Windows 10 Pro vásárlás

KMS-en kívűl is van azt hiszem más lehetőség az aktiválásra. Nekem nincsen vírusírtóm. Feleslegesnek tartom. Tudom, hogy mire kattintok, tudom, hogy mit nyitok meg, így elég az alap Defender. Azzal meg elég egyszer engedélyeztetni.
Soha nem volt gondom az aktiválással, sem vírusokkal, amióta tudatosan kattintgatok és biztonságos helyeken járok. :slight_smile:

Lehet bár az eredetiség előnyén kívül aki nem ért hozzá jobban jár ha eredeti Windowst telepít. Még régen nekem sikerült belebotlanom egy olyan KMS szimulátorba ami valójában vírus egy teszt laptop telepítésénél. Mivel kivételi listára kell az ilyeneket tenni szét is cseszte a rendszert. Azóta én is legális Windowst használok. Más módszereket én nem ismerek, de azok sem biztos, hogy sokkal jobbak a sebezhetőséget tekintve.

Nekem is legális Win10-em van, de csak Home verzió.
Lehet nem jól tudom, javítsatok ki ha tévedek, de a Win10 Home és PRO többek között ugye a RAM kezelés ami más?
Mármint a Win10 64bit Home 16gb-ot kezel le max, viszont a Win10 64bit PRO meg 16gb+ ha jól tudom.

Ezek a memória korlátok a különböző Windows kiadásokban.

Memory Limits for the various versions of Windows 10:

Windows 10 Home – 128 GB
Windows 10 Professional – 2TB
Windows 10 Enterprise – 2TB
All 32 bit versions of Windows 10 – 4GB

Memory Limits for the various versions of Windows 8.1:

Windows 8.1 RT – 4GB
Windows 8.1  – 128GB
Windows 8.1 Pro – 512GB
Windows 8.1 Enterprise – 512GB
All 32 bit versions of Windows 8.1 – 4GB

Memory Limits for the various versions of Windows 8:

Windows 8 – 128GB
Windows 8 Pro –512 GB
Windows 8 Enterprise – 512GB
All 32 but versions of Windows 8 – 4GB

Memory Limits for the various versions of Windows 7:

Windows 7 Starter Edition – 2GB (Note: there is no 64 bit version of Win 7 Starter Edition)
Windows 7 Home Basic – 8GB
Windows 7 Home Premium – 16GB
Windows 7 Pro – 192GB
Windows 7 Enterprise – 192GB
Windows 7 Ultimate – 192GB
All 32 bit version of Windows 7 Except Win 7 Starter Edition – 4GB

Memory Limits for the various versions of Windows Vista:

Windows Vista Starter Edition – 1GB (Note: there is no 64 bit version of Win Vista Starter Edition)
Windows Vista Home Basic – 8GB
Windows Vista Home Premium – 16GB
Windows Vista Business – 128GB
Windows Vista Enterprise – 128GB
Windows Vista Ultimate – 128GB
All 32 bit version of Windows Vista Except Win Vista Starter Edition – 4GB

Memory Limits for the various versions of Windows XP:

Windows XP Starter Edition – 512MB (Note: there is no 64 bit version of Win XP Starter Edition)
All 32 bit versions of Windows XP (except Win XP Starter): 4GB
All 64 bit versions of Windows XP: 128GB

Sziasztok.
Fentebb írtátok ezt az oldalt
http://sov24.hu/operacios-rendszerek
A kérdésem az lenne hogy hogyan működik? Vagyis mennyire megbízható stb?
Gondolom beírom a bankártya számom le okezom. Levonja a pénzt… eddig tiszta.

Aztán letoltom majd később megkapom a termek kulcsot ??
Most vettem új gépet és rendes Windows szeretnek rá rakni csak ezekhez (sem) értek. Ti mit ajánlatok? Honna és higy szerezzem be?
Itt 20e a win10 pro, máshol 40 körül van. Ha jól látom. Miért van itt fel árba? Ha ilyet látok mindig gyanakszom :wink:
Előre is köszi a válaszokat

Windows 10 OEM / Retail Kulcs Olcsón

Mindenképp a Microsoft oldaláról töltsd le, ott van egy Eszköz letöltése gomb, az leszedi a MediaCreationTool-t, amit ha elindítasz, ki tudod választani, melyik Windows verziót akarod leszedni (Win 10 Pro 64bit szerintem), és a program rákérdez, hogy csak ISO fájlt akarsz letölteni, és te magad írod ki, vagy azonnal csinálhatsz egy boot-olható pendrive-ot, amiről tudsz telepíteni.

A Windows kulcsokról pedig itt beszélgettek többen, olcsón juthatsz eredeti kulcshoz itt:

Windows telepítése internetről?!
Windows 10Pro Újratelepítés

Köszönöm. Este ha haza megyek megnézem. Ha lesz meg kérdésem írok :slight_smile: köszi

Srácok találtam idő közben egy módszert ami úgy tűnik, hogy működőképes!!!
Tehát akinek matrica is kell az operációr rendszere hitelességének bizonyítására, az ne is törődjön ezzel az írománnyal! Szóval, akinek eredeti windows7 van a gépén, de egy szervízben telepítették és nincs hozzá matrica, vagy az egyik ismerős megmókolta a gépet valahogy és azóta azt írja a win, hogy aktiválva van, annak van egy jó hírem: nem kell 50000-80000Ft-ot kiadnia, hogy eredeti WindowsX-lehessen a gépén, vagy nem kell feladnia a még eredeti rendszerét egy 180naponta törendő KMSpico-zott WinX-re.

Rájöttem és hosszas tesztelés után kijelenthetem, hogy a Microsoft nem szüntette meg a win7-ről winX-re való frissítésének lehetőségét, csak korlátozottá tette.

Fogunk egy bármilyen Windows7 operációs rendszert amit be tudunk aktíválni (nem KMSpico-val).
Feltelepítjük a kiválasztott számítógépre (nekem csak sima BIOS-os gépekre ment fel a dög, UEFI-s gépeknél folyamatos fagyás és kékhalálok jöttek elő 6 különböző win7 telepítőnél is)
Net nélkül végezzük el a telepítést, aktíváljuk be a Windowst még mindig offline.
Ha már aktíválódott, indítsuk újra és etessük meg egy kis internettel.

Ha meglévő rendszert akarunk frissíteni, akkor előtte mindenképp szerezzünk be egy olyan külső adathordozót amire minden adatunk ráfér, akár a rendszerrel együtt is (ha véletlen kéne a régiből valami rendszerfájl, legalább ideiglenesen amég kiderül, hogy biztosan megy az új rendszer is)
Aztán mentsünk ki mindent arra a háttértárra, érdemes az egész minenséget egy live Linux disztró alól csinálni, mert a Windows ragaszkodik a rendszerfájljaihoz és reklamálni kezd amint bebirizgálunk a mappaszerkezete alá!

Most jön a furmányoskodás az egészben!
meg kell nyitni ezt a hivatalos microsoftos weblapot:
https://www.microsoft.com/hu-hu/software-download/windows10
Ám ez a lap másképp néz ki és más dolgokat tartalmaz egy windows7-ről és egy WindowsX-ről nézve.
Windows7-en az a rész hiányzik, ami a frissítést tenné lehetővé.
Ám ez még elérhető a WindowsX alól.

Az itt található gomb tartalmát a következő linken lehet közvetlenül elérni:
https://download.microsoft.com/download/B/8/2/B8246627-1CFB-4F4E-BB77-E67B59EC63FE/Windows10Upgrade9252.exe
Elötte egy 8GB-os penyóra mindenképpen csináljunk egy friss Windows 10 telepítőt az alsó gombon található program segítségével (aminek a linkjét szintén idemásolom):
https://download.microsoft.com/download/A/B/E/ABEE70FE-7DE8-472A-8893-5F69947DE0B1/MediaCreationTool.exe

Tehát késsz van a pendriveunk, feltelepítettük a vindows7-et a kiszemelt gépre, beaktíváltuk net nélkül, leszedtük a Windows10Update9252.exe-ét, adtunk egy kis internetet a windiws7-nek.

A win10update…exe-ét rá kell tolni a Win7-es gépre és el kell indítani.
Itt mindent el kell fogadni, hagyni kell, hogy feltelepítse a winX-et.
Amikor kész a gép és már újraindult winX-zel, fogunk egy PKkiszedőt amivel a már aktív WinX licenszkulcsát megnézhetjük.
Ezt a következő linkről lehet letölteni:
https://1drv.ms/u/s!AtkAzTn2KMPri0z-hxHPZHMV1zK5
A tömörített mapát ki kell csomagolni és a benne lévő .exe-ét rendszergazdaként kell futtatni.
Ez a dög autómazikusan megkeresi és kiírja az aktuális licenszkulcsokat.
Ez el kell menteni, ki kell írni papírra, le kell fényképezni, … mindegy, az a lényeg, hogy meg legyen!

Ezután jöhet a WinX tiszta telepítése.
Betolod a már elkészített penyót a gépbe, majd a fejedhez kapsz és amég a nem indul be a gép gyorsan ki is kapod az USB aljzatból.
Ez a következő lépés nagyon személyfüggő.
Én álltalában win telepítés előtt rá szoktam menni egy live Linux Disztróval a HDD/SSD-re hogy a felületeke/biteket és fájlrendszereket elegyengessem.
Legacy WinX telepítésnél minimum 2 partíciót érdemes létrehozni MSDOS partíciós tábla alatt. Mind a kettő lehet NTFS, az elsőt “Helyreállítás”-nak kell elnevezni és be kell állítani boot-olhatónak, a többit meg a felhasználója válogatja, én “OS”-nek szokta elkeresztelni a Windows partícióját és “UD”-nek a felhasználói adatok tárolóhelyét.
UEFI WinX-nél GPT partíciós táblában kell létrehozni minimum 4 partíciót:
fájlrendszer — partíció típusa — partíció neve — partíció cimkéje — egyéb tulajdonság
NTFS — Microsoft Recovery Partition — Helyreállítás — Basic Data Partition — rendszer partíció
FAT — EFI System Partition — EFI — EFI System Partition
NTFS — Microsoft Reserved Partition — MSR — Microsoft Reserved Partition
NTFS — Basic Data Partition — OS — Operation System Partition
NTFS — Basic Data Partition — UD — User Data Partition

A helyreállítási partíciónak a win szeret 100-500MB-ot megadni, de az semmire sem elég (a kaspersky rescue Disc oda menti a vírusdeffiníciós fájljait és logfájljait ami alsó hangon is 400MB), szerintem minimum 1GB-ot érdemes erre elpazarolni.
Az EFI-nek nincs szüksége 100MB-nál többre.
Az MSR-nek lehet adni szintén 500MB-ot, hogy ne sírjon a Windows, de én még nem láttam, hogy abba bármit is pakolt volna.

Szóval, megvan a licenszkulcs, meg van a frissen partícionált vinyónk, jöhet a friss windowsX!
Ha felment a dög a gépre és elkezdett újraindulni, dugjuk segbe egy UTP-s internettel.
Ha eljut a termékkulcs kéréshez, írjuk be a kimentett kulcsot!
Ezen el fog pörögni egy ideig mert kinéz a neten a Microsoft szervereire, de aztán továbbenged mivel hogy a licensz eredetivé lett téve és be lett regisztrálva korábban.

Tehát innentől kezdve bármikor újratelepíthető az adott gép azzal a licenszkulcsal, de csak az a gép mivel, hogy OEM licenszről beszélünk ami annak a gépnek a hardvereihez kötődik.
Ez álltalában így van a legtöbb esetben, eredeti és tört windows7-nél is, de némely esetben a szervízesek hajlamosak menyiségi licenszelésel is rendszert telepíteni, akkor viszont a kulcs elvileg gépfüggetlenn lehet.

Ha bárkinek bármi kérdése lenne, szivessen segítek!!!

Nem tudom hogy megéri–e ennyit pepecselni egy 2-3 ezer forintos cd kulcsért.

Szerintem egyszerű: nem :smiley:

Ha azt veszük figyelembe, hogy megoldható és, hogy az embereknek szüksége van a kihívásokra és valaki nem néz utána rendesen, hanem csakazt látja, hogy a microsoft oldalán a pro 80000Ft, annak és akkor megéri

Szia!
Egy olyan kérdésem lenne, ha esetleg tudod, hogy amit leszed win10 és amit telepíteni fogok az a legfrissebb verzió, vagy ha telepítem ,akkor szépen befrissíti magát?

A MediaCreationTool a legfrissebb verziót szedi le (ez jelenleg tudtommal a tavaszi nagy update-et is tartalmazó 1803-as verzió), de miután kész a telepítés, kisebb dolgokat meg frissíteni fog, meg ugye a drivereket is frissíti.

Sziasztok…Én szeretnék vásárolni egy win 10-et…ebbe szeretném a segitségetek kérni
Nekem viszonylag régebbi gépenm van…jövöre tervezem a 1151v2-öt
De most jelenleg egy AsRock Z77 extreme 6 lapom van,egy i5 2500k val,és úgye a lap nem támogatja a win 10 supportot…
Ebbe lenne a kérdésem, hogy úgye a 10 magától leszedi a drivereket,alaplap,proci,internet vga meg hasonlók
Kompatibilis lesz így nekem a programok, vagy várja míg kész lesz az új gép?
Előre is köszönöm

iGPU-hoz csak a MS Update Catalog-os utolsó driver lesz, ha nincs valami nagyon flancos plussz cuccos a lapra pakolva, azokhoz mind vagy van a telepítőben már legalább alapszintű driver támogatás vagy rögtön szedi le az OS a háttérben.

W10-et majd mindenképpen érdemes tisztán telepíteni az új gépre, szóval ha csak nem akarsz minden áron Windows 10-et a mostanin vagy nincs nagyon lelakva a meglévő OS, akkor várd meg vele az új gépet.

Köszi…akkor az új gépet megvárom,és csak akkor veszem meg…köszönöm szépen.

Sziasztok. Jelenleg nem eredeti win8.1 fut a gépemen, de szeretnék eredeti win10-et vásárolni. Frissítésnél bezavarhat az, hogy ez nem eredeti?

Elvileg nem, gyakorlatilag mindig érdemes tisztán felrakni a Win10-et és nem 7-8-ról frissíteni fel rá.

nem tudjátok hogy pistiék honnan vehetik a win 10-eket mert már nem egyet vettek és nem hiszem hogy 80.000-t fizetnének/db

Valószínűleg onnan mint bármilyen más halandó.

Van erre külön topic a fórumon.