Xbox One S TV-Monitor

Sziasztok. Tanácsotokra vettem használtan garisan egy Xbox One S konzolt. Érdekelne, hogy tv-t vagy monitort vegyek mellé? Nézegettem hasonló topicot, viszont konkrétan nem volt leírva hogy EZ rossz vagy AZ jó. Nekem sokkal jobb lenne egy Full HD-s TV, mert akkor lenne egy normális tv-m is, viszont elvileg nagyon sok a válaszideje. Csak egy 110 centis Fullhd tv kerül annyiba, mint egy 25-27" os monitor. Érdekelne, ha TV-t veszek, akkor szívni fogok?

Leginkább forzáznék, meg hasonló, pl gta 5, max néha játszanék fps-el, de ha már szemmel látom hogy mennyit késik a tv válaszideje az tényleg nem jó már

Ha nem játszol kompetitíven, akkor TV teljesen jó, de 1080p-set már nem vennék, csak 4K-t.

Ha kompetitíven játszol, akkor monitor az alacsonyabb input lag miatt.

Kompetitívet úgy érted hogy sok online fps game? Néha lehet játszanék cod vagy hasonlókkal, de nem ez a célom

Valamint a 4k tv vel nem lenne gond a sima adás? Mert elvileg 1080p a max ami jön nekünk

Nem.

Igen.

1080P már semmiképpen sem jó? UHD árai még eléggé fent vannak

Nem éri meg, mert jó 1080p paneleket már nem nagyon gyártanak. Az UHD árak meg eléggé lent vannak már, 130-150 körül teljesen korrekt UHD TV-ket kapni.

Ez igen gyors volt. :smiley:

Nyugodtan vehetsz 4k tv-t hozzá, de én pl gta-ban is érzem az input laggot, így én monitoron játszok.

Gyors de megérte :slight_smile: 4k tv-t sajnos nem fogok tudni venni, az nem az én pénztárcámhoz van igazítva

Ha használtan veszek konzolt, abból kifolyólag sem újonnan fogok UHD TV-t venni :confused: De most eléggé tanácstalan vagyok hogy így le lett hordva a 1080p tv

Legyen inkább kisebb monitor? Viszont monitorból, már simán tudnék venni 4k-t. @meteoric87 mit gondolsz?

Monitorból nem éri meg 4K-t venni.

Ha kevés a pénz, monitort vegyél, 1080p-t. Lehetőleg freesynceset.

Viszont monitorból akkor sem lehetne 100-120 centisem, inkább legyen kisebb 1080 p monitorom mint nagyobb 1080p tv? Picit messzebbről is kellene, olyan 2 méter

Akkor vegyél TV-t.

Viszont ha a monitort is lehet tv-nek használni, akkor alap hogy monitort vennék. a tv box-on van hdmi kimenet

@meteoric87 találtam olyan tv-t aminek elvileg 5ms a válaszideje. Rápillantanál?
https://www.grx.hu/shop/televizio/lcd-tv/lg-42ls3400-42-106-cm-led-tv
Az az érdekes, hogy a gyártó a válaszidőről semmit sem ír, egy tv-nél sem

A válaszidő sokat nem jelent. A gond a feldolgozás idejével van, az ad a TV-knél gyakran akár 20-30ms vagy még többet, ezért érzed a lagot, nem a válaszidő miatt.

Ohh, értem, basszus, pedig elhittem hogy találtam valamit :joy: Baszni rá, veszek valami 27-8"-os 1080P monitort. Monitort lehet használni tv-ként ugye? Vagy kell esetleg valami tuner hozzá?