TheVR Fórum

Warzone fps problémák

Üdv!

Az egyik április 20. környéki kisebb méretű warzone patch/fix okozta fps csökkenés óta gyakorlatilag játszhatatlanná vált számomra a game. A patch előtt (értsd=előző nap) max grafikai beálításokkal játszottam stabil 60 fps-el (cappelve volt, gondolom több is kijött volna a configomból). A patch után gyakorlatilag 30-45 fps-nél nem tudok többet kihozni belőle. Bármerre húzogatom a grafikai beállításokat, gyakorlatilag se pozitív, se negatív irányban nem változik a helyzet. 100%-on pörgeti a CPU-t, a GPU 20% fölé nem megy, lemezek 20-25%. A hűtés rendben van, a játék nem crashel.

config:
intel i5 4670K
16 GB RAM
GTX 1070
HDD-n fut a játék

Természetesen azóta fórumokat olvasgatok, tehát az alábbiak negatív hozománnyal tesztelve:

• indítsa újra a készülékét
  • Battlenet:
    • exit battlenet completely, when game launched
    • uncheck turn on browser hardware acceleration if available
    • scan and repair
  • Windows:
    • legfrisseb update fennvan
    • game bar kikapcsolva
    • task managerből priorityt próbáltam high-on és normal-on is
    • virtuális lapozófile mérettel bűvészkedtem (jelenleg SSDken van nagyobb mért megadva)
    • a fórumban is leírt: dokumentumokban adv_options video memory scale és “használt magok
      száma” átírva
    • játék közben erőforrás-igényes appok bezárva
    • discord kilőve
    • process lassoban priority normal a játék exe-nek
  • GPU:
    • legfrisseb driver feltéve
    • próbáltam roll backkelni korábbi verzióra
    • geforce experiencen keresztül optimalizálás teljesítményre belőve
    • nvidia control panelen 3D-s beállítások global és játékra vonatkozóan is a youtubeon megnézett
      374 tutorial alapján vett átlag értékeken
  • Játék:
    • korábbi működő beállítások után próbáltam lehúzni csak a CPU igényeseket és maxon hagyni a
      GPU igényes beállításokat, majd lehúztam mindent (is)
    • fullscreenből -> windowed, tapsolsz kettőt a fejed fölött, majd visszaállít kipróbálva, ugyanígy
      a többi képernyőválasztási opció
    • shaderek újratéve minden módosítást követően

Ha esetleg valakinek van a fentieken kívül ötlete, azt szívesen kipróbálnám. Ha nem akkor elvagyok mással, engem jobban bosszant, ha nem tudom mi okozza a problémát, mint hogy nem tudok játszani.

PS: ha ez befolyásolhat bármit, az updatet megelőző napon vátpakoltam a configot egy NZXT házba, aminek van egy saját ventivezérlő modulja (elvileg ez csak a ventivezérlést optimalizálja a teljesítményhez, mellesleg az appot lelövöm játék közben), mellette újrapasztáztam a CPU-t és valszeg a tárolók más SATA portra kerültek.

:pray:

DDU-val legyalulni és újratelepíteni a legutóbbi stabil VGA drivert (Geforce Experience és mindenféle csacskaság nélkül)?

Nem fordultál hármat balra, az is lehet gond…:thinking:

“Próbálta már kikapcsolni-bekapcsolni?” Imádom! :rofl:

3 Likes

A Windows Játék módját is érdemes átkapcsolni és megnézni mi a helyzet.

2 Likes

Köszi a tippet! Erről az opcióról is hallottam, azért nem próbáltam eddig, mivel főleg azoknak hozott változást, akiknek valamilyen okból kifolyólag az alaplapi integrált gpu-t akarta használni. Az enyémet - hozzáteszem kisebb %-ban, mint a patch előtt - azért pörgeti. Lehet nekifutok, akkor viszont jelzem az eredményt :slight_smile:

1 Like

Köszi, sajnos ez már kipróbálva :slight_smile:

1 Like

Update: DDU sem oldotta meg :frowning:

Esetleg nézd meg, hogy véletlenül nem állítodotte el, hogy a proci igpu-t használja a dedikált gpu helyet.

1 Like

Köszi a tippet. A game grafikai beállítása szerint a dedikáltat hajtja. Ha esetleg van rá más mód, hogy ellenőrizzem, akkor szívesen fogadom a segítséget :slight_smile:

Nvidia control panelbe , esetleg csak kíváncsiságbol azt is beallithatod, hogy kényszerítve legyen COD-nal a dedikalt gpu használata egy próbát meger.

2 Likes

Egyetértek @deadlycross -al, nekem egyszer az már segített, de

Olyan nincsen… pls :smiley: Gondolom a processzorba integráltra gondoltál. :slightly_smiling_face:

1 Like

true, true, ezt elírtam :relieved:

Közben rájöttem a problémám okára, az én tájékozatlanságom állt a háttérben. Azért hátha valaki belesétál ebbe a pofonba, ezért gondoltam leírom.

Nevetni, tanulni ér:
A vga-mat a jobb szellőzés érdekében átdugtam az alaplapom másik PCI slot-jába. Természetesen ez önmagában nem jelentene problémát, kivéve ha a x16 szál helyett összesen x4 szálat használ a 2. slot. Sajnos csúnyán benéztem, mivel két x16-os foglalatra emlékeztem… gyakorlatilag lenegyedeltem a vga-m sávszélét. Függöny.

3 Likes

Kisebb fail ez :sweat_smile:

2 Likes