Xbox one PIN kodot kér PC-re csatlakoztatáskor

Hali

Erre konkrétan nem találtam témát, szóval ne harapjátok le a fejem.
Olyan gondom lenne, hogy vettem egy xbox one kontrollert és szeretném a pc-hez csatlakoztatni bluetoothal. Kapásból amit a használati ír, hogy a csatlakozásnál az xbox vezetéknélküli kontrollerre kell menni és kész, hülyeség. Nem talál semmit. Ha más bluetooth eszközre megyek, akkor megtalálja de pin kódot kér, amire neten semmilyen magyarázatot nem találtam, csak hogy van akinek kér valakinek nem. Megoldásnak meg azt írják frissíteni kell a gépen a szoftverét, aminek első lépése “csatlakoztassa a kontrollert”, de ha nem tudom csatlakoztatni, akkor hogy a fenébe?

Előre is köszi

Melyik kontrollerről van szó?

1 kedvelés

Ez a 6CL-00002

A csatlakoztassa a kontrollert vezetéket jelent. Egyébként tényleg úgy kéne működnie, hogy a gépen kiválasztod az elérhető Bluetooth eszközök közül a kontrollert és kész. Milyen gépről van szó? Ha asztali milyen Bluetooth adapter?

Asztali. Valami omega márkájú adapterrel. Amiről neten konkrétabbat nem találtam. Elvileg 4.0-ás, de kezdek kételkedni benne. A windows szerint a drivere 2006-os és újabbat nem talál. Lehet ez a gond?

Nekem csak az xbox adapterrel volt hajlandó működni amit kimondottan erre gyártottak.
Megvettem, bedugtam, működik.
Egyébként más bluetooth adapterrel sem kért nekem pin kódot soha, csak nem látta más adapter a cuccot.

1 kedvelés

Az azért van valószínűleg mert a One S elötti kontrollerek csak azzal működnek.
Ami az után jött az akármelyik(4.0) bluetoothal működik.

2 kedvelés

Nekem eddig mással nem volt gondja. De mindegy is, el szalattam a boltba és vettem egy jobb minőségűt amin már a windows 10 kompatibilitás is szerepel, de ez még annyira sem hajlandó működni mint az előző…

Azt tudod még megpróbálni, hogy rádugod vezetékkel és úgy telepítted a kontroller illesztőprogramot.

Ha PIN kódot kér, gyanúsan nem lesz az. Tipikus jelenség az efféle specifikációs gyengeségre.

Most ott tartok, hogy akarmilyen adaptert dugok rá, az nem csinál semmit. Már idegből a windowst is újratelepitettem de semmi változás. Jobb allul a bluetooth ikonnak meg kéne jelennie, de nincs és az eszköz kezelőben sincs bluetooth eszköz.

Windows telepítő honnan van pontosan?
Konfigurációd?

1 kedvelés

Én ezt használom, ez fixen működik. Szerintem ne szarakodj mással.

1 kedvelés

Azért az elég gáz a kicsipuhától hogy vetet egy 6500Fts “donglet” hogy tudd hasznàlni géppel…

Ezt mondtam én is, csak ezzel hajlandó nálam működni, muszáj voltam venni egyet.

1 kedvelés

Bármilyen normális Bluetooth 4.0 dongle-lel menni fog, nem kell MS féle dongle. Ha PIN -t kér, akkor az a dongle nem BT4.0 vagy valami csúnyán el van csűrve a Bluetooth driverekkel a gépen