XBOX ONE kontroller vásárlás PC-hez

Az lenne a kérdésem, hogy megérné-e XBOX ONE kontrollert venni PC-hez?
GTA-hoz akarom megvenni, nekem azelőtt még nem volt konzolom de az irányítást már megszoktam rajta mert játszottam haveromnál.(Nézzétek el nekem nem nagyon értek hozzá.)
A következőkre szeretnék választ kapni: Nem nagyon tudom hogy lehet használni vezetékmentesen, hogy lehet tölteni? Kapok hozzá valamien töltőt? Ha nem akkor USB kábelen keresztül működik? Elemes vagy akumulátoros az eszköz? Utolsó kérdésem pedig az lenne, hogy megéri ezt megvenni, vagy nézzek valamien másféle game pad-ot? Az ára nem probléma akérmiet irhattok.
Köszi a válaszokat előre is! :wink:

Ez kell a vezetékmentességhez:
http://www.xbox.com/hu-HU/xbox-one/accessories/controllers/windows-wireless-adapter
A többi kérdésed egy részére pedig itt találsz választ:
http://www.xbox.com/hu-HU/xbox-one/accessories/controllers/wireless-controller

A ps4 controller egy 500ft usb-bluetooth adapterrel is működik pc-n vezetékmentesen, egy “külsős” programmal. Nem tudom ms-nél vannak-e, ilyen költséghatékony megoldások.

Én a ps4 kontrollert hanyagolnám. Anno utána olvasgattam a kontroller vásárlás előtt pc-hez és a külső program miatt nem a legideálisabb, nem minden működik úgy ahogy kéne.

@hawk_329: Ha one s kontrollert veszel az megy bluetooth adapteren keresztül is de csak 1 darab, és nagyobb az imput lag. Mindenképp érdemes megvenni az adaptert hozzá. Nekem is van, szerintem ez a leg jobb megoldás ha pc-hez szeretnél valamit. Bekapcsolod és játszol :blush:

Ps4-hez is van azóta hivatalos adapter. Én azért a ds4-et használom mert az van, működéssel nem volt baj, a steam egy pár hónapja úgy néztem intéz mindent. Az adapter nélküli input laggal kapcsolatban csak a saját nevemben tudok nyilatkozni, de nem vagyok rá érzékeny, ha nem brutális, akkor simán alkalmazkodom hozzá. Szóval nem brutális. Ha az xbox jobban kézre áll akkor azt kell venni.

Ha az ujabb (XboX One S-hez megjelent 2016-os modell) kontrollert veszed, akkor az mar Bluetooth-on is csatlakozik, igy nem kell kulon megvenni a Microsoft-os adaptert…eleg egy Bluetooth csatlakozo…(en is igy hasznalom…nekem integralt az alaplapomon)

SEMMI, ismetlem SEMMI eszreveheto kulonbseg nincs a ket csatlakozas kozott jatek kozben, nem veszel eszre se lag-ot se kihagyast se hasonlokat.

En mostmar 3 honapja nyuzom az uj kontrollert bluetooth-os csatlakozassal (miutan a regit szettortem Dark Souls 3 kozben) es tokeletesen megy, sot azota meg elemet se kellett csereljek es mar beletoltam vele 70 orat a DS3 miota megvettem.

A PS4 kontroller is tamogatva van mostmar ha a Driver-reszet nezed a dolgoknak…viszont ha jobban megvozsgalod latod, hogy a jatekok csaknem 100%-a (es a Windows alapbol) az Xbox One kontrollerre van optimalizalva, igy az sokkal praktikusabb es egyszerubb megoldas.

1 Like

Gondoltam… de legalább jó drága mindkét brigádnál… A ds4 kezelésén steamben nincs gond, azon kívül hogy a játék írásban más néven hivatkozik a gombokra. Nem steames és a régebbi programoknál, az xbox-é a befutó, egyetértek. Felrémlett miért akartam az utóbbit venni, a mikor még egy logitech-el szenvedtem, kb. mindenhol xbox gombkiosztás van.

Köszi a válaszokat srácok! Szerintem xbox one kontroller lesz a jó választás blootootos adapterrel, már csak a gombkiosztás miatt.

1 Like

Sziasztok!

Nem szerettem volna még egy topikot nyitni, így itt teszem fel a kérdést. :slight_smile:
Az Xbox One kontroller használható-e egérként windows 10-en belül? Teszem azt az egyik karral mozgatni a kurzort illetve a gombokkal kattintani?
És ha veszek hozzá egy ilyen billentyűzetet akkor az használható-e windows 10-ben?

Tudom hogy ez az Xboxhoz való konkrétan, csak ha mondjuk az ágyban fekve nem akarok előre mászni az egérhez/billentyűzethez (mondjuk youtube-ozás közben) akkor tudom-e így használni. :slight_smile:
Remélem nem túl hülyén fogalmaztam. ^^"
Köszi a segítséget!

Vannak erre programok. De ez milyen billentyűzet?

Ez speciálisan xbox kontrollerhez van :slight_smile: rá kell csatolni és xboxon tudsz csetbe írni. :slight_smile:

Ez az eredeti billentyűzet? Nekem máshogy néz ki.

Pl ebayről:

Én hasonló módon egy ilyen dolgot használok már több éve. Olyan 10e körüli összeg ha jól rémlik és imádom! (most is erről pötyögök :sweat_smile:) https://www.microsoft.com/accessories/en-us/products/keyboards/all-in-one-media-keyboard/n9z-00001

De például ez a program, működik úgy ahogyan leírtad, és írni is lehet vele! (Persze nem regényt, de pár keresőszóra perfekt!) https://store.steampowered.com/app/367670/Controller_Companion/

1 Like

Ez az eredeti chatpad, drágább de nem kell hozzá külön USB receiver, és kapsz hozzá firmware frissítést egy ismertebb gyártótól

1 Like

@marcimine Köszönöm szépen!
Nem is konkrétumot írtam, hanem azt hogy kb mit szeretnék és h az lehetséges-e. :slight_smile:
@kowatchson ezek szerint lehetséges az elképzelésem. :slight_smile:

Nagyon szépen köszönöm! ^^

1 Like

Nekem ez ma érkezett meg.Most melózok, de holnap tuti kipróbálom boxon és pc-n is egyaránt.

Kicsit tartottam tőle, de egészen ízléses és nem gagyi a csomagolás.Magát a padet csak megtapiztam, de az is nagyon jónak tűnik.

Ha jól emlékszem olyan 4-5.000.- volt ebay-en.Egyelőre nagyon kellemeset csalódtam, kérdés működik-e.:rofl:

1 Like

Várom a beszámolót! :slight_smile:
A @kowatchson által ajánlott progit kipróbáltam és müxik. :slight_smile:

1 Like

Szuper!:blush: A linkelt billentyűzet előtt én is használtam és teljesen tipptopp kis program (sokféle beállítási lehetőséggel) a jelenlegi 2 eurós árához képest.

1 Like

Gyengébbek kedvéért, ez nem gyári!Konkrétan konzolhoz használom a controllert, nagy ritkán pc-n is.

Teszi a dolgát gond nélkül.

Első és legfontosabb, hogy QWERTY kiosztású.

Ami nem tetszik, de együtt lehet vele élni, hogy beépített akkus, amit külön kell töltenin usb-n.Még nem tudom mennyit bír.A másik, hogy van egy külön usb-s vevője, de cserébe tudod használni gépen is, vagy bármi máson billentyűzetként, bár nem tudom kinek van ilyenre hajlama hogy pl smart tv-hez csatlakoztassa.A jack csatlakozó elrejthető benne és akkor nem lóg ki egyáltalán ha épp le van húzva a controllerről.Felcsatizva stabilan áll benne, nem lötyög gépelés közben, határozottan bepattan.Nem tudom a gyári milyen, ez egy kicsit kitüremkedik.

Egyébként gombnyomásra hibátlan, teljesen elégedett vagyok vele.Talán a ki/be kapcsoló lett egy kicsit kínais.Mondjuk nekem a fő szempont csak a hangerő és mikrofon kezelés volt, hogy ne kelljen állandóan a menüben lépkedni játék közben, az hogy még mellé egy full billentyűzet, már csak plusz.:smiley:

1 Like

Ez majdnem olyan jó, mint ez a megoldás lesz. :grin:

1 Like