Xiaomi márka?

Szia,

Xiaomi redmi note 2-t használok kb másfél éve. Semmilyen negatív tapasztalatot nem szereztem ez idő alatt vele. Rendszeresen jön rá szoftver frissítés is. Úgyhogy bátran merem ajánlani.
A garancia miatt véleményem szerint ne aggódj, kipróbálod már a boltban, ha olyan problémája van azonnal kicserélik, ha átmegy rajta az úthenger vagy bármi olyat csinálsz vele az ha 5 év garancia lenne rá, akkor sem cserélnek rajta semmit ingyen.

2 Likes

A legtöbb kütyüt aminek idehaza nincs szerviz hálózata egy rendes 3rd party cég szokta csinálni itthon, többnyire a WayteQ.

Nálam is egy Redmi Note 2 van, igazából semmi gondom vele. Egyedül az automata fényerő működik kicsit sután (vagy lehet csak nekem lassú érzetre).

Egyedül arra figyelj hogy ha nem a nagy magentánál vagy, akkor olyat vegyél belőlük ami EU verziós, tehát támogatja a B20-as sávot is.

1 Like

Haveromnak Xiaomi telefonja van, nagyon jó azt mondja. Nekem egy Xiaomi 10000mAh-ás külső akkumlátorom van, 3x feltöltöm vele 100%-ra a telefonom. Kicsivel több, mint fél éve van haveromnak és nekem is a cucc. Szerintem rosszul nem jársz.

Az első generációs redmi note wcdma változatával nyomom. Kint lett vásárolva a boltban (családtag üzleti úton) de itthon is működik normálissan.Tok és fólia nélkül zúzom 2 éve. Fesztivált és a minden napi életet is megélte velem volt mr szoftveressen tégla de azt magamnak köszönhettem :smiley: egyedül a téma felhozatal sovány de “dev” accountal azt is meg lehet oldani könnyedén. Frissitések a mai napig jönnek stock rom-al pedig már nem olyan bivaly telefon mint 2 éve volt. Én ajánlom. Páromnak is ilyen márkájú készüléke van.Ő is elégedett.

Én azt tudom neked mondani hogy egészen nyugodtan vegyél ilyet, csak a következőkre figyelj:

1. Támogassa a hazai 4G-t
  2. EU-s legyen.
  3. Ha nem értesz hozzá akkor olyan helyen vedd meg ami megbízható és nem csak annak tűnik. (ha értesz hozzá akkor tudod hogy melyik az :smiley:)

A Xiaomi koreában a samsungot szorongatja.
Nem hiszem hogy sokáig fog tartani hogy európában is hamar elterjedjen. Ugyan ezen az úton járt már a Huawei is csak nekik kicsit más volt a hátterük, aztán nézz meg egy P8, P9-est. [quote=“klnsi, post:10, topic:10674, full:true”]
Egy kicsit elriaszt az egy év garancia, amit persze meg lehet hosszabbítani, de mi van ha probléma van a készülékekkel? Pl. átmegy rajta egy tank és betörik a kijelző, most néztem egy videót, abban azt mondja a csávó hogy nem adnak hozzá alkatrészt, akkor kicserélik a komplett készüléket vagy mi? Mind ezt persze az erre feljogosító garancia tulajdonában feltételezem.
[/quote]

Betört, beázott, ketté szakadt… ezeket egyik gyártó sem javítja neked gariba. Ezekre biztosítást lehet kötni, ami meg egy faszság. Már bocsánat.
Alkatrész biztos hogy lesz maximum kicsit tovább tart a beszerzése, szóval ezért ne aggódj.[quote=“MKN, post:11, topic:10674”]
Selejt minden gyártónál van, csak ugye jó esetben nem kerül dobozba.
[/quote]
Halkan megjegyzem hogy mi a webshopunkban azért nem árulunk már pl. Samsungot mert annyi probléma volt velük hogy nem érte meg árulni… És most egy Samsungról beszélünk, nem egy feltörekvő kínai gyártóról.

Szerintem némelyik ilyen gyártó sokkal megbízhatóbb mint egyes nagyok…

1 Like

Akkor támogatja, jó, csak nem emlékeztem hogy hogy van, de akkor van külön ami tudja a B20-at is.

Hát ez elég szarul hangzik… de azért jó, hogy tudsz első kézből ilyen infókkal szolgálni! Köszi! Több szempontból is igen hasznos hely ez a forum. :slight_smile:

Xiaomi Yi Action camera, és egy 16000 mAh külsőaku amivel rendelkezem, és jól működnek valamint megbízhatónak találom őket. Telefonról nem tudok mit mondani, de még sehol nem szidták őket a neten akárhol kolbászoltam.

Többen véletlen nekem válaszoltak fentebb, ami persze nem baj :slight_smile: , csak nem kapsz róla értesítést. Na de majd erről! :wink:

Eleg agyhalott ismeroseid lehetnek, ha nem is tudjak mi a marka, de szerintuk szar :smiley: Meg egyebkent ki az, aki nem hallott a Xiaomi-rol 2017-ben? Ez olyan mintha azt mondanad, a Lenovo egy keleti szemet, kozben meg az IBM az ovek

3 Likes

Három éves Xiaomi Mi3-as telefonnal rendelkezem. Tökéletesen működik és ez az első telefon, amivel meg vagyok teljesen elégedve. Nem is cserélném le, ha nem lenne már elavult a hardvere és ugye emiatt nem jön már rá a 7-es Android. Szinte minden héten jön szoftverfrissítés rá, de persze lehet rá rakni régebbi, de stabil verziót. A hetente frissülős az a fejlesztői kiadás. A magyar fordítással viszont vannak problémák, amit a MIUI magyarország csinált.
Haverom amúgy nemrég vett egy Redmi Note 4-et és azzal sincs baj. Egyébként lehet arra váltok én is, mert a Mi6-on már nincs jack aljzat.

Xiaomi tulajdonosként szerintem nagyon jó választás, nekem egy Redmi note 3-am van nemis érdemes megvenni a 4-et semmivel se tud többet. Az év második felében (Q2)[június]-ban várható az EMUI 9 ANDROID 7.1 VAGY 7.0 alapon frissítés.

Nekem ami nem tetszik és hátrány (lehet csak sz én rigojám) az az összeszerelés néhol érzek recsegès/ropogást :confused:

De ebben az arkategoriaban a legjobb választás egy XIAOM.

1 Like

Nekem Redmi note 4 van kb 1 hónapja vettem, eddig tökéletesen fut minden, számomra egy pici hátrány hogy annyira nem hangos (melóba nekem kell hogy meghalljam) de ez elenyésző.
Képeket nagyon szépeket csinál, gyors, 3 napot simán kibír ha játszok vele akkor nem, de 0%- 100-ra másfél óra alatt feltölti. 4100 mAh.

iPhone-ra is egy év van, ezen ne parázz… Amúgy is 1 év alatt kvázi fele annyit fog érni a telefon vagy annyit se használtan, alkatrész is tuti lesz hozzá, vagy max veszel egy másikat, nem sokkal többért, mint a javítás.

MI A1 készülékkel van tapasztalatotok?
E között és a Redmi 4X között vacilálok.
Számomra kicsit ijesztő, hogy gyengébb az akksija mint a Redmi 4X-nek, ráadásul a kijelzője nagyobb.

Sziasztok!
Pár hónapja vettem egy Redmi 4x készüléket, én imádom, bár hozzá kell tennem, hogy olyan nagy tapasztaltaim nincsenek a telefonok terén. Mindennel elégedett vagyok, gyors, tud mindent ami nekem kell, az aksi nagyon erős (Végig írogattam és fotóztam egy 22 órás utat) és a design is bejön, csak a support a baj, amit mások is írtak. 1 hónapja a telefon nem bírt ellenállni a gravitáció hívásának és a bal alsó sarkánál betört a kijelző. A hivatalos szerviz vagy forgalmazó nincs aki cserélné, az eladó meg mondott egy 30 napos határidőt. Jelenleg megpróbálok együtt élni a problémával.

Sziasztok!
Nyáron megvettem a Redmi Note 4-et, nem csalódtam, azaz de, csak az inkább a rendszer miatt van.
A kijelző nagy két ujjas, sokszor kezelhetetlen. Egyetlen problémát amit feltudnék hozni, hogy nincs rá normális üvegfólia, ami nem törne szét egyből, vagy levegősödne be a széle a hajlítás miatt. Az aksija nagyon jó 1,5 napos használatra simán elég. A 7.0-ás update óta néhány beállítás angol maradt, de ez személy szerint nekem nem okoz problémát. Jó érzés, hogy foglalkoznak a telefonnal, alapvetően 6.0-val jött ki, megkapta a nougat-ot, és az oreót is megfogja. DE a jövőben váltani fogok kisebb kijelzős készülékre, valamint ha az lehetséges apple készülék lesz.

1 Like

2014 óta nyúzom az első szériás note-ot fólia és tok nélkül. Most tervezem cserélni egy frissebbre. De ha nem játszanék a telefonon néha eszembe se jutna cserélni.
Ezt a típust nyúzom akkor kaptam kínaihonból ott lévő rokonon keresztül aki üzleti úton volt.
https://www.gsmarena.com/xiaomi_redmi_note-6217.php

Sziasztok!
Egy Redmi note 2-m van, most már 2 éve a Extreme -ből. Egyébként a magyarországi importőr és forgalmazó a Waytech hungary (1097 Budapest, Gubacsi út 6.) . A tapasztalataim : Nagyon szép képe van (meg is lepődtem), 1 év használat (aktív használat) után a jack dugó recsegni kezdett, vissza is vittem (az extreme-ből átirányítottak a waytech hez), ott átvették és kb 1 hét múlva visszakaptam megjavítva minden rendben történt. Erre kb 7 hónapra ismét elromlott (mint kiderült, nem cserélték ki a jack et hanem csak újra forrasztották), újból visszavittem (már garancia időn túl, gondolva ,hogy a cserélt alkatrészre meghosszabbodott, ekkor derült ki ,hogy nem cserélték ki , ezért gari sincs). Nembaj gondoltam akkor kifizetem (5000-et kértek a diagnosztikáért és azt mondták,hogy ha találnak valamit akkor meg is csinálják ennyiből)ott hagytam , majd 2 hétre mehettem érte , az ügyfél szolgálaton nem tudták megmondani,hogy mit csináltak vele,hát elhoztam, a kocsiban kiderült,hogy nem csináltak vele semmit. Visszamentem és visszaadtam , 1 hétre rá mehettem érte, ekkor már kicserélték a jacket, és azóta is jó. Nem akadékoskodtak az ügyfél szolgálaton. Ezen kívül nem volt vele semmi problémám, és ami engem a leginkább meglepett ,hogy nem lassult be a mai napig. Igazából nem bántam meg a vásárlást, főleg ,hogy a korábbi samsung , LG telefonjaim ekkora már csiga tempót toltak dupla ennyi pénzért. Szerintem vegyetek bátran semmivel sem rosszabb mint bármelyik másik (csak fele annyiért sokkal jobb teljesítményt kapsz).

Én pár hete szereztem be gearbestről egy Xiaomi Redmi A4-et fejlesztéshez, ahhoz képest hogy 20 rugó volt én meglepődtem, hogy mennyire egybe van és gyors is, nincs szétb*szva az OS mint samsungéknál. Szóval mint márka szerintem nagyon ígéretes, a drágább modelljeik biztos még jobbak.

3 Likes