TheVR Fórum

Zeneminőség lightning adapterrel

Sziasztok!
Fülhallgató vásárlás elött állok.
iPhonom van, jack csatlakozó nélkül, ezért vezetékes füleshez a gyári adaptert használom.
A kérdésem az lenne, hogy érdemes-e valami jobb minőségű vezetékes füles vennem
(pl.: Shure SE-215, Sennheiser IE 100 Pro), vagy az átalakító ront annyit a hangminőségen hogy teljesen felesleges ezért feláldoznom a TWS fülhallgatók által nyújtott kényelmet?
Egyébként utcán használnám legfőképp vagy buszon.
Vagy a streamelt zene minősége alapból olyan rossz hogy felesleges ilyesmi füllhalgatókat venni hacsak nincs erősítője otthon az embernek meg loseless formátumú zenéje?
Igényem lenne a jobb hangzásra, de lehet hogy azt csak otthon lehet elérni, csendes környezetben, megfelelő eszközökkel?
Nem nagyon értek ezekhez a dolgokhoz, remélem tud valaki segíteni :slight_smile:

Ez a téma engem is érdekel! 24 bit/48kHz-et tud a sima Apple átalakító a google szerint, szerintem a lossless ennél többet tud.

Ha Spotyról hallgatsz, kb mindegy. Még egy jobb wirelessen is hallható hogy pl az Apple Music mennyivel jobban szól.

Szóval az első a megfelelő “forrás”, utána érdemes foglalkozni a fülhallgató részével.

Technikailag egy wired füles mindig jobb minőséget fog adni. De a gyakorlatban ezt az emberek túlnyomó többsége sosem fogja észrevenni, és/vagy megfizetni, és sokszor a wireless kényelme többet ér.

Sidenote ha már szóba jött a spotify:

Köszi! Spotifyt használok szóval akkor azt hiszem választ kaptam :sweat_smile: