Videókártya-vásárlás

Sziasztok!

Dedikált videókártyával szeretném bővíteni az alábbi konfigurációt:

• Gépház: Codegen Q6246-A7 MIDI ATX
  • Tápegység: Codegen 450W 400X
  • Alaplap: GIGABYTE H81M-S2H
  • Processzor: Intel Core i3-4130 (A hűtő gyári.)
  • Memória: 8 GB (DDR3)

Egy NVIDIA GTX 1050 TI-vel (GV-N105TD5-4GD) terveztem legelőször a kiegészítést, azonban jelenleg két AMD Radeon RX 570 modell (ez és ez) is hasonló árviszonylatban, jó akcióban vannak.
A kérdésem egyrészt az lenne, a tápegység megfelelne-e ez utóbbi kettőnek - 6 pines tápegység-csatlakozásom van, így elég szűkek a lehetőségek; a mellékelt 1050 TI-nek ellenben nincs szüksége tápcsatlakozásra -, másrészt pedig, a házba beférnének-e?
Kevés gépszerelési tapasztalattal rendelkezem, elnézést az esetleges értemetlenkedésért.
Új konfigurációt a közeljövőben nem tervezek építeni. A lehetséges bottleneck-kel tisztában vagyok.

A segítséget, válaszokat előre is nagyon szépen köszönöm!

Én a jelenlegi tápod mellé egy 1650-nél éhesebb kártyát nem tennék. Főleg hogy a procid is harmat gyenge

Én e táp mellé semmilyen kártyát nem tennék. :smiley:

1 Like

@marcimine @ujheljidani
Most már kéne egy topic, hogy mitől megbízható egy táp, mert nem tudok rajtad kiigazodni :smiley:
Annyiszor megszóljátok a tápokat, de nem tudok rajta logikát találni.

1 Like

Szívesen megcsinálnám, de csak hogy megértsd, összefoglalom neked.

• Ez egy 6000 forintos táp, ami alapból nem jó jel;
  • Noname gyártó;
  • Mustár-ketchup kábelek, ami szintén nem jó jel, mert ezen is spóroltak;
  • Ha nincs lefestve a táp, általában utalhat arra hogy szar minőségű, mert ilyen dolgokon spórolnak.
4 Likes

@marcimine @ujheljidani
A processzor mivoltával tisztában vagyok, ahogy a bottleneck-et említettem is a nyitó posztban. Ebből a jelenlegi konfigurációból kívánom kihozni a lehető legtöbbet jelenlegi lehetőségeim és költségvetésem függvényében.
Ha esetleg az említett, tápkábel nélküli GTX 1050 TI-al számolnék mégis, egyikőtök szerint tehát azt elbírhatja még a jelenlegi táp, másikotok viszont óva int bármiféle kísérletezéstől vele.
Kérdésem akkor, milyen másik tápegységben lenne érdemes gondolkodnom, ha esetleg váltanék? Ár/érték arányban megfelelően, nem hatalmas összegben - tehát sok tízezreket nem kívánok szánni csak erre, mert már van kora a gépnek. :slightly_smiling_face:
Magában a videókártyában pedig, akár így, akár úgy a 1650-nél húzhatom meg a maximum vonalat, amibe viszont az említett 1050 TI (GV-N105TD-4GD) így még bőven belefér.
Esetleg a Low Profile társa neki (GV-N105TOC-4GL)?

Ehhez a gyenge minőségű táphoz én sem dobnék egy éhesebb kártyát ,de megoldás lenne rá:
Lehet kapni 8 pines átalakítót erősebb kártyákhoz, működő megoldás, más kérdés hogy mikor durranna el a kondenzátor a kis codegenben.

A jó tápok egyik ismérve amit kb. sehol sem láttam leírva az az, hogy japán kondenzátorokat használnak ezeknek a gyártására, amik baromi tartósak és kb. az idők végezetéig elmehetnek normális karbantartásnál (értsd: Szétkapod a tápot és rendesen kiportalanítod, nem csak kívülről fújatod sűrített levegővel/kompresszorral.)

Bár látom több VGA topic is van, szerencsét próbálok itt: tudtok ajánlani olyan videókártyát (Nvidia/AMD, mindegy), amely megbirkózik a mai játékokkal, ugyanakkor a fogyasztása kifejezetten alacsonynak mondható, a többi VGA-hoz képest. Ár szempontjából max. 80eFt fér bele, processzor, alaplap, táp nincs, első körben a VGA-ból szeretnék kiindulni (bár lehet rosszul teszem).

Ha nincs semmi ötleted a teljes konfigról akkor nem érdemes egyből a videokárytára ráugrani. Gondold át mennyi a kereted az egész gépre, és nézz valamit a build ajánlóból (ahol egyébként kezdened kellett volna)

Igen, megnéztem a build ajánlót, de a kérdés a videókártyára irányult, nem egy komplett build-re.

A build ajánlóban AJÁNLOTT alkatrészek vannak, az árukkal feltüntetve. Ott látnod kellett volna videokártyát :wink:
De itt egy ami neked megfelelő

1 Like

Azért az árulkodó, hogy milyen buildbe milyen kártyák vannak.

Köszi! :slight_smile: Igen, ajánlott alkatrészek, de gondolom a piaci kínálat szélesebb, mint az ott lévő, felsorolt kártyák. Ezért is kérdeztem egy VGA topic-ban.