ben. De ha kicsit alacsonyabb a keret a 3060 is tökéletes.

mi a baj az rx kártyákkal? 6650 xt és 6750 xt elég jól sikerültek

Ez nálam régi megszokás. Úgy gondlom hogy bár nem rosszak mostanában az AMD kártyák de miért vennél olyat ha ott az Nvidia ami méltán megbízhatóbb. Nem véletlen hogy VR-os srácoknak is mindig NVIDA kártya van a gépben. Meg sajnos van egy pár rossz tapasztalom is velük. Nem rosszak de érdekes mód az ügyfelem sem akarnak sose hallani AMD kártyáról max ha az ár dominál. De akkor is inkább vesznek azonos árban gyengébb képességű Nvidiát

Árérték arányban az rx-ek jobbak. Főleg az említett kettő.
3060-ból is vannak rosszul sikerült kártyák. Azt hiszem az asus rogok ilyenek.
A srácok stream szempontból használják az nvidiát jobb arról közvetíteni.
Mostanában azért az ár elég jelentősen dominál.
Mezei felhasználó nem streamel csak játszik.

2 Likes

Köszönöm a gyors válaszokat ! :slight_smile:

Még annyi lenne , hogy ezek az MSI Ventus 2x vagy a Mech 2x jók ? Vagy maradjak az asus tuf -nál :sweat_smile: