Xbox és PS kibeszélő

Xboxot nem érdemes megvenni,ha 1080-p ben akarjuk használni. (szvsz) (Persze ha haverokkal akarunk multizni akkor okés.) Mert egy 1060 is szét veri szegényt. Ha 4k-ra veszed, az más. Azzal meg az a baj, hogy 30fps, de viszont 160k-ból nem raksz össze egy 4k 30fps pc-t.
Ez egy örök körforgás. A PC sokoldalúságát meg kell fizetni. Ha majd ott tartunk, hogy egy konzol, (legyen az ps vagy xbox) tudja a 4k 60fps-t minden játékban, akkor már nem lesz olyan nagy árkülönbség, mert az nem 200k-ba fog kerülni. :slight_smile:
De persze mindez csak feltételezés. :smile:

Szvsz előbb fogunk 4K 60-ban játékot streamelni a TV-nkre miközven az egy távoli szerveren fut, havidíjért, minthogy az otthoni konzolok ezt elbírják. És ez nincs is messze. Egyszerűen jobban megéri, a szolgáltatónak is.

Gyerekek, ne kezdjétek már el meg magyarázni hogy nekem mi a jó! :smiley: Egy Amd a10 7700k hd 7770 setupba nem vagyok hajlandó venni még egy 1030-at se, komplett buildet meg pláne nem fogok venni, azért hogy néha leüljek pötyögni, minden másra viszont elég a gép.Igen, van egy 4k tv-m, és igen, pár kolegám vett decemberben xo-t, így akad kivel multizni néha napján.A 72 ps címből talán 2 ha érdekel, az összes többi nekem noname cucc, ha pl bf5 és más nagy címek lennének akkor más lenne az álláspontom.

@elektronikusbari mi a hülyeség?

Lehet, de One X-et kapsz már 120k-ért még egy i5 1060-al 16g rammal nem áll meg 250-300k alatt. Pont a forzánál nem veszed észre, hogy 30fps-el fut olyan jól van megírva. Plusz most te voltál a balfasz mert nem az volt @60wattosneo kijelentése, hogy pc-n szarul fut hanem, hogy az övén futna szarul.

Oké, az biztos, hogy a 'jelenlegi pc-n"t én nem úgy vettem, hogy “jelenlegi pécémen”. Az elhamarkodott szövegértelmezésért részemről “sorry”, de szép magyar nyelvünkben, ami egy ragozó nyelv ugyebár, adva vagyon minden az egyértelműbb fogalmazás érdekében.

Közben megnyestem a kommentem és inkább nem megyek bele… :slight_smile: Én részemről leálltam, mert lassan átmegyünk a “ki a hülye? te vagy az!” szerű dologba, amire nem vágyok részemről.

Emberek, be easy. A PC teljesen más világ. Innentől kezdve jöhetünk itt a 4k meg a 60fps kifejezéssel, de amikor hót fáradtan hazajössz a nap végén csak egy számít: beülsz a TV elé, megnyomod középen, és kikapcsolódsz. Olyankor nem érdekelnek olyan kifejezések, hogy 4k, 60fps, fullhd, fluid, MB, GB, háttértár, CPU, vagy tflops, vagy akármibármi. Ott csak az a lényeg, hogy kikapcsolódj. Erre mint mondtam mindkettő alkalmas.

Fentebb írtam, hogy nem veszenek össze a polcon a lemezek, itt a példa:

(Kakukktojás lehet a Halo MCE, de úton van a God of War 2018, meg a Spider Man, sőt pont most rendeltem elő a Halo Infinite-re)

Maradjon ez a topik a Xbox vs PS vonalon (az is elég nagy flame önmagában, nem kell még a Konzol vs PC is ide).

UI: van Gamer PC-m is, a Steam-Origin-BattleNet-Epic-Uplay-stb fiókon 200+ játék van…

Alapvetően egyetértek. De ha valaki megkérdi, mint itt korábban, hogy PS4 vagy Xbox, akkor én válaszolok, elmondom, hogy PS4 Pro és elmondom miért. És mivel gamerek vagyunk, bármennyire is szimpatikus ez a fajta “szeressük egymást gyerekek” és “ne keverjük ide a pc-t” vonal, és még egyet is tudok vele érteni, sok ember van aki azt mondja, hogy PS4 és PC a legideálisabb felállás MA(!!!) egy gamernek. :slight_smile:

Tényleg, egyetértek veled egyébként, hogy ezen kár összeveszni. De több konzol megvétele és fenntartása nem opció mindenkinek.

Egyet értek Veled annyiban, hogy a 2018-as év egyértelműen a Sonyé. Első negyedévben kilóra megvettek a God of Warral, a másodikban elvitte a show-t a Spider Man-nel. Sajnos ez a két cím mellett NÁLAM az idén nem nagyon tudott volna az Xbox a labda közelébe se menni, nemhogy belerúgni. Idén jön a Last of Us 2, de jön a Halo 6, és a Gears of War 5 is. És ki tudja, hogy ki mit, és mikor húz elő a kalapból.

Több konzol megvétele, és fenntartása valóban nem opció mindenkinek, ezt is aláírom. De az Xbox mellett van a visszafele való kompatibilitás, és ha nagyon túrod a netet, akkor Xbox360 játékokat akár 1000 forint alatt is kapsz (Halo CE-t nyolcszáz forintért vettem például), ami nagy előny a PS-sel szemben.

Viszont a MS hiába reklámozza, hogy a ma kapható legerősebb konzol az XOX, nem valami agresszív az üzletpolitikája, hogy azt vegyék az emberek. Helyükben húztam volna egy nagyot, és - többek közt - a Sekirot bepénzeltem volna XO exkluzívra (mint anno a Sony a Bloodborne-t). De sajnos most is azt látom, hogy 2019-re több a Sony exkluzív, mint a XO.

Szóval, logikusan gondolkodva a MAI napon (2019. január 7-én) ha CSAK egy konzolt vehetnék ÉN PS4-et vennék. Vállalom, hogy fél év múlva visszatérhetünk rá, hogy AKKOR hogy fog állni a helyzet.

Azt is érdemes figyelembe venni,hogy az XBoX game pass is létezik és az idei évtől minden pass-os cím PC-n is játszható lessz ugyanazzal az accountal…ami jelenleg már 200+ cím és a 0day-es game-ek is mind fentlesznek ugye mostantól…

Ezt leszámítva ha nem engeshetném meg magamnak mind a 2 konzolt akkor nekem is csak PS4-em lenne ebből a generációbol.

Viszont mivel van PC-m is, az összes konzol csak porosodil a TV alatt ha rajtam múlik…max 1-2 exklúzív címet tolok végig a PS4-en évente. Minden másra PC.