Xbox series S vagy One X?

Ha nem írod le a pontos típusát, akkor nem lehet megmondani.

A válaszidőt szvsz elírták, és 0,001 s akart lenni, ami 1ms. (amit a valóságban az Oledeken kívül valójában szinte semmi nem teljesít élvezhető beállítások melett)

5 kedvelés

@meteoric87
ue32eh5300wxxh
Érdekes mert egyik oldal 5 kilót ír a másik 10-et… De 10 biztos nincs.

Legegyszerűbb a hivatalos oldalon, a Samsungnál megnézni a dolgokat.

2 kedvelés

Gondolom akkor mivel 100hz-es a tv, a konzol alapból annyin fog menni? Vagy minden külön beállítás kérdése?

Játékon belüli beállítás kérdése

3 kedvelés

Esélyes hogy nem lesz szép a végeredmény. Ennek a TV-nek ugyanis nincs VRR supportja. A legtöbb konzol játék 30 vagy 60 fps-t tud. Namost a TV az fix 100hz-en fog menni. A gond ott következik, hogy sem a 30, sem a 60 képkocka nem megjeleníthető egyenletesen egy 100hz-es kijelzőn. A legvalószínűbb, hogy folyamatos screen tearinged lesz, és mellette mikrolaggok.

2 kedvelés

Neem mikrolag biztosan nem lesz, mert a one X-en sem volt, pedig ott is 60 fps volt a fh4. Ami elég szép volt ráadásul. Meg gondolom ha a box 60-on üzemel akkor a tv is annyin fog… meg van rajta konzol mód direkt. Jóhogy nem azt mondod hogy sokkal sz@rabb ez a tv mint egy régi dobozos :smiley: Játék mód, direkt konzolt kiemelve bebaszna ha gond lenne vele :thinking: De majd este leírom, ma délután megyek érte úgyis :slight_smile:

Pedig azok a régi CRT TV-k ma már arany árban mennek… :smiley:

3 kedvelés

Hát nekem is van, megtartom majd az utókornak :sweat_smile: Megvan a box, nemkell ide semmilyen futár.
Így még fülest is vehettem nem kellett rendelni azt se :person_shrugging::joy:

Esetleg tud valaki arra megoldást, hogy ne késsen az egérmozgás a tv-n? Meg nem is az hogy késik, hanem ilyen furán mozog az egér. Felgyorsul normálra és a végén még csúszik egy kicsit. Nem sok játéknál gond ez, csak a minecraft-nál. Ezzel próbáltam ki a billentyűzet-egeret. Valami megoldás van erre? Játék mód nem oldja meg. Nincs az a gyors visszajelzés.
Mintha lenne egy ív amit követnie kell, hiába 90°-ban mozgatom. Ez a latency lenne?
Sehol nem jelent gondot, csak a minecraft mozgásban. Meg gondolom bármilyen egeret támogató fps játékban gond lenne.
Ja, és DayZ-nél nincs gond vele. Menüben még csúszik, de játék közben nagyon jó és gyors… milyen opciót mondtatok ti xbox -on belül a hz-re? Mert én nem igazán találtam csak felbontás beállítást. Illetve asszem a TV is 60HZ -en üzemel holott elvileg 100-ra képes
@mrgregtaylor asszem Te említetted

Valószínűleg latency a TV részéről, + a VRR sync hiánya. De ha csak 1 játékban van, simán lehet csak rosszul megírt billentyű+egér támogatás.

Az is latency miatt van, hogy ha youtube videót nézek, legyen az 720p vagy fullhd, eleinte jól megy, utána (kb 10 perc) nagyon feltűnően hamarabb van a hang mint a kép.

Nem valószínű.

Rákerestem, ez egy globális probléma, hogy mindenkinek csúszik.
Amúgy amit cloud -ban indítok el játék, az ugyanúgy fog futni akkor is ha letöltöm? Ark-al próbáltam, de franc se tölti le ha olyan csúnya meg kb 30 fps lesz. Illetve a másik kérdés, hogy utólag lehet állítani a box képernyő méretezését? Első indításnál volt egy beállítás, hogy lássam a nyilakat, csak picit rosszul állítottam be. Utólag lehet rajta korrigálni? Nem igazán találtam rá beállítást.

Utóbbi biztos megoldható, az előbbi szerintem kell hogy működjön, de keress rá google-ön.