Windows ERROR HELP!

Srácok bajvan újra akartam rakni a windowsot és most lehet az egész meghajtóim adatai kuka

Néztem egy videót, hogy command ban disk part segitségével lehet csak ezt át írni de úgy mindent formáz. Valakinek ötlete, hogy hogy tudom kimenteni egy másik hddre a 3 as partícióm?

Jó neked.

http://letmegooglethat.com/?q=how+to+change+mbr+to+gpt

De ha rám hallgatsz akkor az alsó 681 GB-s particíóra is nyomj egy formázást az biztos segítt. :smiling_imp:

1 kedvelés

A szabad területnél nyomj rá ott alul az Új felíratra és jó lesz.

Próbáltam és nem csinál újat.

Olyan nincs. A diskpart meg nem lemezt formáz hanem particíó-t.

De akkor az a szabad terület nem partíció. Akkor diskpartal, hogy formázzam?

Itt találsz infót, hogy tudod elvileg adatvesztés nélkül megoldani a konverziót. https://www.thewindowsclub.com/convert-mbr-to-gpt-disk

Adatmentés viszont mindenképp javasolt előtte.

A fenti telepítési folyamattal egyébként csak úgy lehet, hogy az összes particiót letörlöd, majd utána engedi a konvertálást, persze így az adatok elvesznek.

2 kedvelés

Jó tanács a jövőre nézve: A rendszer és segédprogramok minden esetben egy külön fizikális meghajtón legyenek és nem lesz ilyen gond.

1 kedvelés

Amíg nincs formázva a 3. partíció, addig a rajtalévő adatoknak nincsen bajuk.
Abból a szabad területből csinálj egy új partíciót, és arra telepíts. Rákattintasz és ÚJ gomb.
Húzz ki minden pendrive-ot, minden egyéb USB eszközt a gép hátuljából és elejéből, az okozta nálam is a problémát annó. Csak az egér billentyűzet maradjon.

Köszi Mice megnézem
De anttarax a windows iso is pendriveról on van és más usb nincs bedugva

Van egy kicsi gond Mice
Hogy onnat egyik felé sem jó nekem
Mert olyan kell amivel megmarad a 3.particióm adatai és elfelejtettem mondani, hogy a windowsot már töröltem tehát más külső progit nem tudok felrakni mert csak az uefi biosom van

Akkor próbáld USB 3-ból 2-be, vagy 2-ből 3-ba átdugni. Sikerülni fog telepíteni, csak próbálkozni kell, nézegesd a youtube videókat is. Végső megoldás ha beviszed egy szaküzletbe, vagy szervízbe, ott feltelepítik neked az OP rendszert, nem fognak elveszni az adatok.

1 kedvelés

Próbáltam. Cserélgettem az usbket össze vissza bil. et is kihuztam de semmi. Nem csinál új partíciót

Ha kiveszem a merevlemezt és berakom egy régi ddr2 es számítógépbe aminek ugye más a biosa is abba lehet, hogy működne? Aztán ha megvan a partíció vissza rakni a saját gépembe és próbálni a telepítést?

Mit ír ki, amikor létre akarod hozni az új partíciót?

a homokóra ami kb 1mp és el is tűnik utánna megint lehet nyomni

próbából beraktam egy másik merevlemezt amire egyből működött a Windows telepítés (ugyanolyan Wd csak 1helyet 2tb os)

Nálam is volt egy fura baja újra telepítésnél csak nekem nem voltak adatok és csak simán formáztam.
És valamiért panaszkodott hogy nem az a formátum vagy mi van ami neki kelet (MBR/GPT) holott az volt amúgy is…:thinking:

Szia
Talákoztam már ezzel a hibával, nem vagyok benne 100%ig biztos, de ha jól emlékszek, akkor a secure boot kikapcsolásával a BIOS-ban telepíthető a WIN.

De ne kövezzetek meg ha hülyeség :smiley:

Úgy emlékszem az kivolt kapcsolva. De megnézem holnap :slight_smile: