Witcher TV Series a Netflixen

Mivel igazabol bejelentes magarol a castingrol nem jott meg, nem lehetseges, hogy ez csak egy mestersegesen generalt valami? Azert a Netflix nem szokott ekkora bakloveseket elkovetni… Viszont ha a masik iranybol nezzuk, akkor most mindenki a Witcher sorozatrol beszel, es hat a negativ reklam is reklam… :slight_smile:

Úgy néz ki mint valami elb@szott elf…nah de mikor kiválasztották a szerepre én már akkor letettem erről a sorozatról :smiley:

Még a Twilight-os picsának is kifejezőbb arca van mint Cavill-nek.

Igazából valaki még komolyan tudja venni ezt a Netflix-nek nevezett okádék valamit? :slight_smile:
És van aki tényleg várja ezt a szart? Meglepne.

Ez az “okádék valami” nem kevés jó filmet/sorozatot tett le az utóbbi években, és az általa teremtett piaci versenynek köszönhető hogy ma már van mondjuk HBO Go, Amazon Prime és társai. Ha nem lett volna úttörő, akkor ezek sokkal sokkal később, lassabban, gyengébb minőségben jelentek volna meg.

Egy filmről/sorozatról pedig az után érdemes véleményt mondani, hogy elkészült. Hány olyan mozi film volt amit belengettek hogy mekkora király lesz, aztán a végén egy rakás … volt.

A Witcher sorozat forgatása most kezdődik, ráadásul mivel itt forgatják nálunk, én remélem hogy jó lesz. Ismerős megy is statisztának, ő már több filmben volt, majd megkérdezem az eddigi tapasztalatai alapján hogy állnak a dolgok.

Csak amit a színészek kiválasztásánál is csináltak, hogy nem az számít, ki illene a legjobban a szerepbe, ki mennyire jó színész, hanem a lényeg h KISEBBSÉGI legyél mert attól leszel kurva jó meg kurvára passzolni a szerepbe, ott nekem kb. el is ásta magát ez a cég örökre.

Persze az első 2 részt valszeg meg fogom nézni, de ha teljesen szar lesz, akkor off ez az egész sorozat. És egyelőre nagyon így néz ki. De reménykedem én is a pozitív csalódásban, mert imádom a Witcher szériát, de eddig nem állnak a helyzet magaslatán sajnos (finoman fogalmazva). @meteoric87

Az hogy legyen PC, nem Netflix sajátosság, hanem ma már általános nemzetközi elvárás.

Miért van a Star Trekekben mindig orosz a tisztek között? Miért van néger? E miatt rosszak lettek a ST sorozatok? :slight_smile: És ez réges rég így van.

Én azt mondom, mindenki nyugodjon le, még 1,5-2 év mire kijön a sorozat, akkor majd szépen megnézzük és kiderül jó lett e vagy nem.

De miért nemzetközi elvárás? Miért jobb egy sorozat, ha van benne? Miért?
Engem pont nem érdekel hogy valaki milyen származású, stb., ameddig illik az adott szerepbe és a világba! Mert nyilván nem a származása határozza meg egy színésznek, hogy mennyire jó és alkalmas.

Most mondok egy nagyon vad példát. Lenne egy pár részes sorozat a KKK-ról. Akkor nemzetközi elvárás úgyhogy pakoljunk a sorozatban a színészek közé pár feketét is meg mindent? Hát nemzetközi elvárás. Igaz nem passzol oda, de jóvanazúgy’?

Másik példa a Battlefield V. De azt mindenki tudja és döntögeti is meg a negatív rekordokat. Gratulálok nekik.

Szóval ez a nemzetközi elvárás én elhiszem hogy van a sok rinyapicsa miatt manapság akik attól is megsértődnek ha rosszul veszed a levegőt, de azért szerintem mindennek van határa, és ahova nem passzol valami, akkor ne rakjuk már be emiatt az elvárás miatt csakazértis.

A Star Trek-es példádat nem teljesen értem, mert nem vagyok annyira benne, de a Star Wars-ban is voltak anno és ott alapból olyan a világ és ott passzol is.

De a Witcher szériában is olyan a világ hogy minden van? Én a játékokban nem annyira láttam eddig… de lehet a könyvben van, ezt nem tudom.

Hát szerintem ne menjünk bele a témába mélyebben mert nem ide való, és nagyon hosszú. Azért lett elvárás, mert évtizedekig (sőt még igencsak ma is) a fehér férfi irányítja a filmipart, nem csak színészek, de rendezők/producerek szintjén. Ahhoz hogy ez változzon, nők, valamilyen kissebbségbe tartozók stb kerüljenek be ebbe a körbe, nem elég várni hogy valaki jó legyen. Persze ez kell hozzá, de a többiek még simán eltapossák. Ezért kell a “közvélemény” nyomása, elvárása.

Persze ez nem mindig sül el szerencsésen, de ez egy folyamat, és mint mindenben, ebben is vannak és lesznek is buktatók.

Én ehhez csak halkan annyit fűznék hozzá, hogy a Witcher világának egyik alapproblémája a rasszizmus, mind a játékban - bevallom, ott csak az elsőről van még tapasztalatom -, mind a könyvekben (lásd: Scoia’tael csapatok, törpök, elfek semmibe vétele…).
Ettől függetlenül én sem nézem jó szemmel, hogy pl. Ciri szerepére fekete karaktert híresztelnek, de ugyanúgy kíváncsi vagyok a sorozatra, hiszen már az elején belengették, hogy ez is külön storyline lesz, ahogy eddig a játékok és a képregények is csak a világon közösködött az alapművel.

Én a szupermenes csávónál, nem tudom a nevét, nem is érdekel, bocsi (Cavil?), nagyot estek az elvárásaim, majd a bame actress után végleg, jóvan, akkor kapunk egy gender hexer seriest, hú de jó lesz.
Mondjuk nekem a Altered Carbon sem igazán jött be, annyira beszűkítették azt a hatalmas világot egy rész alatt, hogy csak néztem. Lehet, h nem volt elég alapanyag 10 részre, de akkor 6 is elég lett volna, vagy ne adj isten 4! Shocking huh? Pedig nagyon vártam anno Richard Morgen trilogiájának megfilmesítését, nagyon vászonra kívánkozott, és valszeg két órában 8 helyett működött is volna. Vagy a másik nagy kedvencem Philip K. Dick Ember a fellegvárban, és amit kaptunk, még az első évad elment, de a másodiknak nem tudtam túl jutni a második részén. Az a világ is bezárult három ember köré, ráadásul annyira szimpla jellemek, h egyszerúen kitaszított magából a világ. Ezek után kb ennyit várok a Witchertől is. Nem baj Sapkowski arca még nagyobbra nőhet, így is elég gusztustalanul sokat gondol magáról az író, aláírva persze, h remek történetet hozott össze, de csak nézzétek meg a vele készült riportok egyikét, hát nem lesz túl szimpatikus a számotokra sem. Lényeg én egy zseniális sorozat helyett immár egy szappanoperát várok, aminek megnézem az első részét, aztán megyek vissza játszani, mert valszeg halálra unom magam az üres karaktereken és a rosszul kivitalazatt történetvezetésen. Jöhet az akasztásom :smiley:

Az akasztás elmarad, lehet tovább menni nincs itt semmi látnivaló :smiley:

Én sem várok sokat tőle, de azt mondom, előre felesleges ítélkezni, akár pozitív akár negatív irányban.

Altered Carbon is ilyen. Nekem kifejezetten tetszett, azóta pedig a könyveket is beszereztem, ennek ellenére semmi bajom a sorozattal továbbra sem. Más. Nem kell azt várni hogy 1-1-be kövessék a műveket, a Witcher sem fogja, de mondhatnánk a GoT-t is. Nem minden működik jól filmen ami könyvben igen, ráadásul a célközönség is teljesen más elvárásokkal rendelkezik, és azért valljuk be, végső soron pénzt akarnak keresni vele.

Hát biza a Ridiculous 6 is mekkora siker volt, vagy az Amy Schumer The Leather Special, ami alól kivették a csillagokat, h ne tudja senki osztályozni azt a szemetet. :wink: Igen ott a House of Cards, Suburra vagy a Stranger Things, szóval tényleg ki tudja, tudnak szemetet is és jobb alkotásokat is produkálni, meglátjuk

Minden gyártó csinál jó és rossz termékeket, ez már csak ilyen :slight_smile:

Nem ez a gondom vele, h nem egy az egyben követték, azt megtette, hanem az, h a töltelékek, h meg legyen a 10 rész, semmivel sem vittek előbbre, sőt irritáltak, vhol a 8. környékén abba is hagytam. Valamint, h baromi gyorsan, talán 3 rész alatt az egész világ bezárult kevesebb, mint egy tucat ember köré. A legtöbb sorozattal ez a bajom, h nem tudom elhinni, h amit látok, az egy létező világ. Az illúziót baromi gyorsan lerombolja, ha újra és újra mindig ugyan azon emberek körül történik minden. Ami nem gond egy filmnél a maga 90-120 percében, az gond egy sorozatnál, ami egy világ sokkal nagyobb részét akarja bemutatni, aztán végül mégis megragad egy film kereteinél, csak az adott anyagot jobban szétnyújtja.
Kevés a kivétel, ahol az illúzió nem omlott össze pillanatok alatt: GoT S1-6 (7. erős fenntartásokkal), True detectives S1. Ezek azok amik egy nagyobb világot mutatnak be, és nem érzed azt, h amint távozik a karakter, kimegy az öltözőbe, mert lejárt a munkaideje. Illetve azoknál, amik zárt térben játszódnak, és alapból kevés embert kell mozgatniuk, mivel nincs több: Das Boot (zseniális, a legjobb, és megállja a helyét mind mozifilmként rövidre vágva, mind sorozatként teljes hosszában), a Dead Set. A Black Mirror pl azért hihetőbb, igazából nem akar teljes világot felépíteni, csak egy részletre koncentrál, rövid időre. Viszont a Witcher egy GoT méretű világ és láttam a House of Cardsot, hát nem egy GoT, szórakoztató, de messze nem olyan komplex, mint a GoT sorozat. A witchernek HBO kellett volna, így látatlanban is :wink:

A Netflix csak a forgalmazó, azon túl hogy rábólintanak a forgatókönyvre meg a költségvetésre, sok közük nincs a minőséghez.

Ebben tévedsz, a witcher esetében kivitelező a netflix, ez egy netflixx original series lesz

Azért a forgatókönyv és a költségvetés elég nagyban befolyásolja a minőséget.

A netflix forgalmazó és tartalomgyártó is.

Attól a forgatókönyvet még nem ők írják. A Netflixes Andy Vajna átolvassa a papírokat, aztán eldönti, hogy mire és mennyi pénzt adnak. Amúgy meg kis költségvetésből is készültek nagyon jó sorozatok, szóval nincs annyira szoros kapcsolatban a pénz és a minőség.

Hát én nem találtam eddig olyan filmet, amit a Netflix gyártott volna.

https://www.netflix.com/hu/originals

Jó nézelődést :slight_smile: