Villám csapás történt a szomszédban! Nem kapcsol be a gépem!

Lecsapott a villám a szomszédházba,és itt is észlelhető volt!
Azóta nem kapcsolt be a Pc!
A Tv-n kiment a HDMI 2 bemenet!
De a Pc a fő!
Be szeredtem volna kapcsolni a gépet,be is kapcsolt felpörgött minden,csak 3 másodpercre rá kikapcsolt!
Az alaplapon világított,hogy nem érzékeli a Ram-ot vagy sérült!
Csináltam.Bios Reset és ClearCMos!
Akkor bekapcsolt,rendesen csak nem érzékelte a Lan kábelt!
Kikapcsoltam,de kikapcsolás után 3 másodpercre újra bekapcsolt magától!
Tettem rá új Windows 10 x64 Enterprise!
Úgy sem érzékelte a Lan kábelt,és újra bekapcsolt leállítás után!
Kiakapcsoltam a tápot!
Másik nap be szerettem volna kapcsolni,az alaplapon világított,hogy nem.érzékeli a Boot eszközöket vagy sérült!
Azóta ez van,nem segít a Bios Reset semmi!
Mi lehet a gond rossz az Alaplap.benne vagy a táp!
Alaplap MSI H310-F PRO
Táp: Fortron Hyper S 600!

A válaszokat előre is köszönöm!

Nem tettél fel kérdést, mire szeretnél választ?

Becsapott egy villám a közelben, valószínűleg nem volt feszültségvédelem a géped előtt az elosztón, kapott egy nagy löketet, meghalt valami. Biztosítóhoz lehet fordulni, ha van. Ha nincs, szervíz, aztán megmondják mi halt meg.

Tipikus.

Szerezz egy tápot valakitől kipróbálni, talán ennyivel megúszod.

Nekem régen hasonlóan pusztult el az athlon64-em, szintén villám volt, pedig csak a környéken csapott be valahol.Pont vice cityben küldiztem, fontosabbnak éreztem befejezni, és utána áramtalanítani. :grin:

Egyszer bekapcsolt, kép nem volt.Aztán soha többet nem indult el.Akkoriban nagy divat volt a codegány táp. :rofl:

Táp+lap tuti elhullott, többivel már nem is kínlódott bratyó, új build lett a vége.

Konklúzió.

Ne vegyél fisfos tápot.Ha látod hogy balhéznak az égiék, rántsd le a gépet röfiről.

Ha a táp lenne a gond,akkor eddig.miért kapcsolt be? Mikor újratettem a gépet akkor játszottam rajta! És a táptól nem megy az alaplapon a Lan kábel port?!:joy:

Nem mondtam hogy tuti a tápod szar, ezért írtam hogy először szerezz egy csere tápot.Ha az jó, lehet tovább menni.

De ha csuklóból tudod hogy hibátlan a tápod és nem okoz anomáliákat, akkor nem tudom minek teszed fel a kérdést hogy a lapod a szar vagy a tápod.

De majd a nálam türelmesebbek biztos segítenek, nálam elrúgtad a szarkasztalasztit. :smiley:

Nem okés a kezdőlépés.

1. Miért nincs túlfeszvédelmed? Ha eddig nem volt, ideje meglépni. És azt is nézzétek át, mi nem megy még a gépen kívül. Tévé, kazán, stb.
  2. Derítsd ki, van-e lakásbiztosítás. Ha van:
    2.a. Keresni a biztosítót!!!
    2.b. Amennyiben a biztosítós javasolta, irány egy normális szervííííííz, és majd ők bevizsgálják, ezt a biztosító fizeti. De az is lehet, hogy a biztosító saját szakiját küldi ki, bár ez a ritka (de van ilyen is). Te nem piszkálsz a gépbe, mert aztán jön az okoskodás, hogy nem hozzáértő módon nyúlt bele valaki…

HA!!! nincs biztosítás, akkor kezdj el barkácsolni. De a túlfeszvédelem kötelező. Minden esetben. mindegy, hogy ki mit mond, hogy nem ér semmit (amúgy de, csak ez a hármas lépcsőből csak egy, és pont az utolsó). De Te - ha használsz ilyet - megtettél mindent az elkerülésére. És HOLNAP irány egy biztosító, lakásbiztosítást kell kötni.

Köszi @lengyelb, szerintem kifulladt a történet, zárható…

Lezárva ekkor: #9