YouTube 21:9 képarány

Viszont azt nem értem, hogyha nézek pl egy 21:9-es képarányú videoklipet, akkor miért így jeleníti meg:

Szóval miért nem húzza szét, mikor amúgy a klip is 21:9-es.
Egyébként 21:9-es videóra keresve a Youtuben szépen megjelenik:

Ezzel semmi probléma, viszont a zenei videoklipeknél nem igazán értem, hogy miért van az úgy… :S

Tudok ezzel bármit kezdeni vagy ez a videó feltöltőtőjétől függ?

Közben egy kis kutakodással találtam megoldást a problémára, egy egyszerű bővítmény kell hozzá:

2 kedvelés

Válaszul a kérdésedre:

Az első videó egészen egyszerűen nem “valódi” 21:9, hanem 16:9. A videót nem 21:9-es képarányban renderelték ki (teszem azt 1920x1080 az 1920x822 helyett), hanem hagytak alatta és felette is egy-egy fekete sávot. Mivel ez a 2 fekete sáv is úgymond a videó része, ezért a YT 16:9-es képarányú videóként kezeli.

Személtetésképpen, ha egy 21:9-es képarányú videót 16:9-es arányban renderelnek ki, akkor az valahogy így fog kinézni, a videó alatt és felett ott lesz a fekete sáv:

Ha viszont a videót valóban 21:9-es arányban renderelik ki, akkor nem lesznek fekete sávok a videó körül:

1 kedvelés

Köszi a választ. :smiley:
Csak most már azt nem értem, hogy a feltöltők eredeti 21:9-es felvételt miért 16:9-be renderelik ki. Elvégre ha 21:9-ben töltenék fel, akkor ugyan úgy ott lenne 16:9-es monitoron a fekete csík, mint ahogy most van, így viszont a 21:9-et használókkal kicsesznek picit.