Warzone 2 pixelhiba

Sziasztok! :slight_smile:

Adott egy nem mai gép (egy i5-4570 ,10gb DDR3 RAM 1600Mhz, GTX 660 társaságában). :roll_eyes:
Eddig ment a Warzone 2 igaz minimum beállítások mellet ,de kikapcsolódásra egy két órára nekem megfelelő volt.
Következő alkalommal mikor elindítottam a játékot, pixelhiba fogadott. Volt hogy megfagyott a gép, de olyan is előfordult, hogy ennek ellenére tudtam vele játszani.
Tudom ,hogy a RAM és a videókártya is kevés, viszont alacsony költségvetés áll a rendelkezésemre gépfelújítás terén, így nem venném meg mindkettő komponenst ha nem múszáj.
(bocs a telefonos fotó miatt, mint mondtam volt hogy megfagyott a gép és olyankor nincs PRTSC :confused: )

Köszönöm előre is mindenkinek a választ :slight_smile:

Hdsentinel-ről kéne egy kép.
Memtest86 is mehet.
Hőfokok rendben vannak?
Nvidia driver verzió-ja? Az 516-os az utolsó stabil a játékhoz.

2 kedvelés

@soolerirl úgy néz ki az SSD haldoklik Hdsentinel-el nézve.
516-os driver már nem megy fel ,nem támogatja már a GTX 6x szériát.
Azért majd egy memtest–et is lefuttatok.

Ahogy nézem a rendszer ssd-n kívül csak hdd van a gépbe. Az újabb játékok már igénylik az ssd-t.
Amikor kifogy a ram akkor a hdd/ssd-t kezdi használni a játék memóriának. Valószínűleg a haldokló ssd és a codnak kevés ram kombója okozza ezt a jelenséget.
Nálam képes 19gb ramot is bezabbantani ez a vacak.

4 kedvelés

@soolerirl Köszönöm a válaszod ,akkor azt hiszem beruházok majd egy ssd-re.
:slight_smile:

Jótanács! Kingston A400 (SA400) széria felejtős! Helyette Crucial MX/BX széria. :wink:

4 kedvelés

@Zsolti86 még jó hogy azt a Kingston-t rendeltem meg :rofl:

Szia!

Sztornózd a rendelést. Az egy átok, nem SSD. Crucial MX500 legyen, annak van DRAM cache-e is a BX-el, meg ezzel a A400-as szeméttel ellentétben.

A memóriákról tudnál kicsit bővebben írni? 8+2GB? Jó lenne használtan szeretni egy kitet, akkor elérhetővé válna a dual channel is, ami jelentős sebességnövekedést hozna, plusz kizárná a instabilitást.

Megkérdezem a tápegységet is, remélve, hogy legalább nem az instant csere kategóriába tartozik… :slight_smile:

Szerk.: ja és mi az a kérdőjeles cucc a HDSentinelnél?

3 kedvelés

Szia.
Memória 2x4 dual channelbe megy, mellette egy db 2gb.
Tápegység egy 550w Chieftec .

Az egy pendrive amit látsz a HDsentinelben.

No, akkor azt a 2GB-ot dobd ki, mert 3db modul sosem fog dual channel-ben menni. A két 4GB-ost tedd A2-B2-be és akkor lesz DC. :slight_smile: (BIOS-ban is nézd meg a beállításokat)
A táp pontos típusát még mond meg légyszi.

3 kedvelés

Megpróbálom majd a javaslatot.
CHIEFTEC Smart 550W GPS-550A8

Érdemes cserélni a tápot is!

3 kedvelés

Én lehet inkább rámennék egy konzolra a táp csere és társai helyett.
Nem mai gép , lehet itt más is haldoklik a gép-ben .

3 kedvelés

Köszi mindenkinek a válaszokat.
Idővel ,amint több szabadidőm lesz váltani fogok egy új PC-re. :slight_smile:
Jelenleg a ház felújításra kell a zsozsó :smiley:

Dual channel beállítva, meglett az új SSD, win 10 telepítve, driverek telepítve.
Jelenleg a Warzone a pálya betöltése előtt megfagy :smiley: Csak a restart /kikapcs gombra reagál a pc. Se CTRL+ALT+DEL, se WIN+D, se CRTL+SHIFT+ESC.
Azt hiszem be kell szerezzek ramot és videókártyát, az alacsonyabb árkategóriából, próbára. :confused:

Vagyis kikerült a 3. ram?

2 kedvelés

ki bizony.

Az A400-as SSD lett?

1 kedvelés

Sokkal egyszerűbb régi módszer ha numlock-ot nyomkodod. Ha az vált akkor nem halt ki teljesen, ha nem akkor tényleg megdöglött a rendszer. :smiley:

Amúgy MSI afterburnerrel nézd indulásnál hogy mi történik.

2 kedvelés

Igen az maradt.