Windows előre telepített kontra utólag felrakott!

Sziasztok az ügyben érdeklődnék, hogy szeretnék venni egy asus rog gl702-t de windowsos verziója majdnem 300k-val drágább mint a nekem megfelelő konfigurációkkal elátott társa ! Szerintetek megéri megvenni az olcsóbbat és utánna valahol rakatni rá op rendszert vagy nem mert annyival rosszabb!?

Helló, üdv a fórumon!
300k-val drágább? Biztos ez? Nem 30k? (azt még megérteném)
Amúgy olvasnivalónak javaslom:

A másik két topic-od alapján laptopot szeretnél venni, ha jól gondolom. Mond el a laptop vásárlási elképzeléseidet, hogy akik értenek hozzá segíteni tudjanak a döntésben, mert szerintem három külön topic-ban beszélni ugyan arról a vásárlásról nehéz. Alkatrészekről pedig laptop esetén inkább egyben beszéljetek, külön pl. csak a processzorokról nem tudom, hogy érdemes-e.
https://forum.thevr.hu/t/asus-rog-g752-vs-gl702/19230?u=vizesninjonkovacs

Amúgy Árukereső után szabadon, az említett laptop Win10 Home-al egyben nagyságrendileg 300k-ba kerül.

Nem tudom láttad-e, de érdemes megnézni, szerintem ez is segít :slight_smile:

VizesNinjonKovacs igen ezt már én is néztem köszi de a szálhúzott fém (szürke)változatát keresem

kolo1a igen 300k-val drágább mert nem ugyan olyan a belsője ,jóval erősebb de nekem elég lenne a másik is csak azt nem találtam meg origins winel ,de köszi a segítséget!

fogaddelte igen köszi láttam már a videót csak nem tudtam hogy csak a win felrakása miatt lenne szívás vagy utánna is rosszabb lenne mint az origin4

A videó lényege hogy ha előre fel van telepítve akkor benyomod és már megy is. Ha neked kell telepítened akkor értened is kell hozzá hogy pontosan minden meglegyen. Ha JÓL megcsinálod akkor semmi különbség nem lesz. Azt hogy valahol felrakass egyet nem ajánlom mert az üzletek 80%-a nem eredeti windows-t tesz fel csak valamilyen aktivátorral aktiválja ami nem igazán jó dolog.

• Ezt itt is megkérdezhetted volna amúgy ha már csináltál egy topikot… Ez igy SPAM-elésnek minősül…

https://forum.thevr.hu/t/asus-rog-g752-vs-gl702/19230

Mert? Updatelni lehet, kulonbseg nincs…ugyanugy megy.

Amigy meg csak azert nem eri meg bajlodni meg aktivatorral sem, mert £5-ert mar kapsz eredeti kulcsot barhol neten…

Ha te installalod az mindig jobb. Gyarilag nem particionaljak (azaz klonozzak, es odab@sznak egy hasznalhatatlan recovery particiot amit poweruser ugysem hasznal soha) Ha te rakod akkor nem kell meg utolag windowsbol tologassad a particionallast, annyit hagysz windows-nak meg programoknak C-n amennyit te akarsz…tobbi meg mehet D, E … …

Magat az eredeti Windows installert a Microsoft oldalarol a sajat USB creator-ukkal feltudod egyszeruen rakni egy megfelelo meretu USB drivera aztan mehet a moka miutan megvan a kulcs is netrol :slight_smile:

Persze ha nem ertessz hozza es google sem a baratod angoltudas hianya miatt akkor inkabb hagyd az egeszet…

De ha megy az angol meg tudod hasznalni a google-t akkor 0 tudassal is feltudsz rakni egy windowst ameddig van veled egy telefon netkapcsolattal.

oké erre odafigyelek

Kérd meg valamelyik hozzáértő ismerősödet, hogy egy sör ellenében rakjon fel neked egy windowst kb fél ora leforgása alatt(engem párszor már megkértek, nem volt még komplikáció :smiley: ).
És mellesleg nem parasztságból, de a vr-os video alá oda van írva hogy idézem : "*Ezt a videót a Microsoft szponzorálta."
Ez mindent megmagyaráz, viszont most rohannom kell, mert látom már jön utánam a lincselő tömeg.

Oké köszi tesó, szerencsére nekem is van pár ismerősöm aki ért hozzá ugyhogy meg lesz oldva! :smiley: