Windows segítség help

és a garancia ?

majd az új géphez új garanciát kapsz.

amíg élhetsz ezzel a jogoddal használd ki. csoda, de magyarországon van olyan törvény, ami az átlag állampolgárt védi :slight_smile:

amugy ezt az ipon on raktam össze gép összerakoval és össze szereltettem velük nem tudom van e bármi véleményed az oldalrol

sosem rendeltem tőlük. pcx-t és compker-t szoktam választani. de itt nem rég írták többen a fórumon, hogy az ipon, bár nem rossz, de drága. ha a pénzt kéred vissza, akkor levásárolhatod gépre a pcx-en. lehetséges hogy jobban jársz azzal.

hát nem tudom mi legyen

szedd le újra a windowst media creation tool-al. én iso-ba szoktam lementi majd úgy kiírni pendrive-ra rufus-al (https://rufus.ie/hu_HU.html). tedd egy minőségi pendriva-ra ha lehetőséged van rá (pl. kingston). telepítsd újra a windows-t vele. ha így is rossz lesz, kérd vissza a pénzed, és vegyél egy másik gépet, amíg teheted.

De mi értelme komplikálni egy laikust mikor a media creation tool eleve csinál egy bootable USB-t ami tökéletesen megfelel és használható.

Egyáltalán nem is biztos, hogy a Windows a hibás…ha hibás az egyik RAM akkor is csinálhat hasonló problémát (sőt akkor a Linux sem segítene sokat…)

ugyanezt írtam le fentebb :smile: az meg csak egy tipp, hogy használjon inkább rufus-t. számomra az megbízható megoldás.

A MCT is tökéletesen működik, már nem egy gépen használtam, mind rendesen működött. A Rufus más esetekben jön jól, amikor meglévő iso fájlt akarsz telepítőként megcsinálni, régebben többet használtam, de a MCT óta nemigen.

Természetesen ebben az esetben az is teljesen megfelelő. Én rufus-hoz szoktam hozzá, abban megbízok.

az miért lehet hogy csak akkor van problema ha valami jatekot elinditok mert amugy gyors meg minden csak ha elindul egy jatek egyböl megbolondul

Olyan modulok lehetnek hibásak a Ramodban, amiket a Windows nem használ, ezért jöhet elő játék közben. Memtestet csináltál már? Ennyi kékhalál után az lenne az első, amit megnéznék.

nem csinaltam még és mennyire tanácsoljátok hogy elvigyem egy pc s boltba és nézzék meg ?

Hát ha tartasz tőle, hogy egy memtestet elvégezz, akkor mindenképp :smile:

az a problema hogy nem ertek hozzá és azt se tudom igazán hogy mi az es hogyan is kell azt

több oka is lehet. az egyik amit @SalaysHUN mond, a ram. aminek esetleg lehetnek olyan címei amit mondjuk a windows-od nem használt a működése során, a játék meg oda írna, de hogy mindegyik játék így tegyen, az kissé fura. Viszont egy memtest sosem árt meg.

Hát ezen kívül akár az alaplap vagy a videókari is lehet hibás. Ha biztos lennél abban, hogy melyik hardver a rossz, akkor természetesen csak azt kellene kicseréltetni, de mivel új gépről van szó, és szétszedni nem akarod, én nem szarakodnék vele, mert ez így nem normális. Egy jó gép nem produkál ilyet. Ha nem a windows a hibás (ezért telepítsd újra mégegyszer, de több mint valószínű hogy nem az lesz), akkor inkább küld vissza az egészet mihamarabb, mert csak te baszol rá, ha lejár a 14 nap. Szóval nem kell elhamarkodni, de ne is húzd túl sokáig.

https://www.techpowerup.com/memtest64/

Megcsinálod, mint egy telepítőt, és arról indítod a gépedet. Fel fog jönni egy dos-hoz hasonló program, amit lefuttatva kiderül, van-e baja a ramnak vagy sem.

Edit: amit linkeltem, nem dos-módos, szóval egyszerűbben futtatható.

annyit hozzátennék, hogy a memtest (bár legalábbis amit én használtam korábban) a végtelenségig fut. pont az a lényege, hogy minél tovább fusson. futtatod egy fél napot, éjszaka mondjuk amíg alszol, meg délelőtt. ha ennyi idő alatt nem jelez hibát, akkor az úgy talán már egy értékelhető eredmény.