Windows nem indul

Üdv
Van egy lenovo laptopom amin egy windows 10 van. Pár hónapja ujratelepítettem a Windowst rajta utána szépen ment semmi baja nem volt ugyanúgy beléptem a Microsft fiókommal stb. Kikapcsoltam a gépet és sajnos pár hónapig egyáltalán hozzá se nyúltam. Ma beakartam kapcsolni és már nem tudtam odáig jut el hogy megjelenik a boot menu, hogy kiválasszam, hogy honnan bootoljak de hiába választom ki a merevlemezt nem csinál semmit. Megprobáltam ujra rakni rá a Windows 10-et de a telepítésnél amikor kikell választani a partíciót, hogy hova telepítse ezt írja: “A Windows nem telepíthető erre a lemezre MBR partíciós táblát tartalmaz. Az EFI-alapú rendszerekben a Windows csak a GPT-lemezekre telepíthető”
Na most ebben a laptopban ha jól emlékszem 1Tb HDD van és 8gb SSD vagy valami hasonló nem tudom ez számít e valamit. Ha ez segít ez egy Lenovo Z50 de ahogy látom ebből több fajta van.
A válaszokat előre is köszönöm

Szia!

Hát ez elméletileg SSHD lesz amit száműzni kéne a gépből. Azaz egy SSD és HDD egybeépítve, ami a legrosszabb.

A BIOS-ban a beállítások megmaradtak a “réghez” képest?

De egyelőre próbáld meg ezt:

Mikor a telepítő kidobja, hogy hova telepítsen, ne az expresszt, hanem az egyéni módot válaszd és akkor töröld azt a partíciót ahol a Win10 volt. Vigyázz, mert ha mindet törlöd, akkor elveszik minden a vinyóról. Ezután hozz létre egy új partíciót és oda telepítsd a Win-t. Automatikusan létre kell hoznia a GPT táblát.

Így minden elvész a meghajtóról amit kiválasztasz:

Tehát a fenti módszer nem okés, akkor a partícionálás résznél nyomj Shift+F10-et.
Ezután a parancssorba pötyögd be a következő parancsokat, soronként, parancsonként [Enter]-t nyomva.

diskpart
list disk (nézd meg melyikre mit mond, mekkora és az alapján vagy DISK 0 vagy DISK 1)
select DISK 0 (vagy 1)
clean
convert gpt
exit

1 Like

Igen SSHD azaz
Az az igazsag hogy nem tudom hogy melyiken lehetett a Windows mivel összesen 4db van 2db 100-200mb közötti illetve egy 170 meg egy sokkal nagyobb de mivel ugye én ezt a gépet alaphelyzetbe állítottam így kb semmi nincs rajta szóval nyugodtan az összeset törölhetem és alakíthatom akkorákra amekkorára én akarom?

A másik kérdésem pedig az lenne hogy a rendszer számára fent tartott helyet is nyugodtan törölhetem? (a két db pár száz MB os partíció)

Ha nincs semmi rajta ami kell, akkor töröld mindet nyugodtan.

1 Like

Rendben megprobálom akkor.
Esetleg arra nincs valami tipped hogy miért tűnhetett el a Windows róla?
Illetve gondolom akkor az a licensz ami a gépen volt az kuka igaz?

Az SSHD-t okolnám elsőre, szerintem kinyúlt az “SSD” része. Cserélni kéne vagy egy HDD-re, vagy egy SSD-re. (inkább utóbbira)
A licenszet nem tudom, attól függ, hogy milyen típusú licensz volt. Ez ki fog derülni mikor belépsz a Microsoft fiókodba.

1 Like

Értem köszönöm
Úgy néz ki sikerült a telepítés.
Egy olyan kérdésem lenne még, hogy milyen árba mozognak az ilyen laptop ssd-k ha kiakarnám cserélni?

1 Like

Akármelyik 2,5"-es Sata SSD belemegy, de a helyedben crucial mx500 vagy Samsung Evo szériából nézelődnék.

2 Likes

Rendben köszönöm
Mennyire macerás egy ilyet kicserélni?

Egyszerű. Nem tudom, hogy a tiéd pontosan ez a típus-e:

Az első 40 mp-ben kikapja a vinyót az emberünk. Ha pont ilyen a tiéd is (mármint a lapos), akkor át kell szerelni azt az alsó keretet a SSHD-ről az SSD-re (4 csavar), aztán mehet vissza minden.

Segítünk, ha elakadnál. :slight_smile:

(egyre figyelj, Kingston (S)A400-as SSD-t még véletlenül se vegyél, mert borzalmasak)

3 Likes