Win 10 kék halál

Egyik ismerősömnek napi kétszer kék halálja van.

Esemény naplóban ez látszódik.

System

• Provider

[ Name] Microsoft-Windows-Kernel-Power
[ Guid] {331C3B3A-2005-44C2-AC5E-77220C37D6B4}

EventID 41

Version 4

Level 1

Task 63

Opcode 0

Keywords 0x8000400000000002

• TimeCreated

[ SystemTime] 2018-12-21T18:56:05.672404800Z

EventRecordID 4305

Correlation

• Execution

[ ProcessID] 4
[ ThreadID] 8

Channel System

Computer DESKTOP-1U39ILV

• Security

[ UserID] S-1-5-18

• EventData

BugcheckCode 0
    BugcheckParameter1 0x0
    BugcheckParameter2 0x0
    BugcheckParameter3 0x0
    BugcheckParameter4 0x0
    SleepInProgress 0
    PowerButtonTimestamp 0
    BootAppStatus 0
    Checkpoint 0
    ConnectedStandbyInProgress false
    SystemSleepTransitionsToOn 0
    CsEntryScenarioInstanceId 0

A gép fél éves sincs , egyedül a kártya (1050 TI) volt használt de azon is van még gari.

( Amd ryzen 2200G - Gigabyte AB350M-DV3 - Kingstone hyperX fury black 24000 - Chieftec 500w smart series)
Valakinek ötlet?

Hát elég esélyes hogy a táp okozza. Cserélni kéne minél hamarabb egy FSP Raider II 450W Silver-re

Lehetséges, hogy a táp okozza, bár hogyha új, akkor nem hiszem, hogy probléma kéne legyen vele.
A másik amire esetleg tippelnék, az a ram.

Amióta “ismerem” az eseménynaplót, nálam azóta mindig is voltak kernel poweres bejegyzések anélkül, hogy hibajelenség történt volna.
Jobban jársz, ha letöltesz direkt bsod dump file olvasót, ami az utolsó kék halál bejegyzését mutatja meg.
Bár azt is jó lenne tudni, hogy mikor van bsod, alapjáraton, vagy bizonyos terhelésen, vagy csak adott játéknál.

Engem is sokáig szórakoztatott a random kernel power kékhal, de amióta letiltottam a fastbootot a kikapcsolhatatlanság miatt, azóta egyszer sem jött elő a kékhalálozás, bár ugyan úgy naplóz kernel powert a kis buta. :smiley:

Nos felkerült hozzám a gép.
Ezt dobja a bluescreenviewer.

Valakinek ötlet?

Sima böngészés alatt nem csinálja tudtommal.

Közös játékaink alatt lefagyott neki: Guild Wars 3 , Forest, Saints Row 3

*update

Játszottam egy szűk félórát a géppel (The Forest)
és az utolsó kékhalál az a hal.dll-re sírt.
Felhívtam a szervizt ( minden alkatrészt egy helyet tettek bele) ők azt mondták Win10 reinstall.
Lehet Win10 baja vagy csak nem akartak vele foglalkozni?

Chipset drivert tessék frissíteni, PR1.0.0.6-os mikrokód fölött 18.10.20.02-es vagy újabb verzió kell. Ha az nem oldja meg, akkor érdemes tovább túrni.

Ezt töltöttem le és mikor feltettem azt írta hogy ez az aktuális. Letöröltem és feltettem egy 17.0 valamennyit. Ma nem volt kék halál “csak” kifagyott.

Gigabyte APP center fent van a gépen?

Amúgy utolsó hivatalos WHQL csomagok:

Chipset:

IGP:

Feltette mind kettőt amit linkeltél. Így nem kék halál hanem csak simán megfagy.
Most elindítottam egy memtest-et 3-4 órára meglátjuk mi lesz. Addig is várom az ötleteket.
Előző kérdést újra feltenném. Win10 újrarakása megoldhatná a problémát? Okozhat sérült fájl okozhat ilyet?

Ha MEMTEST nem vezet semmire, megpróbálhattok egy tiszta telepítést és egy BIOS defaults / CMOS törlést kombót.

Esetleg nincs Gigabyte APP Center a gépen és esetleg abból is valami régebbi verzió? Esetleg Ryzen Master-ben nincs beállítva órajel profil amit vagy a CPU vagy a GPU nem bír?