Wow max spec

Hello srácok!
Ismerősömnek szeretnék össze rakni egy gépet.
A fő szempont hogy a wow új kiege max grafikán fussun.
Tudom rakjam bele az rtx 3090-et meg i9-10900k-t de nem szeretnénk a világ összes pénzét gépre költeni.
Én jelenleg amit néztem az a 2060s mellé pedig i5-10600k procinak.
Ha ezzel elfutna maxon akkor tárgytalan a kérdésem, viszont ha nem akkor mi az a “legolcsóbb” konfig amin elfutna.
Előre is köszi a válaszokat:)

Szerintem a Wow új kiegéhez elég lesz egy 1660 Super is, feltéve, ha FHD monitorja van az ismerősödnek. Emellett az Intel-t venni most nagyon nem éri meg, AMD vonalon kéne körül nézni.
Ezen a linken tessék, körülnézni a keretednek megfelelőt AMD procis konfigot kiválasztod és boldogság.
https://forum.thevr.hu/t/build-ajanlo-avagy-milyen-gepet-vegyek/16463

Viszont ha jól tudom nem rég halasztották el a Wow kieget, így én kivárnék, mivel jönnek lassan az új generációs Ryzen-ek, így azok is jó vételek lehetnek, valamint a régebbi generációk árai lejjebb mennek.

1 Like

RTX on vagy off? Mert mostmár ez is van benne :smiley:
Amúgy 3700x vagy 5800x meg egy 3070 vagy amd 6800. Én most ezekre lőnék november végefelé.

2 Likes

Hát igen gondolkodtunk a 3070-en viszont ahogy, néztem most elég drága én 320-ért láttam itthon ami az 500$-os árhoz képest sokkal drágább.
De viszont akkor ahogy írtatok megvárjuk az új Rx kártyákat aztán karácsonyi gép építés lesz :grin:
És nem kell feltétlenül az rtx

Már kapott dátumot nov 23/4. A 13.-i patchel viszont megkapta a wow a graffikai upgradet ezért nem igazán számítt, hogy mikor élesedik a kieg.

1 Like

Nem vagyok a Wow-ban otthon, mivel nem játszok vele. Viszont csak a Wow miatt egy 5800X meg egy 3070 vagy 6800 biztosan nem építenék. Amúgy egyáltalán van érdemi javulás RTX on-ban? Néztem videót, hát korántsem láttam olyan szembetűnő változást. Emellett tartom a véleményem, ha FHD-ben tolja bőven elég egy 1660 Super max grafhoz.

Hát 15 éve játszok vele. 20-30 fős raiden még a 1080Ti-t is képes megrogyasztani. Szóval azért kell alá vas.

1 Like

Igen fhd-ban egy 1660 elfutatja itt nem ezzel van a bajunk,hanem hogy a hivatalos ajánlott gépigény a 1080 és egy i7 6700k és ez nem a maxos beállítás.
Néztünk egy videót amiben a csávó az előző kieggel játszik maxon egy 2080ti és i9-9900k-val átlag 70 fps-el, és ez miatt vagyok tanácstalan, hogy a 2060s elfutatja-e maxon, rtx nélkül

Nos először is, a wow dx12 + fullra felhúzva minden nagyon nem jól van optimalizálva. Főleg az új területeken.
Az ajánlott beállítás dx11 legacy mód, ground cutter, enviroment detail 7-es. View distance 8. Shadow és liquid pedig medium, a maradék maxra.
Amit mondhatok, hogy kell egy minimum ryzen 5 3600 ha közepes felett akarsz játszani.
Fullra rakva a 1080ti+3800x kombóm alig bírja 70 fölött tartani, az új városokban van, hogy alá is megy (2560x1080 felbontáson). Cserébe ismerősöm 3gen i3+750-én is elfut low/medium 50 fps-el.
Az rtx-el szerintem még rondább is a játék.
Szóval, ha nem kell másra a gép akkor én megállnék az i5 vagy ryzen 5-nél és az említett 1660 S-nél.
Meg ugye a kötelező ssd.

Ed.: Az ajánlott beállítás alatt azt értem, hogy azon játszom, és egy ismerősöm ryzen 3600x/rtx 2060-al is stabilan futtatja ezen a beállításon. Valamint, ha nem akad ki a dx12-től, akkor maradhat azon, nekem egy windows update után kezdett el akadni, azóta dx11 legacy-n hagyom.

1 Like

Köszönöm szépen mindenkinek a segítséget, ezzen tanácsok alapján szerintem várunk karácsonyig és akkor majd ezek alapján össze rakok egy gépet neki.
SSD az alap igen, valószínűleg egy 960 Evo kerül majd még a gépbe.

1 Like

@LengyelB2 egy zárást kérnék szépen :hugs:

1 Like