Win10 Feladatkezelőben GPU nem jelenik meg

Sziasztok!
Adott két egymástól független eszköz, mindkettőn windows 10 fut. Kb. egy hete frissítettem az oprendszert mindkét gépen (win10 21H2).
Az egyik eszköz egy Asus VivoBook x512DA laptop:
-AMD Ryzen 3 3200U
-AMD Radeon Vega 3 (WDDM 2.7)
-16GB RAM

A másik eszköz egy asztali PC:
-i7 9700K
-Nvidia RTX 2070 Super (WDDM 2.7)
-64GB RAM

A problémám pedig az, hogy a Feladatkezelőben egyik napról a másikra eltűnt a GPU szekció, teljesen függetlenül mindkét gépen (vélhetőleg a windows frissítés után)… Amúgy videó renderelés közben szoktam nézni a Feladatkezelőben a részletes teljesítmény adatokat, nem életbevágóan fontos ennek a megléte, de hasznos tud lenni a számomra, és most eléggé furcsának tartom, hogy ez eltűnt, és nem csak egy gépről tűnt el…
Videokártya drivereket frissítettem a hiba észlelése után, viszont sajnos továbbra sem jelennek meg a GPU adatok a Feladatkezelőben. :confused:
Járt már valaki így? Ez valami új win10 feature vagy valami hiba lehet? :smiley:

MSI afterburner ha normálisan szeretnéd monitorozni

1 Like

eredeti kérdésre egy lehetséges válasz … bááár a fentiek értelmében te jó verzión vagy

MS-nél is érdeklődtek már ilyesmi iránt:

… amúgy úgy fórumokon, ha jó a WDDM általában a “szedd le DDU-val majd rakd újra” válaszok jönnek

2 Likes

Köszönöm szépen!

This topic was automatically closed 8 hours after the last reply. New replies are no longer allowed.