VR élmény VR játékok nélkül, lehetséges?

Sziasztok! Tudom a cím nem igazán illik a tartalomra, de a kérdésem a következő lenne.
Ha veszek a telefonomhoz (Xiaomi Redmi Note 4) egy VR Box 2.0-t (+ kapok hozzá egy bluetooth-os kontrollert)
akkor tudok játszani olyan játékokat a headsetben amelyek nem VR kompatibilisek?
Gondolok én itt arra, hogy pl.: én a Rayman Adventurest akarom tolni, de ugye nincs rajta VR beállítás emiatt nem lesz osztott a képe, de ettől még tudok a headsettel játszani?
Itt most nem azt várom el. hogy térben legyek stb. csak azt, hogy úgy tudjak játszani alap androidos játékokkal mint ha “moziban lennék”, szóval értitek :smile:

Persze hogy tudsz játszani, csak épp semmi értelme mert az bal szemed a bal oldalát látja majd a képnek, a jobb szemed a jobb oldalát és nem látják együtt egészben az egész képet. Baromi zavaró lesz, próbálj meg kartonból, papírból hajtogani egy dobozt ami kettéosztja a mobilodat mint a VR Box.
Ha a “moziban lennék” érzésre hajtasz, miért nem csatlakoztatod simán egy TV-re vagy monitorra? Ott a saját MI PC Suite programja amivel a géped monitorára lőheted a képét.

1 Like

Valami ilyesmire gondolhatsz:

De szerintem jelentősen belassulhat a játék és a felbontás zavaróan kicsi lesz. Kb. a negyede az eredeti felbontásnak.