Visszatérés?

Sziasztok!
Sok-sok év kihagyás után mostanában gondolkodok PC vásárláson/építésen,. A kimaradt évek megtették hatásukat és sajnos eléggé tanácstalan vagyok, hogy milyen hardwerekből lehet mostanság tűrhető gaming gépet összerakni. A keret 150-170e jó magyar ft környéke.
Szeretnék segítséget és ajánlatokat kérni, hogy ekkora összegből mi lehet a legjobb konfig.
Előre is köszi a segítséget!

1 Like

Köszi! SSD helyett megérné a felszabaduló összegből inkább 1050 ti-t venni?

Mi helyett? Amúgy ha játszani akarsz a gépen és új alkatrészekben gondolkozol, 1050 Ti legalább kell.

SSD-t nem raknék bele, helyette lenne inkább picit komolyabb vga.

A 1050Ti után Nvidia oldalon a “következő” a 1060 3GB, ami kb 30 ezerrel drágább (80k körül van újonnan), sajnos eléggé felment az ára tavasz óta (akkor még kb 65k volt), és nem úgy tűnik, hogy lejjebb megy. Ha van rá keret, lehet érdemes beruházni, utána a 1060 6GB már 110k.

Lehet jobban jársz, ha vársz még a vásárlással, jelenleg drága minden sajnos. De írok neked egy konfigot ami 150k-ből kijön.
Asrock B250m Pro4
Intel Pentium G4560
2x4 GB 2400 MHz ram (Kingston pl.)
GTX 1050Ti (Gigabyte pl.)
1 TB WD hdd
CHIEFTECH smart 500W

Nekem ez a konfigom, ház és ssd előzőből maradt, az plusz költség ebben az esetben. Nem mostanában fogom fejleszteni, max még ramot vagy procit veszek, ha csökkennek az árak valaha :smiley:

2 Likes

Köszi, ez egész szimpatikusnak tűnik. :slight_smile: Egyenlőre nem sürgős a dolog, nem tudom, hogy ősszel vagy karácsony előtt várható-e valami árcsökkenés.

Ezt sajnos nem lehet tudni, csak remélni. Én is bízom benne, mivel szeptemberben már szeretnék valamit összehozni, csak így nem túl gazdaságos…
Videokártya árak először a bányászok miatt mentek fel, most meg a hírek szerint a dráguló memória árak miatt még akár tovább is drágulhatnak sajnos.

Néha jó lenne a jövőbe látni :slight_smile:

Üdv @horseman82!

A fenti konfigurációhoz annyit tennék hozzá, hogy 1 TB WD hdd helyett,

Seagate FireCuda Compute 2TB, SATA 6Gb/s (ST2000LX001) a 2,5"-at vagy a 3.5"-os változatát Seagate FireCuda 2TB, SATA 6Gb/s (ST2000DX002) ajánlom. Esetleg párban RAID 0-ban az előbbit vagy az utóbbit.

WD-t azért ne mert már az is a Seagate gyártja.

Az SDD fan boy-ok írígykedni fognak mert több tárhelyed lesz mint ha SSD-t tennél be viszont a sebesség eléggé megközelíti az SSD olvasási sebességet.

Gigabyte GeForce GTX 1050 Ti G1 Gaming 4G, 4GB GDDR5, DVI, 3x HDMI, DisplayPort (GV-N105TG1 GAMING-4GD) Ennek a típusnak a legnagyobb az órajele, ezért.
167,30 eur-ért ami normál ár érte. Volt amikor 148 eur volt, de az csak 1 hétig tartott. Eseleg November a Black Friday hetében lehet még valami extra akcó.

Jól hangzik ez a Seagate HDD, csakhogy elkérnek érte kb 28-30k Ft-ot, ami a WD Blue 1TB árának a duplája. Nyilván a jobbat meg kell fizetni, de egy 150k körüli konfignál szerintem nem biztos, hogy megéri belepakolnia ilyen drága vinyót.
Ha komolyabb használat lesz, akkor persze megérné, de arra ez a konfig se lesz elég, hiába lenne gyors a HDD.
De lehet én látom rosszul, nem kötekedésből írtam :slight_smile:

1 Like

Egyenlőre úgy érzem, hogy azt a felárat nem éri meg a nagyobb HDD. Amiben most elbizonytalanodtam, az az, hogy a G4560 ellenében megérné-e az i3-7100 (nem csak a teljesítmény hanem az időtállóság terén)?

Nem valószínű, hogy megéri a felárat, mivel a G4560-at eléggé eltalálták, alig pár százalékkal marad el az i3-aktól. Akkor már inkább Ryzen 3 1200 vagy 1300X, 4 magosak és húzhatók egy B350-es alaplapban.

Tiszteletem!

Egy rendszer átlag teljesítménye a leglassabb komponensen miatt nő vagy csökken, az adat tárolókon, minden esetben és amúgy gyors konfigurációnak kár lenne ha olcsó HDD miatt nem adná le a teljesítményét.

Western Digital WD Blue 1TB, 64MB Cache, SATA 6Gb/s (WD10EZEX) és Seagate FireCuda Compute 1TB, SATA 6Gb/s (ST1000LX015) között 5000 Ft a különbség a teljesítményét magad is láthatod teszteken, hogy igen csak megéri. Főleg, hogy szinte biztos vagyok, hogy GAMING lesz a feladata.
Nem a nagyobb HDD-t akartam javasolna csak az SSHD-re akartam rámotatni mint jelentős teljesítmény növelőre.

De az SSHD-Cache, ami az 1TB-nál az jelenti, hogy a tárhelyből 8GB Cashe (gyorsító tár) ami SSD sebességű.

Még ajánlom az Gigabyte GA-B250M-Gaming 3 alaplapot az passzol Gigabyte GeForce GTX 1050 Ti G1 Gaming 4G, 4GB GDDR5, DVI, 3x HDMI, DisplayPort (GV-N105TG1 GAMING-4GD) mellé, RGB megvilágítás. És az alaplap pont ugyan annyiba kerül amint az Asrock B250m Pro4.

De kell keresgélni a neten és boltokban, hogy mennyibe kerül egy-egy üzletben az bizonyos kiszemelt hardware amit majd választ, ha több helyen vásárolsz akkor még lehet lefaragni az árakból, garancia sem probléma több helyről vásárlás mert úgysem az összes alkatrésszel lesz probléma egyszerre.

Ha én vennék most hasonló gépet mint te akkor kb. ezeket venném. 1-2 TB-tól függetlenül.

Bocs a hosszú bejegyzés miatt, ide jönne a krumpli. Nem direkt @kolo1a-nak akart menni. :wink:

2 Likes

Hát srácok, köszi a sok segítséget. Ahogy nézelődök és olvasgatok úgy alakul az elképzelés. :slight_smile: Egyenlőre fejben ennyi állt össze:

• Kingston HyperX FURY 8GB (2x4GB) DDR4
  • GIGABYTE GA-B250M-DS3H
  • GIGABYTE GeForce GTX 1050 Ti OC 4GB GDDR5 128bit PCIe
  • Seagate Barracuda 1TB 64MB 7200rpm SATA 3 ST1000DM010
  • CPU-ból még tényleg nem tudom, hogy a G4560, az i3 vagy egy i5 a legjobb választás ebbe a konfigba (ár/teljesítmény/értékállóság (1-2 évig nem nyúlnék a géphez).
    Illetve abban nem vagyok biztos, hogy tápból elég-e az 500w-os.

Látod, az 1 TB-os verziót nem néztem belőle, ami kb 19k, úgy már, ha belefér a keretbe, valóban megérheti az SSHD.
Mondjuk a 2,5" és 3,5" ára között van különbség (19k és 23k), illetve a 2,5"-os csak 5400 rpm-es, a nagyobbik tudja a 7200 rpm-et, nem tudom ez mennyit számíthat így:
https://www.aqua.hu/1tb-seagate-firecuda-25-winchester-st1000lx015-481418.html

Egy jobb féle (EVGA, BeQuiet!, FSP) 500W-osnak elégnek kell lennie egy jó ideig ekkora videoakártyával és procival, az új komponensek nem olyan nagy tápigényűek, ha jól tudom. (nyilván pl GTX 1080 kártyához már kellene nagyobb)

Egyébként már @mice0007 is írta, érdemes megnézned ezt, és olyanokat választani, ami belefér a keretbe:

Igen, ezt vettem alapul és ezen faragtam kicsit.

Üdv!

https://pcpartpicker.com/list/

Ez pontosan kiszámolja neked a maximáls fogyasztást, Ahhoz hozzá adsz 80W-ot és kijön a minimális táp amivel megy rendesen megy majd a gép. Azt ajánlom figyelmedbe, hogy semmikép ne haladd túl a tápegység esetében 80% feletti kihasználtságot mert az nagymértékben rossz irányban befolyásolja az élettartamot. Fogyasztatás számításánál vedd azt is figyelembe, hogy milyen perifériák lesznek a rákötve, bedugva a számítógépbe, mert 2-3 pendrive és billentyűzet, egér, fejhallgató, mikrofon, head-set és nem utolsó sorban a házban található ventilátorok és processzor hűtésére szolgáló lég-, ill. vízhűtés akár 50-60W pluszt is jelenthetnek fogyasztás terén.