Vissza állított szöveges dokumentum karakter probléma

Sziasztok!
A mai nap véletlen leformáztam a HDD-m és egy egy fontos szöveges dokumentum ( ODT) letörlődött de sikerül visszahozni az easeus data recovery-vel. De amikor megnyitottam egy csomó ilyen karakter van :
ţQłuÖő;¸TVł0ôyŘËőĽÄă÷fC·\˜ meg hasonlók. Mi lehet a probléma?
Köszi a segítséget

Talán rossz kódolásra van állítva. Nyisd meg valami más alkalmazással ahol lehet ezt UTF-8-ban megnyitni. De az is lehet hogy csak sérült a fájl

Megnyitottam Notepad+±ban UTF-8-cal de hasonló karakterek vannak ott is :frowning: Egy sima jegyzettömbös file-t is vissza hoztam de azt meg megnyitja rendesen :frowning:

Nem tartozik ide de hogy sikerült formálni véletlenül egy merevlemezt? Tényleg csak kíváncsi vagyok

Hú erre nem emlékszem pontosan mert eléggé ideges lettem de ha jól emlékszem akkor igen de nem 100%. Le akartam választani egy kis részt a HDD-ról és utána vissza tettem egy egészbe utána tűnt el minden

De gondolom akkor ha formázott akkor az lesz a baja :frowning:

Hogyan?

A disk managmentben a merevlemezemre nyomtam és shrink volume ( egy kis időre csak csináltam hogy megnézzek valamit) és utána a merevlemezre megint ( ahonnan elvettem egy részt) és utána extend volume, és utána nem emlékszem sokra csak annyira hogy nincs meg semmi :confused: