Windows 10 Szín probléma

Sziasztok,

Kezdem az elején. A problémám nem mostani,hanem amióta megjelent a windows10. Sajnos azóta nem találtam normális megoldást erre a problémára.

A probléma a következő:

Windows 7 esetében a színek kicsit sötétebbek, nem annyira kontrasztos mint a win10-nél. Igaz van aki nem foglalkozik ezzel,vagy fel sem tűnik neki. (linkelni fogok egy képet a win7 és a win10 színeiről, és akkor remélhetőleg megértitek a problémámat.
Amit tudni kell,hogy mind a 2 operációs rendszeren ugyan azokat a beállításokat használtam,(mint monitor,és mint Nvidia vezérlőpulton).

Ez a probléma nem csak a file explorerben jelentkezik,hanem a windows “minden” program-ra ráteszi. (pl: firefox,chrome stb)
Mint látjátok a szín kódok csak nagyon minimálisan térnek el egymástól.
Én grafikus vagyok, és elég érzékeny a szemem a színekre,és ez a full white color nagyon kiégeti a szemem.
Van erre megoldás,hogy szinte 100%-ban a Windows 7 színeit kapjam vissza? (Az nem megoldás,hogy a témát változtassam meg black-re.:))

• Egy egyéni vélemény : Többek között ezért nem váltok win10-re. Számomra ez a legidegesítőbb dolog. Nem is értem miért kell teljes fehér háttér minden programnál. De azért még él a remény, hogy win10-en dolgozzak.(bár előbb utóbb úgy is rákényszerít a Microsoft…)

Előre is köszönöm a segítséget.

Hmm… eddig nekem fel sem tűnt, hogy korábban nem hófehér volt. :slight_smile:
A Windowsban alapból nem lehet állítani de próbáld meg a Winaero Tweaker programot. Én nem használom de Windows szín babráláshoz ezt ajánlották.

Mar bocs…(es elhiszem es tiszteletben tartom, hogy van aki ezt kiszurja es meg zavarja is) DE szamomra most ez egy akkora baromsag amit leirtal XD de tenyleg bocs…

Ki nem szhaaarja le magasrol? Ugysem azzal toltod az idod 90%-at, hogy a menukben maszkalsz…a legtobb progi meg manapsag mar mid soret temakat hasznal… (legalabbis en vagy 15 eve nem hasznaltam vilagos photoshop-ot pl…)

Ha meg zavar ennyire, csokents a fenyeron :stuck_out_tongue: vedd lejebb a konyrasztot…vagy igenis tedd at sotetre a wundows theme-et…(Az miertnem megoldas? Szerintem igenis az :stuck_out_tongue: oszinten jobban is nez ki…)

Ha meg minden kotel szakad siman atkell irni registry-be…en ugy szineztem az ablakok Header-jet mielott ez “funkcio”-lett volna a Win 10-nel is…mint azelott mindennel Win95 ota :stuck_out_tongue: (fejlodes jeeej…csinaljunk valamit ami butabb mint ami 20+ eve bolt…JEEEEJ)

Nos, akkor ugy latszik minden kotel fog szakadni. Azt nem vartam volna,hogy lesz majd aki e miatt kirohog. Megtudnam most irni a velemenyemet,de tiszteletben tartom a szabalyzatot,es amugy sem vagyok bunko, csak csupan segitseget kertem.

De akkor nezzuk meg Xeno esetet: (csak azert mert ki nem szarja le magasrol.)

1. Ha a fenyerot vagy kontrasztot csokkentem mind 2 monitoron, akkor egy texturanak,vagy egy kepnek a beallitasait ugy kell korrigalnom,hogy nalam (drasztikusan) csokkentve van a brightness&contrast. Tehat magyaran nekem nem fekszik a fenyero csokkentes, mert utana a color balance total rossz lesz.( Az teny,hogy minden monitornak mas a gamma erteke,de akkor is azert latszon mar valami a scene-bol.) Es itt nem csak Photoshop-rol beszelek, hanem pl: 3dsmax vray fresnel beallitasa. ( A helyzett itt is ugyan az. Mert en azt fogom latni,hogy a fresnel image sotet,es huzom a fenyerot addig amig tulajdon keppen nekem megfelel. Csak,hogy itt az a bibi, hogy ha en tulhuzom a fresnel-t akkor mar nem ugyan az a material lesz. Fa helyett eppensegel metal fenyezest kapok. Vagy eppen itt is lehet textura korrigalast csinalni, igy ugyan az a helyzet. Raadasul a Linear Workflow-al dolgozom Vray alatt, szoval 2.2 gamma on. Igy ha sotet a monitor,a textura is sokkal sotetebb, azaz rakok ra egy kis color correction-t es a textura mar 3.2,vagy 4.4. Es ez akkor vicces csak,ha a client-nek elkuldom a kesz munkat,es total mast lat.

2. A masik dolog pedig az hogy 99%-ban most is “nezem” a menuket, hiszen a masik monitorrol is dolgozom,onnan nyitok meg fajlokat, modelleket stb.

*Amikor Win10-en dolgoztam,alig vartam,hogy vege legyen a munka,es lecserelhessem win7-re.( Lehet ezen jot rohogni,mosolyogni, de a szememet piszkosul irritalja.) Viszont ugy latom, valami ragadt ram az elmult 10 evbol, hogy szinte azonnal kiszurtam,masnak ez felsem tunt, vagy eppen nem erdekli a dolog.

*Nem akartam belemaszni szakmai dologba,de mivel hogy “rohej targya” lettem, amit egyaltalan nem vartam,igy fontos volt belemasznom.De ha gondolod irok meg ehhez hasonlokat,ha esetleg meg mindig nem ertened.

_*Egyebkent a Winaero-t es a registry-t is megfogom nezni_. Ezt viszont **koszonom** nektek.

Vegszonak csak annyit: Ha valakinek van egy problemaja,es nem talal ra egyaltalan megoldast akkor kerdez. A forumozok pedig ha tudnak megprobalnak segiteni. “Nyilvan nem azt kerdeztem, ha feldugom magamnak a virslit akkor terhes leszek e…”

Node,nem szeretnek itt felesleges vitakat szulni,csak valahogy nem esett jol, bar lattam odairtad hogy bocs. Elvan fogadva,es reszemrol ez le is van itt zarva. !Peace!

Regards
Best Wishes

@Xeno kérlek legközelebb próbáld meg a véleményedet kulturált formában megfogalmazni :slight_smile:

@sonziii @SFGeri

Jaj hogy oda ne rohanjak…

Nekem akkoris baromsag…akinek ennyire szurja a szemet ne hasznalja nah…

Irtam, hogy megertem, hogy van aki ezt kiszurja es zavarja ertem…de nallam az ilyen szintu elvaras meg stb akkoris baromsag…megint csak ha nem tetszik van eleg alternativa…

Az meg hogy @korinho23 megsertodtel megint…en irtam, hogy meg meg is ertem, hogy VAN az aki ezt kiszurja es zavaro neki…NEKEM nem, SZAMOMRA az ilyen szintu elvaras baromsagnak tunik mert nem szurja a szemem. Ha meg ilyen erzekeny a szemed hasznalhatnal PC-s szemuveget is…az nem valtoztat sem a szineken se a fenyeton annyit, hogy az megvaltoztassa a workflow-odat…

Mint mondtam, nincs harag meg semmi.

Viszont nem is ezen volt a hangsuly,hogy szamodra nem zavaro. Azt gondolom,hogy teljesen felesleges volt ezt mind leirnod. Teged nem erdekel,engem meg igen. Es meg lehet,hogy mast is :slight_smile:

De lenduljunk is tul ezen. Ha valakinek meg van otlete szivesen meghallgatom,es az eddigieket is koszonom. Esetleg ha en talallok valami epkezlab megoldast ide is befogom irni. Addig is marad a jo oreg Win7.

Regards

Szia! Sikerült megoldást találnod a színproblémára? Valahogy nem bírja nekem se a szemem. Win 7 ok! de ez a win 10…

Ha téged nem zavar akkor fejezd be, nincs értelme az ilyen beszélgetéseknek. Ő csak segítséget kért és egyből ilyen undorító választ kap. Igenis vannak olyan emberek akiknek fontos ez, grafikus munkát végeznek és én is észre veszem a különbséget.
Ja és tanulj meg írni!

Szia,

Sajnos nem, es nem is nagyon hiszem,hogy lesz ra megoldas. E honapba,mar muszaj hasznalom windows 10-et, es nem igazan fekszik a szememnek. Sotetites semmit nem er,mivel nem tort feher a color hanem abszolut feher, igy eselytelen sotetitened. Sajnalom aki ezt nem erti,vagy nem latja at ezt a problemat, de egesz nyugodtan lehet fikazodni,sertegetni a masikat, attol meg ugyan ugy kiszurja a szemem. Eleg par ev tapasztalat es az ember azonnal kiszurja a szin kulonbsegeket,mar csak reflexbol is…

https://www.quora.com/Is-there-any-way-to-change-the-background-color-of-File-Explorer-to-something-other-than-blinding-white-in-Windows-10

@Xeno kérlek mutass több empátiát. vagy ne szólj hozzá a témához, ha számodra nem releváns. Meglepődnél, h kiket mi érdekel vagy izgat, boztosan neked is mint mindenkinek van olyan ami fontos, de más számára teljesen érdektelen. Ilyen az élet.
De a fórum egy béke sziget, nem kellenek az ilyen megjegyzések. Tudom, h régóta tagja vagy a közösségnek, és sok mindenkinek segítettél, és remélem még fogsz is. Biztos csak rossz napod volt.
Köszönöm a megértésed!

unlisted #13

1. Kb egy karalábé szintjén kell legyen valaki, hogy a Windows szinei legyenek a legnagyobb problémái… Érdekes a felhasználók 99%-ának nincs problémája vele…sőt mindenki épp azt hangoztatta, hogy mennyivel jobb a letisztult materialista design ami nem azt a fake glass hatást erölteti mint a Windows Vista és 7…

2. 2017-es téma… :smile: kicsit meglett csúszva az érdeklődés :smiley:

3. Nem volt különösebben rossz napom csak ha abszurd f.szságot olvasok attól készvagyok XD

Színtévesztőként és minimális fényérzékenyként belőled is valami zöldséget nézek ki ezzel a kijelentéssel.

Windows 10-ben kevesebb személyre szabási lehetőséged van az MDL-t illetően, pont hogy itt van erőltetve gyárilag a “Metro” design.

És azóta sem lett megoldás, de neked ugyanúgy szálka a tenyeredben, mert csak a Te szemszögöd létezik.

Lehet szünetet kéne tartani a fórumozásban, esetleg levezetni valamilyen módon az indulataidat (fórumon kívül), mivel ahogy látom, nem ez az első eseted.

Lezárva ekkor: #16