Warframe

Nekem is bejött a Warframe, de ott már akkora lemaradásom lenne… Nem lehet annyi mindent bepótolni, ez pedig még csak most fog ingyenessé válni nemsokára, még fejlesztik, szóval ideális választás volt számomra, hiszen mint mondtam kísértetiesen hasonlít. Vessetek rá egy pillantást, ha gondoljátok

Ismerem a zombis módot,de szvsz a Warframe minden pontban veri a Fortnite-ot.Hasonlóságok persze vannak,de a Warframe egyszerűen szintekkel komplexebb játék a Fortnite-nál.

A jövőben biztos ránézek, most én pont úgy vagyok Fortnite-al, mint te a Warframe-el, az egyikben pont elmerültem annyira, hogy a másikba már nem látom értelmét belefektetni az időt. Tényleg nem látom, hogy miben lenne annyival jobb, az meg van már, hogy hasonló, és vannak komplex részei annak a játéknak is.
Nekem a legnagyobb plusz egyébként a Warframe-ben a nagyon jó theVR-os közösség.

@ironshaq Van benne igazság. Vannak benne igen csak komplex elemek. Azt tudom mondani, hogy még ki sem jött a játék, hatalmas fejlesztések jönnek folyamatosan és hamarosan szerintem e téren is felveszi majd a versenyt. Az Unreal engine fejlesztői szerintem sokaknak fognak még meglepetést okozni

@ftheta Annyiból találom már most jobbnak, hogy nem annyira monoton. A Warframe-ben ugyan azon a pályákon kell végigfutni nagyon nagyon sokszor. Mindkét játékban vannak küldetés fajták, melyek különböző pályára ugyan azt a játékmenetet viszik, viszont itt ezek most még legalábbis biztosan bővülnek, ami szerintem egy ilyen játéknál fontos. Van benne egy skill rendszer is, (szintlépéssel skill pontok szerezhetőek) Ami nagyon sok mindent megváltoztat folyamatosan. Az a jó, hogy amíg játszol ezek folyamatosan végigkísérnek. Nincs az, hogy te ráfókuszálsz a skillekre és kihúzod az összeset. Amilyen szinten vagy épp csak olyan skillekkel rendelkezhetsz, tehát van egy újfajta fejlődési mehanizmus

A stratégia szerintem itt még nagyobb szerepet játszik, mert nem elég a fegyvereket, a karaktereket úgy fejleszteni, nem elég a csapatot úgy összeállítani, hogy tökéletes legyen az adott pálya teljesítésére. Az építés nagyon nagy szerepet kapott, sőt, új alapokra helyezi a játékmenetet. Ennek köszönhetően hiába mész ugyan arra a pályára és ugyan arra a küldetésre, attól még minden meccs egyedi lesz, mert másképp építkeztek. (másképp is kell építkezni, mert random dopja le a bevédésre szoruló pontokat)
Az építéssel együtt bejöttek a trappok, ami szintén egy új játékelem ennél a (szerintem nevezhetjük) műfajnál. Egyelőre nincsenek boss fight-ok, de a pályák teljesítése szerintem jóval komplexebb, persze magasabb szinten.

Nagyobb magyar közösség szerintem majd akkor lesz, ha ingyenessé válik

Ez így érthető,
Egyébként a Warframe is fejlődik folyamatosan, pont azt a monotonitást szeretnék egy kicsit megtörni amit te is írtál. Ezért hoztak be egy open-world játék részt (Plains of Eidolon), változó napszakokkal, ahol a már említett mega bossok (Eidolonok) is vannak. Azt tervezik, hogy minden bolygóra hoznak egy ilyen open world pályarészt. Itt egyébként nagyon fontos a stratégia és a csapatmunka, a nagyobb szintű eidolonokat csak egy jól működő csapattal és/vagy jó felszereléssel lehet lehozni.
Ahol szerintem a Warframe-nek kellene fejlődnie, hogy egy kicsit jobban segítse, főleg az új a játékosokat, UI-elemek, bizonyos helyek és eventek szintjeinek a jobb elosztása stb.

Itt átadható minden lecraftolt fegyver a kisebb szintű játékosnak, így megkönnyíthető neki a játék, valamint nagyobb szinten is feltudja venni a harcot, ezek szerint e téren is továbbgondolták a játékmenetet.
Valamint nincsenek felesleges és idegesítő elemei a játéknak. Gondolok itt arra, hogy több nap is lehet lefejleszteni egy fegyvert. Ez nagyon szúrta a szememet játék közben. Na meg persze a trade limit meg ilyenek…

Na annak viszont örülnék, ha itt is behoznának valami open world szerűséget, remélem “ihletet” kapnak az itteni fejlesztők :smiley: Egyébként abszolút beleillik a műfajba.

Azt gondolom sokáig lehetne még vesézni a két játékot, egyébként elég izgalmas belemenni az apró kis részletekbe, mert elgondolkodtató legalábbis számomra. Szerintem aki szereti a Warframe-t, annak már ismerős terep lesz a Fortnite játékmehanikája, és szerintem nem fog csalódást okozni. Egy próbát megér :wink:
Persze úgyis ingyenes lesz, szóval nem kell neki feltétlen megelőlegezni a bizalmat.
Én azért vettem meg, mert nehogy már ne legyenek excalibur prime féle szó szerint legendás cuccaim :smiley: Itt még szerencsére van lehetőség ilyesmikre.

@r_leslie Amíg klánba vagy nem tudok meghívót küldeni:)

Orvosoltam ezt a problémát :slight_smile:

Idén sem maradunk kontent nélkül Venus open world, 2 új warframe, nintendo switch-re érkezik a játék, ja és légdeszka:

Az egész TennoCon közvetítés:

Sziasztok!
Egy jó időre abbahagytam a gamet (Mikor kijött Cetus akkor kb annyit játszottam h megcsináltam a Gara questet és felhuztam) és most szeretnék megint játszani :slight_smile:
Egyik HH ban hallottam, hogy van ninjon guild. Esetleg csatlakozhatnék? Kihez tudok ez ügyben fordulni? (PCn játszom, ingame alias : Downcast, steames alias:downcastkaltblut.
Előre is elnézést, ha valahol már fent van ez az info, most használom a fórumot először, lehet h nem találtam meg :slight_smile:

@xerathnar @S-worksHUN a te embereid :slight_smile:

Köszi! :slight_smile:

Szia!

Küldtem meghívót!

Akiknek töltési gondjai vannak…talán ez segít.

Akit érdekel a nindzsákodás igazi oldal az itt vethet egy pillantást rá.

Sziasztok!
Még szinte új vagyok a Warframe-ben, melyik guildhez lehet csatlakozni? PC-n játszok, NordWave néven. :slight_smile:

Szia @nordw4ve! Hozzánk csatlakozhatsz még van hely ha szeretnél!

@ronan01 Köszi a linkeket!

Szia, szeretnék csatlakozni.

Rendben, akkor majd nemsokára küldök egy meghívót.