VR headset vásárlása ülő használathoz

Sziasztok.
Minél olcsóbb VR headsetet keresek, leginkább szimulátorokhoz ülve (assetto corsa c., f1, elite dangerous).
Jelenleg, és várhatóan elég sokáig a lakásban nem lesz elegendő hely, állva használni, így csak ülve használnám, ezért szerintem nem lényeges a kontrollere, és hogy legyen hozzá base stationok.
Ha tudtok olyat, amelyikből akár csak a headset is elegendő lenne, azokat is nyugodtan ajánljátok.
Jelenlegi konfig:

Spoiler

proci: i5-4690k 4,2 ghz (akarom majd ryzen 7re cserélni)
alaplap: msi z97 gaming 3
ram: ddr3 4x4gb 2400 mhz cl11 (létezik ilyen)
vidkari rx 580 8gb

2-3 monitor helyett azért is akarok vr headsetet, mert kevesebb helyet foglal, és próbáltam már, és nekem sokkal jobban tetszett, mint monitorokkal.

Quest 2

Nem kell base station, és jelenleg szvsz a legjobb ár/érték arányú headset.

2 Likes

A HP Reverb G2 a legjobb szimulátorhoz és kontroller nélkül is kapható viszont még úgy is drágább mint a Quest 2.
Pedig a hangja kítűnő, könnyű és nagyon szép a képe.
De jelenleg inkább a Q2 javasolt részemről is.
De arra készülj fel, hogy az 580-as VGA-val … hát lesznek kompromisszumok. Eleve nem fog menni még 72Hz-el sem a felsorolt szimekből egyik sem vagy talán ha nagyon lejjebb viszed a felbontást.
Ha nem fut 72Hz-el akkor 36-ra veszi le, hogy kevésbé szaggatós legyen. Erre készülj fel, hogy nem lesz annyira teljes az élmény mint egy erős VGA-val lenne.
Amúgy a Q2 arra is jó, hogy nem kell hozzá PC, rengeteg standalone tartalom van már hozzá így ki tudod majd próbálni másik helységben vagy akár kint a szabadban (csak este, a sok fény elnyomja a kontrollerek LED-jeit) akár Wifi jel nélkül is de megosztott mobilnettel multizhatsz is az erdő közepén vele :slight_smile:
Arra kell nagyon figyelni, hogy ha kiviszed napfény a lencséken át ne érje a kijelzőt!

2 Likes