Windows 10 és tapkabel

Sziasztok két kérdésem lenne
1.vettem egy eredeti windowst amit felraknek az uj gepemre de van egy régi laptopom amire felraknam az lenne a kerdesem hogy fel tudom e rakni mind a kettőre?
2.az uj gépemhez nem kaptam tapkabelt jo lehet beke a régi tapkabelem vagy ezekhez kell a saját kabeluk?

Egy windowst csak egy gépen tudsz aktiválni, de kb 2000ft egy windows:

A tápkábelek elég standerdek (mondjuk furcsa hogy új géphez nem kaptál, én reklamálnék érte!), szóval ha nem valami nagy áramfelvételű géped van simán használhatod a régit.

Szia köszönöm a gyors választ mi számít nagy aramfelvetelnek a gépben van egy 1060 egy ryzen 5 1600x 8gb ram

Az nem fogyaszt sokat, szerintem simán használhatod a régit. De egyébként pár ezer forint egy vadi új kábel szóval ha valamilyen számtek bolt közelében jársz érdemes azért venni egyet.

Rendben köszönöm es ez a Windows kulcs hogy mukodik?

Sziasztok lenne egy problémám felraktam a windowst de valamiért a fajlkezelo nem latja az 1tb os merevlemezt de a Windows telepítés alatt latta amikor ki kellet valasztani hogy hova rakjam a windowst mi lehet a baj?

Megveszed, megkapod mailben, majd a windowsban az aktiválásnál beírod.

Gondolom nincs partícionálva.

https://answers.microsoft.com/hu-hu/windows/forum/windows_10-files/win-10-particionálás/fd5eac8e-a942-4a65-8bba-0405278a6f75

Köszönöm sikerult megoldanom istebek vagytok sracok gyorsan valaszoltok es jót