Visszatérés?

Egyenlőre úgy érzem, hogy azt a felárat nem éri meg a nagyobb HDD. Amiben most elbizonytalanodtam, az az, hogy a G4560 ellenében megérné-e az i3-7100 (nem csak a teljesítmény hanem az időtállóság terén)?

Nem valószínű, hogy megéri a felárat, mivel a G4560-at eléggé eltalálták, alig pár százalékkal marad el az i3-aktól. Akkor már inkább Ryzen 3 1200 vagy 1300X, 4 magosak és húzhatók egy B350-es alaplapban.

Tiszteletem!

Egy rendszer átlag teljesítménye a leglassabb komponensen miatt nő vagy csökken, az adat tárolókon, minden esetben és amúgy gyors konfigurációnak kár lenne ha olcsó HDD miatt nem adná le a teljesítményét.

Western Digital WD Blue 1TB, 64MB Cache, SATA 6Gb/s (WD10EZEX) és Seagate FireCuda Compute 1TB, SATA 6Gb/s (ST1000LX015) között 5000 Ft a különbség a teljesítményét magad is láthatod teszteken, hogy igen csak megéri. Főleg, hogy szinte biztos vagyok, hogy GAMING lesz a feladata.
Nem a nagyobb HDD-t akartam javasolna csak az SSHD-re akartam rámotatni mint jelentős teljesítmény növelőre.

De az SSHD-Cache, ami az 1TB-nál az jelenti, hogy a tárhelyből 8GB Cashe (gyorsító tár) ami SSD sebességű.

Még ajánlom az Gigabyte GA-B250M-Gaming 3 alaplapot az passzol Gigabyte GeForce GTX 1050 Ti G1 Gaming 4G, 4GB GDDR5, DVI, 3x HDMI, DisplayPort (GV-N105TG1 GAMING-4GD) mellé, RGB megvilágítás. És az alaplap pont ugyan annyiba kerül amint az Asrock B250m Pro4.

De kell keresgélni a neten és boltokban, hogy mennyibe kerül egy-egy üzletben az bizonyos kiszemelt hardware amit majd választ, ha több helyen vásárolsz akkor még lehet lefaragni az árakból, garancia sem probléma több helyről vásárlás mert úgysem az összes alkatrésszel lesz probléma egyszerre.

Ha én vennék most hasonló gépet mint te akkor kb. ezeket venném. 1-2 TB-tól függetlenül.

Bocs a hosszú bejegyzés miatt, ide jönne a krumpli. Nem direkt @kolo1a-nak akart menni. :wink:

2 Likes

Hát srácok, köszi a sok segítséget. Ahogy nézelődök és olvasgatok úgy alakul az elképzelés. :slight_smile: Egyenlőre fejben ennyi állt össze:

• Kingston HyperX FURY 8GB (2x4GB) DDR4
  • GIGABYTE GA-B250M-DS3H
  • GIGABYTE GeForce GTX 1050 Ti OC 4GB GDDR5 128bit PCIe
  • Seagate Barracuda 1TB 64MB 7200rpm SATA 3 ST1000DM010
  • CPU-ból még tényleg nem tudom, hogy a G4560, az i3 vagy egy i5 a legjobb választás ebbe a konfigba (ár/teljesítmény/értékállóság (1-2 évig nem nyúlnék a géphez).
    Illetve abban nem vagyok biztos, hogy tápból elég-e az 500w-os.

Látod, az 1 TB-os verziót nem néztem belőle, ami kb 19k, úgy már, ha belefér a keretbe, valóban megérheti az SSHD.
Mondjuk a 2,5" és 3,5" ára között van különbség (19k és 23k), illetve a 2,5"-os csak 5400 rpm-es, a nagyobbik tudja a 7200 rpm-et, nem tudom ez mennyit számíthat így:
https://www.aqua.hu/1tb-seagate-firecuda-25-winchester-st1000lx015-481418.html

Egy jobb féle (EVGA, BeQuiet!, FSP) 500W-osnak elégnek kell lennie egy jó ideig ekkora videoakártyával és procival, az új komponensek nem olyan nagy tápigényűek, ha jól tudom. (nyilván pl GTX 1080 kártyához már kellene nagyobb)

Egyébként már @mice0007 is írta, érdemes megnézned ezt, és olyanokat választani, ami belefér a keretbe:

Igen, ezt vettem alapul és ezen faragtam kicsit.

Üdv!

https://pcpartpicker.com/list/

Ez pontosan kiszámolja neked a maximáls fogyasztást, Ahhoz hozzá adsz 80W-ot és kijön a minimális táp amivel megy rendesen megy majd a gép. Azt ajánlom figyelmedbe, hogy semmikép ne haladd túl a tápegység esetében 80% feletti kihasználtságot mert az nagymértékben rossz irányban befolyásolja az élettartamot. Fogyasztatás számításánál vedd azt is figyelembe, hogy milyen perifériák lesznek a rákötve, bedugva a számítógépbe, mert 2-3 pendrive és billentyűzet, egér, fejhallgató, mikrofon, head-set és nem utolsó sorban a házban található ventilátorok és processzor hűtésére szolgáló lég-, ill. vízhűtés akár 50-60W pluszt is jelenthetnek fogyasztás terén.

3,5"-os 7200 RPM-es a leggyorsabb a SSHD ezek közül, A microATX miatt, estleg nincs hely 3,5"-hoz, meg csak úgy :wink: is ajánlottam nem csak @horseman82 -nek hanem mindenki másnak aki olvassa.

1 Like

Őszintén, én azért a 8GB-os cache-ért nem fizetnék 5-10 ezer forintot. Arra jó ,hogy gyorsabban induljon el a windows ,és kb ennyi. Igaz ,hogy jelenleg ,nagyon drágák az ssd-k ,de még tavaly 10-13 ért is lehetett ssd-t venni.(elviekben meg majd mennek vissza az árak).

Nézz utána, próbáld ki. Mert amit írsz,az meg sem közelíti a valóságot teljesítmény terén.

Az SSHD jobb ár érték, mint egy kicsi tárhelyű SSD+olcsó lassú HDD. Minden SSD sebességel tölt be, ami az SSHD-n van, nem csak a Windows.

Hát, ez a te véleményed, szerintem meg nem :D. (bár be kell vallani ,hogy nem éppen a leglassabb HDD-m van)
Csak azért gondolom ,feleslegesnek mert ,hogy a windows-t beteszi cache-nek, meg 1-2 alap programodat ami használsz és ennyi.(Ennyit nekem nem érne.)

Azért ez nem teljesen így működik, hogy “beteszi a windowst cache-nek stb” hanem a leggyakrabban használt állományokat cache-eli be.

1 Like

Persze,persze tudom, de azt szokta leggyakrabban berakni(mert az használod legtöbbször).

Bőven elegendő, igazándiból egy 300W-os normális táp is elég lenne, mert a konfigod teljes terhelés alatt is csak kb. 150W-ot fog fogyasztani ami a 300W-nak még mindig a fele!
Ezt ajánlom: Be quiet! Pure Power 10 300W
i5 7600 és gtx 1060 mellé elég
Kicsit olcsóbban pedig ezt: Cooler Master MaswerWatt Lite 400. (Még mindig jobb, mint a Chieftec Smart)

UI: i3 és i5-ön ne is gondolkozz kezdésnek, mert nem érik meg a pénzüket. A pentium g4560 jó választás. :smiley:

hat azért az SSHD és az SSD között van egy “kis” különbség.
Mind a 2 van az asztali gépembe és a laptopba is és azért az SSD sokkal gyorsabb mint az SSHD.Persze az SSHD olcsóbb és jobb mint a sima HDD,ilyen középút :slight_smile:
En úgy javasolnám,hogy ha engedi a keret,hogy egy kis méretű SSD+egy HDD vagy SSHD a későbbiekbe az SSDre csak windows meg programok a gamek meg SSHD/HDD re :slight_smile:
Nah meg +FPS nemlesz ha SSDre vagy HDD re másolod a gameket :slight_smile: csak hamarabb tölti be a gameket.

Szóval tehát, textúra streaming-nél, amikor egyfolytában hajtja játék a meghajtót, hogy be tudja tölteni textúrákat nem számít a meghajtó sebessége. De számít.

Elmagyarázom, hogy mindenkinek tiszta legyen.

Az információkat nem most találtam ki. +5 FPS is plusz.

Low budget gépekbe jobb egy SSHD mint egy sima HDD.

“Real World” tesztelés során sz SSHD ugyan olyan hatékony mint az SSD.

Intel® RST egy létező dolog. a HDD-ről kerül a gyorsabb SSD részre, vagy RST használata esetén az SSD meghajtóra az utoljára használt alkalmazás/ok. És az első hozzáférés utána adat elérések már az SSD Cache-ből vagy SSD meghajtóról töltenek be.

Itt az ábra szemlélteti is.

Ha még lenne kérdés nyugodtan írjatok. Szívesen segítek :wink:

130-180 GB SSD 13.000 Ft + 1TB HDD 13.000 Ft = 26.000 Ft

1TB HDD = 13.000 Ft

Seagate FireCuda Compute 1TB, SATA 6Gb/s (ST1000LX015) = 18.000 Ft

Nekem személy szerint ez van Seagate FireCuda Compute 2TB, SATA 6Gb/s (ST2000LX001) x2db RAID 0 = 4TB. Ezeknek a fogyasztása is kisebb, kb. az 1/3 a 3.5"-hoz képest. Nagyon megvagyok vele elégedve.

Mondj nekem 10 játékot amivel, a textúra streaming hasznos lesz, a gta-kon kivűl.
Szemlélteti igen , hatodik alkalomra ugyanolyan gyors lett CSAK a windows startup-ra ,meg arra a pár programra.
Vedd úgy, ha megspórolod azt az 5000 forintot később 8 ezerért tudsz majd ssd-t venni.
Tessék én : (ugyanannyira hasznos mint a tiéd)
Seagate: 625ft/GB (8GB-s SSD rész 5000Ft-al számolva)
SSD: 101ft/GB (128 GB-ssd, 13 ezer forinttal számolva)
Én nem azt mondom ,hogy rossz dolog az SSHDD , szerintem csak nem éri meg, még ha az elején jónak tűnik.

Sajnálom a nyelvi korlátokat, Windows-on csak szemléltettem a működését, hogy ami SSHD-n van az mind így fog működni nem csak a Windows. Többször nem mondom el.

Textúra Streaming-et használó játékok a GTA Sorozaton kívül:

404Sight[142]
A Way Out
Abzû
Ace Combat 7
Adrift
AIPD[51]
Alone in the Dark: Illumination
Aquanox Deep Descent[53]
Ark: Survival Evolved
Astray[55]
Assassin’s Creed Összes
Bacon Man[56]
Barrage[57]
Beyond Flesh and Blood[59]
Biomutant
Bloodstained: Ritual of the Night
Brink
Caffeine
CarQuiz[61]
City of Titans[62]
Conan Exiles
Crackdown 3
Crash Force[65]
Crime Watch[66]
Cyberdimension Neptunia: 4 Goddesses Online[67]
Daylight
Dead by Daylight
Deathwatch: Tyranid Invasion[69]
Descent: Underground
Dishonored
Dishonored 2
Doom
Doom 3: BFG Edition
Doom VFR
Dovetail Games Fishing[73]
Downward[72]
Dragon Ball FighterZ
Dragon Quest XI
Dreadnought
Eden Star[75]
Ether One Redux
Everspace[77][78]
Eye Guy[79]
Fable Legends
Fallout 3
Fortnite
Fractured Space[81]
Gears of War 4
Gunjack[86]
H-Hour: World’s Elite
Hakoniwa Company Works
Hardware: Rivals
Hatashiai[87]
Hatred
Haunted House: Cryptic Graves
Heavy Gear Assault[88]
Hellblade: Senua’s Sacrifice
Heroes Reborn: Enigma[89]
Heroes Reborn: Gemini[89]
Hunted: The Demon’s Forge
I Hate My Job[90]
IHRA Drag Racing: Sportsman Edition
IHRA Professional Drag Racing 2005
Insurgency: Sandstorm[91]
Iron Fish[93]
Joe Montana Football 16
KartKraft[94]
Kholat
Kingdom Hearts HD 2.8 Final Chapter Prologue
Kingdom Hearts III
LawBreakers
Let It Die
Loading Human[96]
Marvel vs. Capcom: Infinite
Maze[97]
MIND: Path to Thalamus[99]
Moto Racer 4
Obduction
Paragon
Perception[104]
PlayerUnknown’s Battlegrounds
Pneuma: Breath of Life[106]
Police 10-13[107]
Pool Nation FX[108]
Postal: Redux
Prey
Prodigy
Project: Session[113]
Psychonauts 2
Quake Champions
Quake Live
Rage
Reaching For Petals[114]
Red Goddess[116]
Resident Evil 2: Reborn[119]
Retro Invasion[120]
Rime
Rising Thunder
Rogue Warrior
Sea of Thieves
Shadow of the Beast
Shape of the World[122]
Shenmue III
Snake Pass
Song of Horror[123]
Source[124]
Space Dust Racers[125]
Space Hulk: Deathwing
Squad
Street Fighter V
Strike Vector EX[128]
Styx: Shards of Darkness
Submerged[129]
System Shock
Tekken 7
The Elder Scrolls III: Morrowind
The Elder Scrolls V: Skyrim
The Elder Scrolls: Legends
The Evil Within 2
The Flame in the Flood
The Hum: Abductions[131]
The Park
The Solus Project
The Vanishing of Ethan Carter Redux
Titanic: Honor and Glory
Tower Unite[135]
Valhalla Hills[137]
Vampyr
Visage
Wake Up Call[138]
Warhammer 40,000: Eternal Crusade
Without Memory[139]
Wolfenstein: The New Order
Yoshi

Ez elsőre 133 db, ezen kívül még legalább ennyi, az összes Squar Enix-es játékot be se soroltam, azok szintén ide tartoznak. Plusz amik még kis sem jöttek, mert minden játék streameli a textúrákat.
Nem folytatom tovább, erről technikai tényekről ami úgy van ahogy írtam.

1 Like

Bocsánat rosszul fogalmaztam , úgy értettem ,hogy ezek közül mennyin lesz teljesítmény növekedés,de mindegy is megértem ,hogy miért érvelsz mellette ,nekem személyesen pénzkidobás lenne.