Xbox series S vagy One X?

Sziasztok. Újra konzol vásárlásra teszem a fejem. (Annó hibásat adtak el, el is ment a kedvem tőle)
Van olyan lehetőségem, hogy vehetek Xbox One X-et illetve series S-t ugyanabban az árban. Ti melyik mellett döntenétek? Gondolom a One X combosabb nyers erőben. Hosszútávra tervezek, tehát amit most vennék sokáig megmaradna, talán ameddig el nem porlad :smiley:
Esetleg a series S-t vehetném újonnan is akár, de nem tudom megéri -e a felárat az X-el szemben.
(Jelenleg a One X ha azt venném, az garantáltan működne. Használtan venném 80 ezerért)

Remélem most egy jól ellenörzött, garanciális, új, megbízható eszközt veszel.

3 kedvelés

Igen ez fix mert a One x egy szervizes csávótól venném. Újrapasztázták, kitakarították illetve a nyűgjét alapból cserélték, amivel én szívtam, és 3 hónap garanciát is vállalnak. Szerintem korrekt :slight_smile:

Őszintén én venném az újabbat. A One X úgy sem tudja tartani a 60-at 4K-ban legtöbb esetben, a S meg egész jó 1440-ig, gyorsabban tölt, a proci miatt időtálóbb meg rendesen garis. Döntő az is milyen felbontáson/megjelenítőn tervezel inkább játszani.

4 kedvelés

Jaa igen azt nem mondtam. Én kizárólag 1080p-ben tudok jelenleg játszani. És ez sem fog változni még egy darabig szerintem.

1 kedvelés

Series S than.

4 kedvelés

Ha 1080p a felbontás akkor series s

3 kedvelés

Hmm. Hát akkor lehet ráádolozok 20-al többet és megveszem újonnan. Most 100 a series s
Nem kevés neki az 512gb tárhely? Nem dog megtelni 5 perc alatt? :grin: Bár leginkább gta 5-forza lesz nyomatva

Köszönöm mindenkinek, meggyőztetek a series s-el. Meg is rendeltem a BestByte -ról.
Van valami különlegessége amiről jó ha tudok?
Tényleg, új vásárlásnál jár game pass vagy nem?

Az az 512 valójában csak olyan 300-350

F@sza :sweat_smile:
Az viszont tényleg lópikula… gta meg forza.

Szerinted megérné idővel beletenni egy 1TB ssd-t? Vagy már berendeljem egyből?

Ha van rá keret mehet bele egyből az ssd.

Éd ha szétkapom ssd csere miatt, akkor nem vész el a garancia? Új terméknél elég fontos gondolom :grin:
Bővítőkártyát most úgy nem igazán van kedvem venni 100 ezerért :person_shrugging::thinking:
Ahogy láttam van ára az nvme ssd-nek.
Az valid lehet, ha sima külső ssd-vel bővíteném?
Nem igazán szeretném a fele árát nvme-re költeni.

De.

De a legnagyobb hülyeség series S-t venni és bővítgetni mert akkor már a Series X áránál vagy ami meg bőven jobb.

2 kedvelés

Ez járható út? Vagy bezavarodna, ha belül nvme kívül sima?

Ilyen esetben nincs elég sávszélesség a rendszer megfelelő sebességű etetésére adattal, és a GPU is csak az nVME-ről tud közvetlenül a memóriájába tölteni. Ergo el lehet felejteni.

Szvsz konzolon nincs sok értelme spórolni, mivel 6-8 évre vesz egyet az ember, és jó esetben ez alatt az idő alatt a takarításon kívül nem kell hozzányúlni, igazából az élettartama alatt majdhogynem lényegtelen az ára. Ennyi idő alatt egy PC-re a konzol árának többszöröse megy el, ha relevánsnak akarod tartani.

2 kedvelés

Igazad van, nagyon jó árban van a series x is, de amire nekem kell, azt bőven kiszolgálja az s. A munka mellett arra a kis időre pont jó. Ezért sem veszek bele semmi ssd-t, max majd ügyeskedek a tárhellyel. Szerencsére azok jönnek be, amiknek amugy sincs sok helyigényük. Kíváncsi leszek, sosem bontottam még elsőre konzolt.
Legalább lesz rajta gari, gondolom a gari a HDMI retimer chip-re is vonatkozik. Elvileg az volt a gondja a One X-nek.
Te vágod a témát, az a tv nem cseszheti el a hdmi-t ugye? Legalábbis remélem.

Passz, én még sosem láttam olyat hogy egy TV kinyírna egy hozzá csatlakoztatott eszközt, hacsak nem volt valami túlfesz, villámcsapás, hasonló, és normális, márkás TV-ről beszélünk (LG, Samu, Sony és hasonlók).

1 kedvelés

Az lehetséges lehet, hogy ez a tv 0.001ms válaszidejű illetve 100hz-es? :smiley: Mert akkor elég jó, én azt hittem hogy csak 60-as lehet.