Windows 10 OEM / Retail Kulcs Olcsón

Köszi :slight_smile:

Köszönöm szépen, örülök hogy rátaláltam erre a topicra,jobban megért ennyit költeni egy aktiválásra ,meg nem akartam kmspicoval bajlódni :smiley: :smiley: :smiley: :smiley:

Lehet nem itt kellene megkérdezni, de hátha…
Vettem oem-es win-t, és a microsoft fiókban írja is, hogy milyen eszközeim vannak.
Ha eladom majd ezt a gépemet, olyankor mi a helyzet, mert ugye az alaplaphoz rendeli a kulcsot.
Továbbra is az én fiókomban lesz a gép az eladás után, vagy ms fiók nélkül nem tudja aktiválni majd a kódot. Illetve win 10 kulcsal adjam majd el a gépet?

Ms fiókkal simán “továbbvihető” a kulcs másik pc-re! Mindegy, hogy OEM. Kb 6 kattintásba telik.

Ja, lehet nem fogalmaztam világosan, azt szerettem volna kérdezni, hogy a gép amit majd eladnék, eladhatom-e a windows kulccsal együtt, vagy az már hozzárendelődött az én ms fiókomhoz végleg?

Erre nem tudok egyértelmű választ adni Neked, viszont ha abból indulunk ki, hogy ms fiókkal az oem verziót is újralehet aktiválni más alaplapon, így gyanítom, hogy hozzárendelődik. Pár hónapja cseréltem alaplapot, és én kulcsot nem is írtam be sehova, csak beléptem az MS fiókommal, a hibaelhárítón keresztül pedig beaktiváltam a frissen telepített Win 10-et!

Gondolom azért tervezted a kulccsal együtt eladni a gépet, mert úgy mégis csak “jobban hangzik”, hogy tartozik eredeti op rendszer a pc-hez. Viszont ha a másik oldalról nézed, van egy kulcs a fiókodhoz rendelve(ha valóban így van, majd valaki okosabb megerősíti/cáfolja) és akárhányszor gépet cserélsz, pár kattintással van aktivált win 10-ed rajta.

Rendben köszönöm :smiley:

Hogyan vihető tovább ezt ki tudnád fejteni az OM es kód?

Kell egy Microsoft fiók, és ahogy Norbival feljebb is beszéltük, valszeg hozzárendeli a beaktivált kulcsot a fiókhoz. Következő alkalommal meg amikor Win telepítés történik, mondjuk alaplap csere után egész egyszerűen csak telepítés végén belépsz ebbe az MS fiókba és a Windows aktiválás-os hibaelhárítón keresztül aktiválod a rendszert. Kulcsot nem kell már beírj ezek után sehova. Telepítésnél is skip-elni kell ezt az opciót. Ugyanis a Microsoft fiókhoz kapcsolt kulcsal fogja a hibaelhárítón keresztül újraaktiválni a Windowst.

Nekem így sikerült most pár hónapja. Kb 3 perc volt az egész. Én is új kulcsot akartam venni alaplapcsere révén. De nem volt szükség rá.

Ez valami expolit? mert, hogy nem kéne újraaktiválnia, nem? mármint tök jó hogy megteszi de az OM nek épp az a lényege hogy alaplaphoz kötött és nem microsoft accounthoz.
Nem fogják javítani vagy eltávolítani ezt a lehetőséget?

Volt már erről szó valamelyik topicban régebben. Elvileg európában törvény van rá, hogy nem lehet szoftvert hardverhez kötni. Gondolom ehez lehet köze. De ha valaki okosabb tudja, hogy pontosan, hogy működik ez akkor biztos ideírja majd. Én nem igazán értem a működését, csak azt tudom, hogy oem ide vagy oda, működik alaplapcsere után is!

értem. akkor jó.

De azért még megkérdezném, most alapul veszünk egy kulcsot annélkül hogy számbavennénk hogy OM/Retail a kulcs beírásakor első fázisban azonosítja a kulcsot a hitelesítő szerver majd ha érvényes leküld egy digitális aláírást a gépemre, amivel hivatalosan is aktivált lesz a termék? Szóval az aktiválással kapok egy digitális aláírást a windowsra? Ez egyedi minden egyes aktiválásnál vagy csak kulcsonként kaphatsz más digitális aláírást. Illetve nem kell félni hogy ezt az aláírást ellopják programmal a gépemről és felhasználják?

Sziasztok.
Nekem olyan problémám van, hogy régebben vettem egy oem kulcsot, be is aktiváltam és minden jó volt addig amíg újra nem raktam a gépet. Azóta nem akarja elfogadni a kulcsot és nem tudom aktiválni. A gépben semmi változtatás nem történt csak újraraktam a windowst. Valami tipp?

Neked a kulcsot már többé nem kell beírnod, az OEM verzió alaplaphoz rendelte a kulcsodat. Újrapakoláskor elvben csak aktiválnod kell, és kampó… Ha nem megy, akkor sajna Microsoft ügyfélszolgákkal kell dumcsizz, ők beaktiválják neked, ha ez valamiért automatikusan nem történt meg. Ha pedig microsoft fiókod van, akkor azon keresztül is mennie kell.

Szerintetek mikor jön ki új windows?

Elvileg még egy jó darabig nem lesz win 11 vagy hasonló.
Évent 2x jön update(tavasz, ősz), amikbe az újításokat és javításokat pakolják.

Írtam a viszonteladó oldalnak és küldtek is egy új kulcsot. Köszönöm a segítséget!

Srácok enterprise kódot érdemes a pro mellett beszerezni vagy nincs értelme (tehát főbb összehasonlítási szempontok pl:. teljesítményben azonos szint?, driverek naprakész állapota, stabilitás, hajlamos e rendszeresen egyes szolgáltatásokat elrontani egy-egy frissítés)

és ha igen honnét? ebay en nem található más csak sima enterprise kulcsok, itt nincs om és retail verzió vagy mi vonatkozik azokra mert az eladó nem közli.

Enterprise-t ne akarj beszerezni, vállalatoknak készítették, otthoni felhasználóknak untig elég a Pro.

köszi

Office 2016 beszerzésére nincs ilyen olcsóbb mód mint erre a windows 10 pró ra egyébként?