Windows 7 telepítési probléma

Sziasztok az a gond hogy amikor telepiteném a gépet usb röl akkor ezt irja ki. (nincs dvd olvasó).

Másik USB be bedugni esetleg? Ha van 3.0 csati akkor azt letiltani, vagy ha 3.0ás a pendrive is akkor meg az USB 3.0 ba dugni, próbáldmeg :slight_smile:

Próbáltam minden portba 3.0 letiltva is a pendrive 2.0

Tegyél rá win10et, 100% hogy nem fog kiírni ilyet :smiley:

Hibás a telepítőd mert hiányzik egy driver ami kellene az indításhoz
Szerezz egy újat (Ha esetleg nem legális akkor egy legálisat mert azok szoktak általában szarakodni)

De másik gépen meg müküdött. nem lehet hogy az alaplapot frissiteni kéne?

Hát esetleg lehet hogy az kéne de azt azért én se merném bevállalni (főleg ha garanciás a gép)

Ma jött meg a gép És összeraktuk és azt irja amit a képen látsz.

Akkor próbáld meg ott ahonnan rendelted hogy csinálnak-e bios frissítést ha te nem igazán akarsz belenyúlni

oké :slight_smile:

Milyen alkatrészek vannak a gépben, miket rendeltetek?
Így első körben én is támogatom @vilmos1000 javaslatát, hogy inkább Win 10-el próbáld meg, főleg ha újabb generációs alkatrészekről van szó.
Eredeti Win 10-et nem drága beszerezni.

Milyen gép amire a Windows 7-et próbáljátok feltenni? Ha új AMD Ryzen rendszer, arra nem fog felmenni.

Amúgy két dologra figyeljetek mindenképpen:

1. Csak az alaplapi chipset általt adott SATA csatikra dugjátok rá a meghajtót amire telepíteni akartok (SATA_1 feliratot keresetek az alaplapon)
  2. USB3.0 csatlakozóba ne dugjátok a pendrive-ot, mert telepítésnél rögtön elfog tűnni.

szerintem ne menj az illesztőprogram betöltésére, mert ezt meg tudod csinálni a Windowsban ha elindult rendesen. Próbáld meg újra elindítani a telepítőt, és ne menj az illesztőprogram betöltése opcióra.

Ha 9 hónap alatt nem sikerült megcsinálni… szerintem tárgytalan már a poszt.

A Win7 idejèben nem volt elterjedt a USB3.0.
Ha a biosban le tudod tiltani azt, akkor fel fog menni win7.

Ennek a toolnak a segítségével kell megcsinálni a win7 telepítőképet. Ez official gigabyte tool, de működnie kell máshol is. Konkrétan az USB3.0 drivert építi be a telepítőbe.

Én is ebbe a hibába futottam pár hónapja.