Viszlát Anglia, hogyan tovabb? Mik a teendoim?

Sziasztok. Evek ota elek angliaban, de mar eljutottam oda, hogy nem erzem magam jol angliaban fuggetlenul, hogy senki nem bant… Egyszeruen “meguntam” vagy valami, nem tudom szavakba onteni pontosan. Leginkabb a hegesztoi kurzus elvgezese ami nem aka rosszejonni kint, inkabb otthon dolgoznek ebbe a szakmaban, mint kicsit tobb penzert valami mast. (Supervisor-ff driver)

Szeretnek vissza koltozni MO-ra… Hogy kezdjek neki?
-A kontraktos teleofn kifizetese
-Bankkartya torlese
-Maganvalalkozoi engedely bezarasa (?)
-Nullas ado irasa ezevre
-Az otthoni lakcim es igazolvanyok elintezese amint megerkezem
-A TB hogy intezzem el, hogy ne buntessenek halalra?

Van aki hasonlo lepesekben mar jartas, mert o is itthagyta angliat? Nagyon szepen koszonom a valaszaitokat elore is, es valami nem vilagos, szivesen reszletezem.

22 eves srac vagyok

Ekkora kitartással itthon se fogod sokra vinni…
Mehetsz te akárhova, mindenhol küzdeni és szenvedni kell a sikerért :slight_smile:

Mennyi időt éltél külföldön?

Szorgalomtól függően igenis van hogy az ember ráun dolgokra. Amivel nincs semmi baj,m az EU legnagyobb előnye, hogy bárki ha akar, holnap útra kelhet és ott élhet ahol épp kedve tartja, aztán ha megunja, mehet máshova. Közben megismer egy csomó kultúrát, embereket, stb. Ezekkel a tapasztalatokkal mind gazdagabb lesz.

2 Likes

most lesz 3 eve, hogy kint vagyok, es semmi bajom magaval az angol sizsztemmel, nem ehezek es eheztem sokat, es volt sokkal roszabb is mint most van, es akkor se mentem haza, pedig megtehettem volna. egyszeruen a konforterzetem azt kivnaja, mozduljak

Hát ha nem találod a helyed akkor menni kell :wink:viszont lehrt, hogy Magyarországon se kapod a helyed majd. Ezt neked kell eldonteni, hogy konkrétan mit is akarsz akár Angliaba akar Magyarországon.
Bankkártyat nem törölnem hisz nincs se havidíj se fenntartási költség es aze lehet később hasznatveszed ha megis meggondolod magad s visszajosz

1 Like

Meg is talaltam a terveimet a napokban.
Szolnokon 10. ho elejen indul okj hegeszto kurzus, van szallasom es munkalehetosegem is azonnali kezdessel. es vegre azt fogom csinalni amit szeretnek. es igy a kulfoldre orientalodas sem feltetel, mivel otthon is jol lehet keresni :slight_smile: koszi a bankos tippet, marcsak emleknek is meghagyom, vagy ha vissza jovok nyaralni ismeroseimhez, mert az evek soran ugye lettek baratok is :slight_smile:

1 Like

En is nem reg koltoztem haza ugyanezen okbol, mert nem ereztem jol magam ott szoval teljesen aterzem :smile: ugyhogy sracok ne itelkezzetek, nem kell egybol tamadni hogy nincs valakinek kitartasa stb., nem tudhatjatok mi van mogotte. Van az ugy neha hogy az csak nem a te helyed.

Amugy ha kikoltozes elott megtartottad az itthoni lakcimed akkor csak annyi a dolgod hogy igenyled a TAJ kartyadat, ha nem tartottad meg akkor meg igazolnod kell magad es 3 napon belul meg kell jelenned valamelyik hivatalukban. Ha rakeresel googleon hogy “kulfoldrol hazateres teendok” az elso talalat egy hivatalos pdf lesz ahol minden ott van ami esetleg felmerulhet:)
Kint meg erdemes minden mast lemondani, megszuntetni es csak a bankkartyat megtartani legalabb egy idore. A payslip-eket meg hasonlo fontos papirokat mindenkepp hozd magaddal haza. Ha mondjuk tervezel egy par honap pihit, vagy nem talalsz egybol munkat itthon akkor tudsz igenyelni allaskeresesi jaradekot is amit elvileg visszamenoleg is kifizetnek ha mar egy ideje nem dolgozol, csak bekell mutatnod hozza a p45-odat.
Sok sikert itthon!:slight_smile:

4 Likes

zsir, koszonom. maganvalalkozo voltam idekint, akkor is kapok allaskeresesit? csak emailos kifizetesi papirjaim vannak minst aeria manager/supervisor

lakcimem nincs, mert idokozben “edesanyam” hajlektalan lett, igy en is annak minosulok otthon, amikor hazamegyek lesz hova bejelentkeznem, de otthoni cimem nem volt…

sajnalatos modon elhagytam meg 1,5 eve a tarcam -szemelyi-lakcim-taj benne volt xd szovla cska utlevelem van

1 Like