Windows telepítés közben nem érzékel perifériát

Sziasztok,

Régi laptopot, akartam vérfirssíteni tehát plusz RAM-ot és SSD-t tenni bele.

A dolog addig jól ment ameddig el nem kezdtem telepíteni USB-ről.

Mert miután meg volt a boot-olás majd bedobja a winfos… telepítőt, nem tudok kattintani se gépelni, valamiért nem érzékel semmit se, próbáltam USB-s egérrel és bilentyűzettel is de nem akkor is hasonló a hiba.

Válaszokat előre köszönöm!

KÜLSŐ PERIFÉRIÁNÁL TAPASZTALAT: 

a billentyűzet és az egér addig világít ameddig a telepítő be nem tölt,
utána kikapcsolja őket és olyan mintha nem is lenne áram alatt egyik periféria sem.

Lenovo G50-30
-próbált windows telepítők:

win 10 64/32bit
win 8.1 64/32bit

Szia!

Honnan származnak a telepítők? Microsoft hivatalos oldaláról? MMCT-vel készültek a telepítők? (hulladék torrentes, összelapátolt Windows-t felejtsd el, ahogy a KMS crack-et is)

Ha úgy csináltad, ahogy fent írtam, akkor integrálni kéne a Lenovo driver-eket a telepítőhöz.

Egyébként milyen RAM és SSD került bele?

1 Like

Szia!

Hivatolos Microsoft oldalról szedtem telepítőt és csináltam bootolható pendrive-ot.

A lenovo driver csatolást hogyan kell csinálni, mert még nem hallottam ilyesmiről, meg milyen drivereket rakjak bele?

Új alkatrészek

Kingston SA400S37/240G SSD
Kingston KVR1333D3S968G RAM

Ez nem SSD meghajtó hanem szitok szó. :wink:
Küld vissza és helyette mehet egy Crucial MX500 vagy BX500-as. Hasonló árban vannak a fent említett szeméthez, csak ez be is tölti a funkcióját. Cserébe megkímél a többi stressztől a közel jövőben.

1 Like

A SSD típusától eltekintve, tudtok segíteni/választ adni hogy hogyan csináljam meg a gépet hogy tudjak rajta dolgozni?

Illetve leírni lépésenként hogyan kell integrálni a Lenovo driver-eket a telepítőhöz, és milyen drivereket ? :slight_smile:

Leírtam.
Maga az ssd is lehet hiba. Régebbi Asus laposnál jártam így, hogy a számtekbótos belerakta ezt a förmedvényt és átadta a tulajnak. Hasonló hibajelenségek 1 nap múlva jöttek, megspékelve egy hang problémával is.
Raktam bele egy Samsung ssd-t friss winnel és nincsenek hibák.
Ram-ok amúgy egyformák? Hülye kérdés, persze hogy nem, mivel utólag vetted. Mi a 2 Ram pontos típusa?

3 Likes