Windows 10 OEM / Retail Kulcs Olcsón

Elvileg azt mondod a windowsnak, hogy Másik kulcs megadása és aktiválni fogja az újjal, nem kell reinstall ezért. A KMS-t meg el is felejtheted innentől… :smiley:

Nekem anno mikor OEM kódot vettem újra kellett raknom a gépet mert nem engedte aktiválni, bár az lehet , hogy a KMS miatt volt.

Aham, köszi a választ. És a KMS-t hogy szedjem le a gépről? A telepített progiknál nem találom.

Én legyalultam a Windows-t és úgy szedtem le :smiley:

Pedig a telepített programok között ott kell legyen… ha nincs, akkor már talán korábban törölted.

UPDATE:

megvettem, retail versiont, nem kockáztattam. azt hittem nagyobb szopás lesz. xD
jött a kód egy kis ablakban, beaktiváltam, sikerült, össze lett kapcsolva az ms accommal. annyi hogy KMS-t nem töröltem le, illetve nem is nagyon szándékozom az Office miatt. Ja és nem fresh install, de gondolom ez leesett a KMS miatt.

Office-t is leht hasonlóan olcsón venni :wink:

egyelőre marad így, majd ha oda jutok hogy szükséges lesz újra rakni a wint bepróbálkozok azzal is :smiley:

Szia!

Hol lehet? Tudsz esetleg linket adni kérlek?

Előre is köszönöm idődet! :slightly_smiling_face:

Sziasztok! Hogyan működik pontosan a pl. Ebay-es Windows 10 64bit kód vétel ami 1 géphez használható fel?

Megkapom a kódot, meg kapok 1 letöltési linket ahonnan le tudom tölteni a WIndows 10 eredeti telepítőjét, majd csinálok 1 teljesen friss telepítést, és miután az megvan, utána beírom a kapott kódot valahova? És ha igen, akkor hova?

Vagy ez hogyan működik?

Segítségeteket előre is köszönöm! :slight_smile:

Csinálsz egy telepítő lemezt majd csinálsz egy tiszta telepítést :slight_smile: a telepítő meg az elején kérdezi a kódot oda beírod majd mindent csinálsz úgy ahogy szoktál :)) ha fent a Windows igy semmi más teendőd nincs mivel internet kapcsolat után automatikusan aktiválja magát :))

Hülye kérdés, ha azt mondom, hogy “hogyan csinálok telepítő lemezt”?

Azt hittem úgy működik, hogy amit letöltök azt “elindítom” (mintha exe fájl lenne ugy), és utána akkor “újraindul” a gép, de bekapcsolásnál már elkezdődik a Windows telepítése. :smiley:

A másik mód amit gondoltam, hogy Pendrive-ra kell rátenni azt a valamit amit majd letöltök, és beállítom, hogy onnan bootoljon.

De akkor ezekszerint valami más kell. Még nem vettem meg a kódot, csak érdeklődöm, hogy hogyan működne ez.
Szóval ez akkor hogy is van a “telepítő lemez csinálással”? @sooty_hu

Pendriveot kell csinálni, a Microsoft honlapján fent van hozzá minden, bedugod a gépbe, biosban beállítod hogy USB-ről bootoljon, és így elindul a telepítő.

Itt tömören ott a link(koala hozzászólása benne a link) meg h mi fog történni :slight_smile: az a lényeg miután meg van a pendrive (automatikusan megcsinálja a program ) arról kell bu tolni utánna magyar végig :slight_smile:

Ez jó vétel lenne?

Hát ha mersz vásárolni olyan eladótól aki eddig 69 tranzakciót bonyolított le, akkor igen.

De egyébként 1-2000ft-ot spórolsz ahhoz képest mintha egy ismert oldalról veszed.

Na, az előbb én is beruháztam egyre, kiváncsi leszek, ha megküldik a kódot :smiley: Amúgy fontos a hivatalos honlapról letölteni? Ma telepítettem egy régebbi verziós iso-fileból rufussal.

Gyorsabb az újat feltenni egyből általában, mint végigvárni amíg lefrissíti magát.

Azt is lehet bootolva telepíteni pendrive-ról, hogy ne kelljen windowsról windowsra frissíteni? Csak a formázás lehetősége miatt.

Nekem sincs hivatalos oldalrol letoltve(ncore) es simán működött a kulcs,ujratelepites,formázás utan, az elso net kapcsolatnal automatan aktivalja meg ha nincs microsoft accountod akkor is.meg frissiti is (bár a frissitest en kiiktattam)