Windows 10 nem boot-ol

Sziasztok!

Olyan problémám akadt, hogy a rendszer nem ismeri fel a 2 háttértáram közül egyiket se. S azt írja ki, hogy Reboot and Select proper Boot device or Insert Boot Media in Selected Boot device and press key

Azt csináltam amit a Youtube tutorialok mondtak, hogy kiválasztom mindkettőt boot menüből s ugyan ezt a problémát adja be.

Mi a teendő, mit tudok ilyenkor tenni?

Szia! A kettő közül valamelyik háttértáron lennie kell egy Windowsnak. Azon amelyikre telepítve van kell a Boot prioritási sorrend első helyén lennie. Illetve a Boot menüben mindent külön el kell menteni nem csak simán kilépni

Ha írsz alaplap típust akkor meglesem neked hol kell lennie pontosan

2 kedvelés

Gigabyte B450M S2H, a típus. Mindent mentek. S az van az első helyen amelyiken van a Windows.

Szia!

Akkor vagy állítgattál valamit a BIOS-ban, vagy meghalt a háttértár.
Milyen háttértárakról van szó és hogyan jelentkezett a probléma?

Kingston 240-es. Este működött, reggel bekapcsoltam s ez fogadott.

A400-as? Akkor csere lesz sajnos, az egy ipari hulladék. Crucial MX500-ast vásárolj helyette.

2 kedvelés

@laccy666 Megoldódott a probléma?

Sziasztok!

Olyan problémám lenne hogy a gépem lefagyott,majd újraindítást követően az alábbi hibaüzenet fogadott.:

• Reboot and Select proper Boot device or Insert Boot Media in Selected Boot device and press key.

Megpróbáltam boot sorrendet állítani,javítást,stb de nem működött. Windows újratelepítéssel is megpróbáltam,de amint SSD-re akartam tenni befagyott a telepítő,és nem csinált semmit,valamint formázni sem tudtam/nem engedte.

Tippek,ötletek hogy mi lehet ez? Személy szerint az SSD-t kukáznám. (5 éves Kingston A400 240GB ami eddig tökéletesen tette a dolgát)

A hangsúly az eddig-en van.
Ez egy hulladék elég erős meghibásodási aránnyal.
Mehet a csere.

3 kedvelés

Szia!

SSD vásárlás (nem ipari szemét vásárlás - szerencsének mondhatod magad), pl. Crucial MX500-ra és a gond letudva, ahogy @soolerirl is javasolta. Azonban, ha a géped támogat M.2-es SSD-t is, akkor érdemes fontolóra venni annak a beszerzést.