Y530 missing 1050ti

Sziasztok, tegnap vásároltam egy y530 lapost, minden okay volt vele könnyen fel ment rá a Windows az összes driver minden minden, aztán egyszer csak észre vettem hogy a chrome teljesen fekete ablak lett és nem fut normálisan, kutakodtam mi lehet a baja és rá jöttem hogy a dedikált 1050ti egyszer csak eltűnt az eszközök listájáról, 2 ujrainditast követően megint ott volt. Mit gondoltok? Hogyan tudnám ezt megoldani? Előre is köszönöm a segítséget.

nVidia oldaláról feltetted a videokártya drivert?

Milyen verziójú driver van fent?

Tápra volt dugva, vagy aksiról ment?

1 Like

( gépen nem tudtam a fórumra be jelentkezni így nem tudtam le scrennelni)

És igen tápról ment

Honnan szedted le a drivert?

A lenovo Vantage program gyűjtötte össze a hiányzó drivereket és az töltötte le

Azt hagyd a francba, DDU-val csökkentett módban töröld le amit leszedett, és az nVidia oldaláról töltd le a legújabbat.

Ezek a gyári driver telepítő programok valami kritikán aluliak, én senkinek nem ajánlom hogy egyáltalán bármelyiket valaha feltegye. A windows megold szinte mindent, ami “extra” a GPU driver, azt meg a gyártó oldaláról kell leszedni.

2 Likes

Oh sorry azt én töltöttem le az nvidia oldalról, a 436.02 DCH verziót (mivel a sima nem engedi telepíteni)

Bizonyosodj meg a Windows-od frissességéről, majd DDU és mehet a Standard illesztő neki.

Nem segített, pld most újra indítottam megint nem látta, aztán megint restart és most látja, ez nem lehet driver probléma

Akkor szervíz.

1 Like

1 napos… De szeretem az ilyet

Garancia nélkül még rosszabb lenne :wink:

Újabb fejlemény, csak akkor produkálja ezt ha Windows-ból újra indítom a rendszert, akkor csak az Intel 630-al indul újra. Sima le állításnál viszont minden alkalommal tökéletesen be hozza a 1050-et is.

Nah ebben mi a logika (https://drive.google.com/file/d/1-xhpmunS18wpwU-npFDQgBAnB5UmIiYy/view?usp=drivesdk)

Nem tudom miért keresel benne logikát. Beadod a szervízbe, csinálják meg/cseréljék ki :wink:

1 Like

Infós beállítottságú személyt nem hagyja nyugodni ha nem tud megérteni egy szerkezetet :smiley:

Megmondja a szerelő, mi volt a probléma?

Még egy kis segítséget kérnék, a digiprime-mal vegyem fel a kapcsolatot a szervizzel kapcsolatban, vagy a Telemax GSM-el (elvileg ők intézik MO-n a lenovo szervizt) nem igazán vagyok jártas ebben a garanciás szerviz kérdésben

A DigiPrime el fog irányítani a megfelelő helyre, nyugi.

2 Likes

Szerintem oda érdemes írni/telefonálni ahol vetted, aztán vagy ők beveszik és továbbítják, vagy megmondják kihez kell fordulni.

2 Likes