Windows 10 OEM / Retail Kulcs Olcsón

@zoli3348 @golyofogo84 @kavicshu Csak azt alaplapot nézi . A processzort nem . Ha HDD/SSD cserélsz automatikusan új Windowst raksz fel ,és simán beaktiválod az MS accuntoddal . (ha meg egy másik windows van az új HDD/SSD-n és úgy rakod be akkor minden alkatrész új lesz neki ,még jó h nem lesz aktivált.)

Álltalános tanács:
ha alkatrész cserélsz és valamilyen oknál fogva nem fogadja el a kódot ,vagy nem aktiválja a MS fiókoddal hibaelhárításon belül van olyan menüpont ,hogy hardver változás történt . Ha az se oldja meg a gondot ,nyugodt szívvel hívd fel a “telefonos aktiválást” . Ott végig viszed a géphangon a dolgot majd kapcsolnak egy kollégához . Elmondod h nem sikerült az aktiválás majd kéri a 9x9(telepitési azonosító vagy mi) számot majd ad egy aktivációs kódot és aktiválva lesz a Windows. Nagyon segítőkészek és lényegtelen ,hogy mit cseréltél volt e aktiválva megoldják. Maximum megjegyzi ,hogy már fel volt használva a kulcs,de közlöd vele h igen erre a gépre és a te kulcsod.

Másik tanács . Mindig társítsátok a saját MS fiókhoz a gépeteket így újratelepítésnél könnyebben aktiválja vissza magától a gép a Windowst kulcs beírás nélkül.

Az EU-ban van egy szabályozás miszerint nem lehet termekkulcsot/szoftvert hardverhez kötni, ezáltal egy kis telefonos hercehurca után, alaplapcsere után is aktiválható lesz.

Előző hozzászólásom plusz : Érdemes egy ms accot létre hozni pont azért mert a gépedet társítja hozzád . Igen a laptop esetén nehéz bármilyen változást létrehozni így nyugodt szívvel 100 felrakhatod . Az oem kulcs nem egyszeri hanem egy géphez felhasználható (de 1000x is beírhatod)

Tegnap pont ezt a kiskaput használtam ki :slight_smile:

Nagyon segítőkészek vagytok, köszönöm szépen! Még annyi, ha már felmerült ez a MS account dolog, hogy ezt az accountot most is létrehozhatom, így utólag a Win10 Pro-nak? MS accountom egyébként van, de az Office 2016 Pro-nak csináltam, azt az ebayen vettem (ha valakinek kell a link szívesen megadom, korrektek voltak). Ott azt kérték, hogy külön MS accountot csináljak neki, abba csak az Office legyen. Így lenne 2 accountom, egy a Win10Pro-nak, egy pedig az Office 2016 Pro-nak.

(Reinstallra végül nagyon úgy tűnik hogy nem lesz szükség, mert a Defender nem engedett át semmit. Több vírusirtóval is átnéztem a gépet, tiszta.)

Nem kell :slight_smile:

Ha a kódot magát az akkunthoz csináltad az tökéletes a windowshoz is . sőt jobb is.
Startmenü-gépház-fiókok -> itt bejelentkezés microsoft fiókkal :slight_smile: És készen is vagy . Utána lesz még ezen az oldalon egy olyan h. fiók hitelesítés . azt csináld még meg :slight_smile:

Annyi hogy ha ezzel bejelentkezel ezentul nem a helyi fiókkal fog elindulni a gép hanem ezzel a fiókoddal. Szóval a fiók jelszót fogja kérni mikor elindul, az a jelszó lesz a windows jelszó is :slight_smile:

Hála az égnek hogy bejelentkezés után (illetve már installálás közben is) ezt meg lehet változtatni egy egyszerű PIN kódra.

Óriási köszönet mindannyiótoknak! Sikerült! :slight_smile:

Az mondjuk tényleg jó :smiley: főleg ha valaki 10tagnál is nagyobb jelszót használ :smiley:

Hmmm 13. Vegyesen… Én indokoltnak tarom :smiley:

OFF: Akiknek nem sikerül az online aktiválás és nem szeretnének a telefonon bajlódni, azoknak van online “telefonos” aktiválás. Leírás itt!

Sziasztok! Végül mégis újratelepítettem az egész rendszert. Zavart, valahol mégis mindig ott volt bennem, benne van a pakliban, hogy mégis átjött néhány vírus. A Defener nem talált semmit, de utána az Eset viszont igen… szóval inkább reinstall lett. Minden gond nélkül sikerült OEM licensz esetén, összekapcsolt MS fiókkal. Az office is hasonlóan, gond nélkül felment. Ezúttal kihagytam a kétes eredetű drivereket a szkennerhez. :smile: Mégegyszer köszönet a tanácsokért!

Sziasztok.Köszönöm ezt a topicot,én is a psngamesról vettem pár hete kódot és sikeresen beaktiváltam. :slight_smile:

+1
Nekem már van egy kulcsom régebbről a psngames-től, de 1-2 hete kellett még egy, 11,24 USD volt, minden szépen működött, azonnal kaptam a kulcsot. Viszont a kulcsot nekem már nem mail-ben küldték, az oldalukon a profilomba belépve tudtam megnézni a vásárlásaimnál (már nem rémlik, pontosan mi volt angolul).

Beszereztem én is egy kulcsot, azt írja hogy 24h warranty from delivery time, tehát egy napon belül fel kell használni mindenképpen? Frissen összerakott PC-hez vettem, de monitor még nincs mellette, bár meg tudom oldani addig illetve tv-vel is végül is, de akkor mindenképp egy napon belül rá kell húznom az új wint és aktiválni vagy elveszik/lejár a kulcs? Confirm plz.

Nem, a warranty azt jelenti hogy ha annyi időn belül nem jelzed hogy mondjuk nem jó a kód, akkor így jártál.

Értem, köszi akkor mindenképp rápróbálok még ma.

Szia! Szeretnék váltani win7-ről win10-re és találtam ezt a tökjó fórumot. Jelenleg a PSN oldalon az OEM verzió 14.99 a retail pedig 22.49 $. Beírtam az allkeyshop kódot, de nem csökkent egyik verziónak sem az ára. Valamit elronthattam, vagy jelenleg nincs akció? Ha az utóbbi akkor érdemes várni, hátha lesz a közeljövőbe még akció és lejjebb megy az ára kicsit?
Köszi a választ.