Windows segítség help

kész is

a windows-al van probléma vagy driverek vagy hardverel ?

Ez elvileg megoldotta, ha újra fennáll a probléma, szólj

Nem tudom hogy megoldotta e de én a media creation toolra gondolok

Szerinted próbáljam meg egy máshonnan letöltöt windowsal

Nem, használd a gépet és ha újra haldoklik szólj. Nyilván nem tudhatod hogy megoldotta-e, én se tudom, ki kell próbálni

Okés

na probalgattam felraktam a cs got 5 perc jatek utan crash mondom leöltöm a fortnitot kiprobalom es miközbe tölti le gondoltam jatszok kicsit a go val es megint ilyen kék kepernyős hiba

A probléma okát úgy hívják hogy Windows :smile: Használj linuxot, az nem csinál ilyet :slight_smile:
Am komolyra fordítva a szót, természetesen nem normális ez így. Mondjuk az sem normális, hogy “rossz helyről töltötted le a windowst” :slight_smile: Ha már amúgy is letöltöd, töltsd le a hivatalos microsoft oldalról. A win10-et mindenféle key nélkül lelehet, és az biztos, hogy megbízhatóbb forrás, mint akármi más. Ha azzal a windows-al is ugyanez a jelenség lép fel, akkor érdemes tovább keresni a probléma okát.

Windows oldalról szedtem media creation tool al

Akkor leginkább vinyó, vagy ram hiba szokott hasonlókat produkálni. De valójában bármi hardveres hiba lehet.

Ha 2 ramod van, akkor próbáld ki külön külön őket. Ha 1 akkor próbálj kölcsön szerezni egyet. Ha tudsz másik vinyót, tesztre, az fasza. Ha nem, akkor partícionáld ketté, és próbáld ki külön külön partíción a rendszert.

Sajnos jobbat nem tudok. Cserélgesd a hardver elemeket. Esetleg futtass teszteket. Nem tudom :frowning:

most vettem a gépet szombaton jött meg 300 ezer forint volt és létezik hogy máris hardver hiba ?
kezdem kicsit mar azt erezni hogy a bele se kellet volna vágni az egészbe kifizetek 300 ezret és itt van ráment a szombatom a vasárnapom meg a ma estém és nem vagyok elöréb de bezzeg a 10 eves laptopomra felrakok barmilyen windowst es megy szo nelkül es bocsanat hogy ez igy irom le de mer elegem van tudom senki nem tehet rolla es nagyon hálás vagyok hogy segitetek mert fingom nincs az egeszhez es ha ti nem adok tanacsot akkor szerintem mar 15 ször ujra raktam volna a windowst es sajnos nem tudok semmivel cserelni mert eddig xboxon nyomtam es most vágtam bele ebbe az egesz gép projectbe

Előfordulhat. Ha új, akkor talán a vinyó nem. Azok ritkán szoktak újonnan is hibásak lenni. Ram az könnyen megeshet, bár azok esetében, gyakran el sem indul a gép ha hibás, de ettől függetlenül nem zárnám ki. Ha 2 ramod van akkor könnyű a dolgod azt letesztelni. De lehet alaplapi probléma is. Amit tudsz cserével tesztelni, azt próbáld meg. Így kitudod zárni a dolgokat.

Ha alkatrészenként rendelted a gépet internetről, és még 14 napon belül, és megvan a hibás alkatrész, akkor azonnal küld vissza. Így nem vagy köteles megvárni, míg szervízben kiderítik, hogy valóban az-e a szar. Általában azzal a procedúrával le is járna a 14 nap. Ha már te amúgy is kiderítetted, akkor felesleges ezzel szarakodni. Lemondasz annak a vásárlásáról, és máris rendelhetsz egy újat. Amint beért hozzájuk a termék, az üzlet küldeni fogja az újat.

Sajnos bárkivel előfordulhat hogy selejt terméket kap. Pl. vadonat új rammal jártam már én is így. A te esetedben, akkor szomorú, hogy pont az első ilyen vásárlásnál történt ez, ha ez történt. De ezt ne vedd magadra, megesik sajnos. Ha valahogy kitudod deríteni a hiba okát, és netről vetted, akkor simán tudod cserélni a hibás terméket, elállási nyilatkozat segítségével. Segíteni fog itt szerintem bárki, ha szükséged lesz rá.

az a baj hogy gépöszerakoval összeraktam es össze is rakattam velük es amugyis nem nagyon tudom eleve hogy mi is a baj mert en szerintem valami a windowsal nem oke csak olyan fura hogy internetezni tudok rajta de mikor valami jatekot inditok akkor jönnek a kék képernyös hibák meg a crashek meg hasonlok

az eredeti windows-okkal nem szokott ilyen gond lenni. persze lehet driver hiba, de kétlem. főleg ha több játékkal is ugyanez a helyzet. valami szerintem hardver szinten nem okés. persze biztosat így nem lehet mondani. visszaküldheted az egészet is akár, hogy cseréljék, de akkor lehet az üzlet a haját fonja majd, meg sokáig eltart a dolog, ezért tök jó lenne, ha valahogy mégis kilehetne deríteni a hiba okát, és konkrétan azt a terméket cseréltetni csak. a videókarit pl azzal letudnád tesztelni, hogy kiveszed a gépből, és ha intel procid van (a ryzen-eket nem vágom), azokban mindig van beépített grafikus chip. ha úgy nem szarná össze magát a gép, akkor pl. a kártya a hibás.

ryzen pedig az a baj fingom nincs hozzá nem is merek semmihez hozza nyulni mert felek hogyvalamit eltörök vagy ilyesmi

ha így vagy vele, akkor küld vissza hogy ez a problémád. mert ez így nem normális. megteheted azt, ha nem akarsz arra várni, hogy kiderítsék mi a hiba, hogy így is elállsz az egész vásárlástól. lehet az üzlet nem fog örülni, de ez van. aztán veszel egy új gépet, egy másikat. akár a pénzt is visszakérheted.

irok egy emailt és megkérdezem mi a teendő

ők előfordulhat, hogy azt fogják javasolni, ha visszaküldésre kerül a sor, hogy kivizsgáltatják a hibát. ebbe ne menj bele, mert rengeteg ideig is eltarthat, és lehetséges hogy visszapasszolják, hogy pedig jó a gép. sajnos vannak ilyenek, és ebben az esetben több mint valószínű, hogy lejárna a 14 nap is, ami jogot ad neked arra, hogy visszakérd az árát, vagy kicseréltesd. ha ezzel a lehetőséggel jönnek, mármint hogy ők majd kiderítik a hiba okát, írd meg nekik, hogy arra te nem vársz, elállsz a vásárlástól, és szeretnéd az elköltött pénzt egy másik gép vásárlásába fektetni. kötelesek ennek eleget tenni.