Win10 nem látja a HDD-t

Sziasztok srácok, ma raktam össze az új gépem, Win10 van rajta, 240gb SSD a rendszernek és egy 1Tb HDD, amit nem ismer fel, nem tudom se formázni se elérni a rendszeren belül. BIOS-ban és eszközkezelőben felismeri. Mi lehet a probléma?

Disk Management se látja?

Szia! Lemezkezelőben próbáltad már?

Az SSD normál SATA kábelen van, vagy M.2-n? Ha utóbbi, akkor SATA3-as vagy PCIe? Ugyanis ha SATA3-as M.2 akkor az elvesz egy normál SATA3 csatlakozót, lehet pont arra van dugva a hdd.

SATA-n van az SSD, egy DVD meghajtó is van bent szintén SATA-n, az is tökéletesen megy

Ez most lehet hülye kérdés lesz, bocsi, nem vagyok egy info zseni :smiley: az lenne a baj, hogy a sata kabelnek nem a legutolsó csatijára van csatlakoztatva?

Mindegy, hányadikra csatlakozik. Lemezkezelőben nézd meg, formázd és adj neki betűjelet, ha kell. Utána működni fog.

Nagyon köszi, itt még nem jártam, inicializálnom kell. De melyik stílus kell? MBR vagy GPT?

Azt nem kell piszkálni. Szerintem GPT lesz a nyerő, de nem tudom, miben volt a telepítőd. De gyanítom GPT :thinking:

Ahogy megnyitottam a lemezkezelőt egyből kidobta hogy válasszak

Alapból a GPT-n van a lehetőség, hát nem tudom

Akkor jó lesz úgy. Alap esetben elég csak betűt adni neki és formázni. Utána látni fogja a Windows.

Sikerült, köszi mindent!!