TheVR Fórum

Youtube?, Twitch? Hova gyártsunk tartalmat?

Ma már egyre inkább nagyobb jelentősséget kapnak a streamek. Az a kérdés melyik platform éri meg jobban?
-A Youtube-al a legnagyobb gondot a streamelési nehézségek és az ügyfélszolgálat totális elhanyagolása okozza. Holott(!) a Youtube-ot kik tették a legnagyobb videómegosztó platformmá?
Hát a tartalomgyártók és addig amíg youtube-on alig lehet kapcsolatot felvenni az ügyfélszolgálat
addig twitchen mértékekkel könnyebb. Én (pártatlanul) elismerem, hogy ha a youtube így folytatja a “fogyasztók” felé a figyelmet akkor a twitch ilyen téren mértékkekel jobb platform.

Alapvetően nem vagyok a téma avatatlan szakértője, de szerintem először a gyártandó tartalomról kell döntened. Bár Twitch-en (külföldi) is nagyon változatos a felhozatal, itthon nagyon kevesen ismerik, mindig csak a fránya jútyúb. A másik a célod, amit meg kell határoznod. Ha minél nagyobb nézőtábort szeretnél minél rövidebb idő alatt, vannak azok a bizonyos módszerek amikkel ezt elérheted, de ez esetben csak mennyiséget kapsz, minőséget nem igazán.

Ha a könnyebbik (nem túl könnyű) utat választod akkor youtubbal indítassz és ha elég követőd van bevezeted őket a twitch és stremek világába.
Ha a nehéz utat választod (mint én) akkor egyből twitch.
Türelem. Utána járás. Sok olvasás. Ne szégyellj segítséget kérni a tapasztalt gamerektől.
Próbálj egy jól kinéző csatornát felépíteni,hogy lássák komolyan és hosszú távra tervezel.
Türelem.
ÉS A LEGFONTOSABB: NE HAGYD MAGAD ELTÁNTORÍTANI!
Lehet,hogy előjönnek az önkritikus gondolatok:
Minek csináljam…
Nincs elég nézőm…
Nem vagyok elég jó…
Stb…
Csináld! Ha egy néző néz az is 1 néző!
Tanuld meg ,h csinálj jó műsort. Idővel belerázódsz.
És arra fogsz gondolni :
B@sszus , milyen jó érzés! Jó,h nem adtam fel, megérte.
Abban,h melyik a jobb? Pártatlan maradnék!

1 Like

@fatbee28 hol és mikor lehet téged megtekinteni? :slight_smile: Mármint milyen néven? :slight_smile:

1 Like